Aby uwolnić się od długu wyrażonego sztucznie przez bank w CHF, tak jak przypadku skutecznego rozwiązania każdego innego problemu, najważniejsze jest opracowanie realnego i efektywnego planu działania. Pozwanie banku jest oczywiście najlepszym sposobem na zniwelowanie utrudniającego życie kredytu. Jednak bez opracowania odpowiedniej strategii porażka w sądzie wciąż jest możliwa. Dlatego, aby zapewnić sobie pewne zwycięstwo w konfrontacji z bankiem, zalecamy skorzystanie z kompleksowej pomocy ekspertów społeczności Życie Bez Kredytu.
Kredyt w CHF odbiera Ci wolność finansową? Podejmij ważną decyzję i pozwól sobie pomóc!
Nie ulega żadnej wątpliwości, że posiadanie długu w CHF jest ogromnym obciążeniem finansowym, które blokuje na każdym kroku swobodę zarządzania własnym budżetem domowym, czy też budżetem własnej działalności gospodarczej. Kredyt waloryzowany we frankach skutecznie uniemożliwia podejmowanie długoterminowych działań, blokuje większość możliwości inwestycji i zmusza frankowiczów do ciągłego odraczania ważnych życiowych decyzji. W dodatku dług w CHF powoduje, że w obliczu obecnej pandemii koronawirusa oraz wywołanego nim kryzysu gospodarczego, każdy kolejny dzień życia wypełniony jest niepewnością i obawą, że kurs franka wzrośnie jeszcze bardziej. Taki permanentny stan wewnętrznego napięcia prowadzi do skumulowania się ogromnego stresu, który może mieć nawet negatywne skutki dla zdrowia. O tym jak kredyt w CHF wpływa na brak komfortu psychicznego frankowiczów rozmawialiśmy z psychoterapeutką Marią Rotkiel: tutaj znajdziesz artykuł oraz link do nagrania z rozmowy https://youtu.be/zdxdQLN25D4
Jak już wielokrotnie o tym wspominaliśmy, frankowicze nie otrzymali w tych wyjątkowo trudnych czasach żadnej realnej pomocy ze strony rządu. Więcej o tym pisaliśmy w naszym artykule: Eksperci Życia Bez Kredytu omawiają najnowszy projekt „tarczy antykryzysowej”. Również nie pojawiła się żadna wola współpracy, czy chęć osiągnięcia porozumienia z kredytobiorcami ze strony banków. Naszą analizę możliwości odraczania spłat kredytowych znajdziesz tutaj: Jakie warunki odroczenia płatności przygotowały banki z uwagi na koronawirusa?
Dlatego jeśli posiadasz kredyt w CHF, nie pozwól, aby bank dłużej zarabiał na umowie zawierającej abuzywne klauzule, a tym samym rujnował Twoje szczęście i zdrowie. Podejmij ważną decyzję i pozwij bank, bo tylko takie działanie pozwoli z pewnością nie tylko zlikwidować ogromny stres z Twojego życia, ale również odzyskać bardzo dużo pieniędzy z banku. Chociaż niektórzy mylnie sądzą, że pozwanie wielkiej instytucji finansowej jest ryzykowne, to absolutnie nie są to uzasadnione obawy. Z tego powodu specjalnie dla frankowiczów przygotowaliśmy skuteczny plan działania ŻBK, który zapewni Tobie i Twoim najbliższym bezpieczeństwo i ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z wytoczeniem sprawy sądowej bankowi. Po prostu wiemy jak wygrywać z bankami i robimy to z sukcesami już od wielu lat, a wyróżniamy się przede wszystkim indywidualnym podejściem.
Eksperci ŻBK skutecznie pomagają w pozbyciu się długu w CHF
Nasi eksperci od ponad 5 lat skutecznie pomagają frankowiczom uwolnić się od kredytów indeksowanych i denominowanych. Dla członków naszej społeczności Życie Bez Kredytu prowadzimy już ponad 500 spraw sądowych, na łączną kwotę ponad 320 000 000 zł. To właśnie eksperci ŻBK ustalają standardy rozwiązań dla spraw frankowych. Jesteśmy również niekwestionowanymi rekordzistami, jeśli chodzi o wielkość zasądzonej kwoty dla frankowicza w sporze z bankiem, tj. 806 663 CHF przy jednoczesnym unieważnieniu umowy (więcej informacji o naszym sukcesie najdziesz tutaj: Unieważnienie kredytu Getin Noble Bank). Co więcej wyróżnia nas wyjątkowo wysoki procent spaw zakończonych wygraną. Sprawy powadzone przez naszych specjalistów ŻBK w 92% kończą się sukcesem! Jest to wynik znacznie wyższy od średniej rynkowej.
