Kalkulator korzyści - spłacony kredyt frankowy

Sprawdź ile możesz zyskać pozywając bank

Wcześniejsza  spłata kredytu we frankach nie eliminuje możliwości zwycięstwa w procesie sądowym przeciwko instytucji finansowej oraz odzyskania znaczących środków finansowych.

Prawo do roszczeń dla osób, które podpisały umowę zawierającą klauzule uznane za niedozwolone, pozostaje nienaruszone, niezależnie od faktu pełnej spłaty kredytu.

Sumy, które mogą zostać odzyskane w takich sytuacjach, często przekraczają wartość kilkuset tysięcy złotych.

Odkryj, jaką kwotę możesz odzyskać. Wypróbuj nasz darmowy kalkulator.

 

Wyniki kalkulatora służą jedynie orientacyjnemu oszacowaniu opłacalności pozwania banku w sytuacji, gdy kredy frankowy został już spłacony  i nie mogą być podstawą do wyliczenia wartości przedmiotu sporu z bankiem.

Zapraszamy do  kontaktu z nami w celu dokonania bezpłatnej analizy umowy kredytowej oraz oszacowania kosztów złożenia pozwu i prowadzenia procesu.

Chcesz wiedzieć więcej
o pozwaniu banku w przypadku spłaconego kredytu?

Pobierz bezpłatnego ebooka

O Życiu Bez Kredytu

Dlaczego warto pozwać bank?
Frankowicze coraz częściej wygrywają w sądach i coraz chętniej decydują się na sądowy pozew banku. Te zauważalne tendencje ogromnie nas cieszą. Zawsze staliśmy i nadal stoimy na stanowisku, że jedynym skutecznym sposobem na uwolnienie się od toksycznego kredytu jest wszczęcie sądowego procesu przeciwko bankowi.Przez ostatnie 8 lat intensywnego działania, wyspecjalizowaliśmy się w prowadzeniu i wygrywaniu spraw o unieważnienie kredytów we frankach.

Mamy potrzebne do takiej walki zaplecze – specjalistyczną wiedzę, wybitnych ekspertów, know-how, sprawdzone wzory pism. Tym, którzy zdecydują się walczyć z nami, zapewniamy profesjonalną opiekę na każdym etapie procesu (od złożenia dokumentów do analizy, przez proces sądowy aż do prawomocnego wyroku i egzekucję).

Grono zadowolonych klientów naszej kancelarii przekroczyło już 2 300 osób i wciąż rośnie.

Chcesz poznać szczegóły?
Nasi doradcy służą pomocą

Zostaw swój numer telefon, oddzwonimy!

Co mówią o nas klienci?

Sprawdź najczęściej zadawane pytania,
w rozmowach z frankowiczami

odpowiedź – Nie, spłata wcześniejszego zobowiązania nie wyklucza skutecznego postępowania sądowego. Natomiast każda z takiej sytuacji wymaga osobistej konsultacji i analizy danego przypadku.  https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

odpowiedź- Tak, nawet jeśli spłaciłeś kredyt całkowicie możesz wygrać z bankiem. Członkowie społeczności Życia Bez Kredytu nie raz wygrali walkę z bankiem. https://zyciebezkredytu.pl/wyszukiwarka-wyrokow/

odpowiedź – W sytuacji gdy konsument już spłacił kredyt waloryzowany do CHF, warto skontaktować się z profesjonalną kancelarią prawną wyspecjalizowaną w sprawach frankowych. W Życie Bez Kredytu bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytu i oszacujemy, jakie są szanse na wygraną i ile pieniędzy nadal możesz odzyskać od banku. W przypadku gdy okaże się, że nadal możesz wygrać pozew z bankiem, zaproponujemy kilka wariantów współpracy, tak aby model naszych wspólnych działań był optymalnie dopasowany do Twoich potrzeb. https://zyciebezkredytu.pl/kontakt/

