Podpisz sprawiedliwą ugodę z bankiem

Jeżeli nie chcesz czekać na długoletni procesto pozwij z nami bank i podpisz sprawiedliwą sądową ugodę frankową z pomocą Departamentu Mediacji i Ugód ŻBK.

W dniu 14 listopada 2023 roku w siedzibie ŻBK odbyła się konferencja w sprawie frankowiczów, której głównym tematem była sprawiedliwa sądowa ugoda z bankiem.. Na spotkanie zostali zaproszenie przedstawiciele wszystkich banków, które udzielały kredytów we frankach oraz instytucje mające wpływ na sytuację prawną frankowiczów. Prokuratura Krajowa oraz Rzecznik Finansowy są przychylni rozwiązaniom ugodowym wypracowanym przez Departament Mediacji i Ugód ŻBK.

Posiedzenie zakończyło się sukcesem, a nasi eksperci są dobrej myśli, że banki nie będą już dłużej szły w zaparte i zaakceptują uczciwe warunki, jakie powinna posiadać sprawiedliwa sądowa ugoda z bankiem. Kredyt frankowy, który zaciągnęli poszkodowani frankowicze, może się stać punktem zapalnym dodatkowych roszczeń osób pokrzywdzonych, co oprócz pełnowymiarowego procesu który wiąże się z dużymi kosztami na które są narażone banki, wiąże się także z konsekwencjami wypłat ewentualnego zadośćuczynienia lub odszkodowania.

1. Cała prawda o bankowych ugodach frankowych

Nieuczciwa umowa frankowa powinna zostać unieważniona, a nie – jak to sobie wymyśliły banki – utrzymana w mocy poprzez aneks. Trzeba to wyraźnie podkreślić: tzw. rzekoma „ugoda z bankiem” to po prostu aneks do umowy frankowej legalizujący nieuczciwe praktyki bankowe. Aneks jest tak samo nieuczciwy jak cała umowa o kredyt waloryzowany do franka szwajcarskiego lub innej waluty obcej.

Chcesz poznać szczegóły?
Nasi doradcy służą pomocą

Zostaw swój numer telefon, oddzwonimy!

2. Uczciwa ugoda z bankiem jest możliwa,
ale tylko na drodze sądowej

2. Uczciwa ugoda z bankiem jest możliwa, ale tylko na drodze sądowej

Prawdziwa ugoda frankowa powinna być oparta o dominujące orzecznictwo. To oznacza, że musi zakładać bezwzględną nieważność umowy o kredyt waloryzowany do CHF.

Żadne inne rozwiązanie w sporach o kredyt nie będzie stanowić prawdziwego kompromisu. Uczciwa ugoda z bankiem powinna być zbliżona do skutków pełnowymiarowego procesu o kredyt CHF. Bank wówczas i tak oszczędza około 200.000 zł na opłatach sądowych, w tym apelacji, odsetkach ustawowych i kosztach zastępstwa procesowego.

 

3. Dlaczego banki powinny poważnie
rozważyć nasze sprawiedliwe ugody sądowe?

3. Dlaczego banki powinny poważnie rozważyć nasze sprawiedliwe ugody sądowe?

Ugoda z bankiem to korzyść nie tylko dla frankowicza, ale również dla samych instytucji finansowych. Statystyki są bezwzględne dla banków. Wygraliśmy już blisko 720 spraw przeciwko bankom, a kolejne wygrane to już tylko kwestia czasu. Banki zaczynają rozumieć, że ich propaganda nie działa na frankowiczów, a przedłużanie procesów to tylko pogłębianie strat sektora bankowego. Co ważne, dziś cały sektor ma już niemal 50 mld złotych rezerw odłożonych na przegrane sprawy w NBP. Każda sprawiedliwa ugoda sądowa to oszczędność dla banku wysokich kwot, na które składają się:

Wobec powyższego, poza oszczędnością kwot ok 150.000-300.000 zł na jednej sprawiedliwej ugodzie sądowej, ugody sądowe będą objęte klauzulą poufności, co zresztą też stanowi korzyść dla banku (brak informacji o przegranej).

4. O Departamencie Mediacji i Ugód ŻBK

Departament Mediacji i Ugód ŻBK powstał po to, aby znaleźć prawdziwy kompromis dla pełnowymiarowego postępowania sądowego o nieuczciwy kredyt we frankach. Specjaliści naszego Departamentu negocjują z bankami sprawiedliwe ugody sądowe, które przyniosą realne korzyści frankowiczom, czyli przede wszystkim unieważnienie umowy kredytu, usunięcie hipoteki z księgi wieczystej kredytowanej nieruchomości oraz zwrot nadpłaconych rat kredytu z odsetkami ustawowymi za opóźnienie.

5. Umowa Hybrydowa ŻBK

Należy podkreślić, że Departament Mediacji i Ugód może skierować propozycję ugody sądowej, w momencie gdy pozwiesz bank – tylko w ten sposób możesz zawrzeć niepodważalną i sprawiedliwą ugodę sądową.

W związku z prowadzeniem nowej strategii procesowej uwzględniającej dążenie do ugody sądowej z bankiem, wprowadziliśmy nowe umowy hybrydowe, w których koszty pozwania banku zależą od etapu, na którym wygramy sprawę.

6. Pozwij z nami bank

wypełnij formularz kontaktowy

    *zgoda jest wymagana

    Formularz kontaktowy

      *zgoda jest wymagana

      Formularz kontaktowy