Nasze doświadczenie i wiedza oraz najnowsze orzecznictwo bardzo sprzyjają członkom społeczności ŻBK. Kamieniem milowym okazał się wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w najgłośniejszej polskiej sprawie frankowej Państwa Dziubaków. W dniu 3 października 2019 roku zapadło rozstrzygnięcie (sygn. C-260/18), które spowodowało, że polskie sądy teraz w większym stopniu decydują się na unieważnienie umów indeksowanych lub denominowanych do CHF. Należy jednak podkreślić fakt, że w Polsce nie ma prawa precedensu, toteż przegrana w sądzie nie jest wykluczona. Dlatego w sporze z bankiem tak ważny jest wybór specjalistycznej pomocy prawnej i doświadczonych analityków ekonomicznych, którzy zadbają o prawidłowy przebieg procesu sądowego. Sprawy związane z kredytem frankowym mogą być rozwiązane na różne sposoby (więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Unieważnienie lub odfrankowanie umowy kredytowej przez sąd i co dalej?) Przed wniesieniem sprawy do sądu zalecamy skonsultować się z ekspertami ŻBK, bowiem jako specjaliści w dziedzinie kredytów frankowych potrafią rozpatrzeć każdą sprawę kompleksowo i indywidualnie. Tym samym do każdego przypadku potrafią dobrać optymalną strategię skutecznego działania.
Uwolnienie od kredytu CHF – ŻBK oferuje kompleksowe wsparcie dla frankowiczów
Specjaliści społeczności Życie Bez Kredytu nie bez przyczyny cieszą się ogromnym uznaniem i częstymi poleceniami. Nasz ekspercki zespół to nie tylko wyśmienici oraz doświadczeni prawnicy, ale i fachowcy zajmujący się ekonomią, finansami oraz obsługą klienta na najwyższym poziomie. Taki skład gwarantuje holistyczne podejście do spraw związanych z kredytami frankowymi, a tym samym bardzo wysoką skuteczność w sporach z bankami, które stosowały klauzule abuzywne.
Nasz zespół wyróżnia wyjątkowe zaangażowanie w dynamiczne prowadzenie postępowań sądowych i dążenie do całkowitego uznania powództwa prze sąd. . Nasi eksperci od zawsze pojawią się w samym centrum spraw frankowych. Życie Bez Kredytu w sposób szczegółowy zajmowało się także wyrokiem TSUE w sprawie Dziubak. Nasi przedstawiciele byli w chwili ogłaszania wyroku na miejscu, na sali sądowej TSUE w Luksemburgu. Jako jedni z pierwszych informowaliśmy o wszystkich zdarzeniach. Dostarczaliśmy informacje z pierwszej ręki i w czasie rzeczywistym, prowadząc relację na żywo. Nasze wnioski i ekspertyzy w sprawie były zbieżne z orzecznictwem, które pojawiło się od października 2019 w polskich sądach. Członkowie naszej społeczności bardzo cenią sobie, że jesteśmy z nimi w stałym i bliskim kontakcie. Standardem naszej pracy z członkami społeczności Życie Bez Kredytu jest to, że konsultujemy z nimi wszystkie decyzje i szczegółowo powiadamiamy o kolejnych etapach sprawy.
Życie Bez Kredytu to nie tylko pomoc w sprawach sądowych. To także konsultacje ekonomiczne oraz realna pomoc ludziom w ekstremalnie trudnej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, ze frankowicze są jako grupa społeczna pokrzywdzeni dwukrotnie. Po pierwsze przez banki, które nadużyły swojej pozycji, pomimo że powinny stanowić swojego rodzaju instytucję zaufania publicznego. Po drugie w aktualnej sytuacji ekonomicznej nie uzyskali żadnej realnej pomocy ze strony rządu. Dlatego jednym z naszych celów statutowych jest budowanie świadomości wśród frankowiczów i dostarczanie im rzetelnej wiedzy dotyczącej stanu prawnego oraz narzędzi, które mogą wykorzystać w sporze z bankiem i dochodzeniu swoich praw oraz zwrotu niesłusznie pobranych przez banki pieniędzy.
Tarcza ŻBK zapewni bezpieczeństwo podczas walki o uwolnienie się od długu w CHF
Eksperci ŻBK wychodząc naprzeciw potrzebom frankowiczów, stworzyli unikalną Tarczę Ochronną Życia Bez Kredytu, która zabezpieczy przed potencjalnymi ryzykami związanymi z zawieszeniem płatności rat kredytowych Nasza tarcza ochronna ponadto zapewnia posiadaczom kredytu w CHF m.in.:
- Przeprowadzenie skutecznego postępowania sądowego przeciwko bankowi z gwarancjami.