odpowiedź – Tak. Departament Mediacji i Ugód ŻBK powstał po to, aby znaleźć prawdziwy kompromis dla pełnowymiarowego postępowania sądowego o nieuczciwy kredyt we frankach. Specjaliści naszego Departamentu negocjują z bankami sprawiedliwe ugody sądowe, które przyniosą realne korzyści frankowiczom, czyli przede wszystkim unieważnienie umowy kredytu, usunięcie hipoteki z księgi wieczystej kredytowanej nieruchomości oraz zwrot nadpłaconych rat kredytu z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. https://zyciebezkredytu.pl/podpisz-sprawiedliwa-ugode-z-bankiem/

odpowiedź – Jest to postanowienie sądu, na podstawie którego sąd może uznać, że w przypadku toczącego się postępowania kluczowym będzie jego zabezpieczenie, tak aby druga strona była wypłacalna. W praktyce polega to na zaprzestaniu spłacania rat do banku na czas trwania pozwu.

odpowiedź – Przede wszystkim możesz uniezależnić się od stale rosnącego kursu franka szwajcarskiego, zabezpieczyć przyszłość oraz otrzymać zwrot znaczących środków pieniężnych. Wielu z naszych Klientów otrzymało z banku setki tysięcy złotych oraz podkreślają pozytywny aspekt porzucenia ciężarku psychicznego jaki niósł ze sobą kredyt frankowy.

odpowiedź – Nie, spłata wcześniejszego zobowiązania nie wyklucza skutecznego postępowania sądowego. Natomiast każda z takiej sytuacji wymaga osobistej konsultacji i analizy danego przypadku.  https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

odpowiedź – Pozew zbiorowy w polskich realiach jest nieefektywny, sprawy toczą się latami bez wyraźnego efektu. Jedynym skutecznym sposobem dochodzenia swoich roszczeń jest złożenie pozwu indywidualnego. Dzięki kaskadowej konstrukcji naszych specjalistycznych pozwów skumulowanych, można dochodzić jednocześnie wielu roszczeń.

Uwaga: Roszczenie o ustalenie (stwierdzenie) nieważności umowy (w oparciu o art. 189 k.p.c.), a roszczenie o zapłatę z uwagi na jej nieważność to nie są pojęcia tożsame.

odpowiedź – Wybierając Kancelarię zwróć przede wszystkim uwagę na obsługę Klienta, doświadczenie całego zespołu ekspertów prawa finansowego i ekonomii, sukcesy osiągane na salach sądowych oraz transparentność. Opłata wstępna nie jest jedynym wyznacznikiem, ponieważ w ostatecznym rozrachunku możesz więcej stracić niż oszczędzić. Praca specjalistów wiąże się z kosztami, ale tylko oni mogą zapewnić skuteczność postępowania.

Pięć najważniejszych elementów składających się na najlepszą kancelarię dla frankowicza to:
1. Doświadczenie ekspertów w sprawach frankowych
2. Interdyscyplinarny zespół złożony nie tylko z prawników
3. Ceny adekwatne do wiedzy oraz doświadczenia
4. Dostępność oraz przepływ informacji 24/7
5. Elastyczne podejście i gwarancje ochrony

odpowiedź – Tak, działamy na podstawie pełnomocnictwa.

odpowiedź – Nie, nie jest to możliwe, bowiem aby zająć nieruchomość bank musiałby mieć prawomocny wyrok wydany przez sąd, co jest bardzo mało prawdopodobne w przypadku występowania abuzywnych klauzul w umowie kredytowej. Wytaczając w pierwszej kolejności powództwo z roszczeniem o unieważnienie umowy jest ono dużo dalej idące niż ewentualne postępowanie wszczęte przez bank. Takie powództwo nawet jeżeli zostanie wytoczone przez bank, to podążając za orzeczeniami Sądów Apelacyjnych powinno być zawieszone do czasu rozpatrzenia powództwa o nieważność umowy kredytowej.

Zakładając, że frankowicz ma nadpłatę w wysokości ok 30-40% dotychczasowo spłaconych rat, to ta nadpłata zazwyczaj wystarczyłaby na pokrycie 3-4 lat spłacania rat kredytowych. Oczywiście należy to dokładnie zweryfikować i obliczyć w przypadku każdej umowy. Nie zalecamy absolutnie zaprzestanie spłacania rat do banku bez konsultacji z ekspertem. https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/