- Ochronę przed bankiem w przypadku wytoczenia sprawy z powództwa banku, np. w sprawie zawieszenia płatności rat.
- Wsparcie w zakresie z działalności gospodarczej oraz spraw pracowniczych.
Dzięki unikatowej Tarczy Ochronnej Życia Bez Kredytu możliwe jest wyprzedzenie działań banku. Tarcza stanowi zabezpieczenie Państwa majątku, co jest szczególnie ważne w tym trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa. W czasie trwania procesu sądowego z bankiem będziemy dbać o to, aby minimalizować negatywne skutki finansowe spowodowane obecnym kryzysem gospodarczym poprzez działania anty-windykacyjne, o ile zajdzie taka potrzeba wynikająca z zawieszania płatności rat do banku. W ramach tarczy zapewniamy Państwu m.in. mediacje z wierzycielami, odroczenie płatności rat kredytu w CHF oraz pomoc w pisaniu wniosków o należną pomoc państwową.
Naszym priorytetem jest dostarczenie Państwu jasnego i przejrzystego planu działania pozbawionego jakichkolwiek ukrytych kosztów postępowania, a także zapewnienia osobom zadłużonym w CHF wsparcia w każdej sytuacji i o każdej porze.
Zachęcamy do korzystania z dogodnej aplikacji Konfigurator Ofert, która pozwoli Państwu wybrać najlepszą dla Państwa ofertę pomocy oraz sposób finansowania całego postępowania sądowego. Rozpoczęcie współpracy z ŻBK jest niesamowicie proste, a efekty konkretne:
- Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij nam skany umowy kredytowej.
- Przygotujemy analizę prawną i finansową, przejrzysty plan działania oraz link do Konfiguratora Ofert (KO).
- W KO możesz wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję opłaty wstępnej i success fee.
- Zapytaj również o Tarczę Ochronną ŻBK. Istnieje możliwość płatności ratalnych – jedyne 999 zł brutto / miesięcznie!
Z profesjonalną pomocą uwolnisz się od kredytu w CHF
Z pomocą sprawdzonych ekspertów w dziedzinie kredytów indeksowanych do CHF na pewno odniesiesz sukces, a co najważniejsze zagwarantujesz sobie niezależność finansową. To z pewnością przełoży się na mniejszy poziom codziennego stresu oraz na lepszą jakość życia. Warto jednak działać szybko. Jak pokazują najnowsze dane opracowane przez bankier.pl w badaniu „Życie z frankiem. Diagnoza” aż 76% frankowiczów jeszcze nie podjęło decyzji o rozpoczęciu sporu sądowego, 23% posiadaczy kredytu w CHF ma aktualnie uczestniczy w sporze z bankiem, a tylko 1% respondentów ma taką sprawę już za sobą. Co więcej wśród kredytobiorców, którzy aktualnie starają uwolnić się od długu we franku szwajcarskim, można podzielić na dwie grupy ze względu na czas, w którym zdecydowali się na uwolnienie od długu. Pierwszą grupę stanowią frankowicze, którzy wmiesili pozew kilka lat temu: 38% respondentów rozpoczęło proces sądowy ponad 2 lata temu, a 13% 1-2 lata temu. Druga fala, zgodnie z przewidywaniami ekspertów Życie Bez Kredytu, nadeszła wraz z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 r. Wśród badanych aż 20% rozpoczęło spór w ciągu 3 miesięcy poprzedzających sondaż (stan na luty 2020 r.), a 14% frankowiczów wniosło sprawę w okresie 3-6 miesięcy przed lutym 2020 r.
Wnioski są oczywiste. Po uspokojeniu się sytuacji z koronawirusem wzrost pozwów gwałtowanie wzrośnie. Już teraz, aby otrzymać niezbędne do pozwu zaświadczenie banku o historii spłat rat kredytowych, należy czekać nawet 2 miesiące. Przypominamy, że bez zaświadczenia nie możemy złożyć pozwu (wyjątek stanowią mBank i Millennium – póki co tylko te instytucje umożliwiają samodzielne pobranie historii z serwisu transakcyjnego). A każdy miesiąc zwłoki z pozwaniem banku kosztuje frankowicza kolejne bezpowrotnie utracone raty, które przedawniają się z upływem 10 lat. Przy średniej racie na poziomie 3 000 zł, w ciągu 5 miesięcy tracą Państwo z uwagi na przedawnienie aż 15 000 zł!! Najwyższy czas, aby pozwać bank już teraz, zanim w sądach zacznie się prawdziwe oblężenie po wygaszeniu pandemii. Powodzenia, bo na pewno warto.