Blog Frankowicza

Hattrick członków społeczności ŻBK – trzy unieważnienia w ciągu 4 dni

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Wygrywamy sprawy frankowe
Hattrick członków społeczności ŻBK – trzy unieważnienia w ciągu 4 dni

Spektakularne sukcesy członków społeczności Życie Bez Kredytu. Zobacz, jak frankowicze zaledwie w ciągu 4 dni prawomocnie unieważnili 3 umowy kredytowe.

Nie umknęło zapewne niczyjej uwadze, że drugi tydzień lipca rozpoczęliśmy intensywną rozgrywką! Od 6 lipca członkowie społeczności Życie Bez Kredytu rozpoczęli swój hattrick – zaledwie w ciągu czterech dni strzeliliśmy aż trzy cudowne gole – 3 unieważnienia kredytów waloryzowanych we frankach. Łączna korzyść tych wyroków, to bagatela 2 471 188 zł, co daje średnią na jednego Frankowicza 823 729 zł. Kolejny tydzień zapowiada się jeszcze bardziej owocnie. Przeczuwamy, że te wakacje będą należeć do frankowiczów. A to dopiero początek, bo jeszcze setki wygranych spraw przed członkami społeczności Życie Bez Kredytu.

Dlaczego warto unieważnić kredyt we frankach?

Ostatnia fala korzystnych wyroków uświadomiła wielu frankowiczom, że zawarte umowy kredytowe denominowane lub indeksowane do franka szwajcarskiego w znakomitej większości przypadków są po prostu niezgodne z polskim, a także europejskim prawem. W związku z powyższym na mocy przepisów kodeksu cywilnego taka umowa od samego początku jej zaistnienia w ogóle nie powinna być wiążąca dla obu stron kontraktu. Jednak, aby skutecznie uwolnić się od abuzywnego kredytu frankowego, należy pozwać bank. Tylko na drodze sądowej frankowicze mogą skutecznie wyzwolić się od jarzma toksycznego kredytu waloryzowanego do CHF. Uwolnienie się od franka może nastąpić albo poprzez złożenie pozwu o tzw. odfrankowienie umowy, albo poprzez pozew o jej unieważnienie. To, która z tych opcja będzie bardziej korzystna, zależy od indywidualnych zapisów samej umowy kredytowej oraz potrzeb frankowicza. Z całą pewnością decyzję o unieważnieniu lub odfrankowieniu umowy kredytowej należy skonsultować ze specjalistą. Więcej na temat możliwości unieważnienie czy odfrankowienia zobowiązania we frankach przeczytasz w naszym artykule: Unieważnienie lub odfrankowanie umowy kredytowej przez sąd i co dalej?

O tym jak destrukcyjny wpływ na życie frankowicza ma nieuczciwa umowa kredytowa, nie musimy chyba już nikogo przekonywać. Lichwiarski kredyt jest przyczyną zmartwień i ogromnego stresu setek tysięcy Polaków. Codzienna troska frankowiczów o wysokość kursu CHF/PLN negatywnie wpływa na ich codzienne funkcjonowanie, stan zdrowia, relacje rodzinne, a także wydajność w życiu zawodowym. Nie wspominając już o oczywistych olbrzymich stratach finansowych. Dlatego w interesie kredytobiorców jest jak najszybsze podjęcie działania. A okoliczności zewnętrzne sprzyjają frankowiczom jak nigdy dotąd. Aby zmotywować Państwa do walki o poprawę jakości swojego życia prezentujemy 3 spektakularne sukcesy członków naszej społeczności, które wydarzyły się zaledwie w ciągu ostatnich czterech dni!

6 lipiec – unieważnienie kredytu waloryzowanego Multibank (obecnie mBank) (Sygn. akt II C 146/18)

a) Sąd zasądził na rzecz frankowicza od banku zwrot kosztów zastępstwa procesowego 12 817 zł

b) Saldo kredytu spadło z 1 009 897 zł do zera

Łączna korzyść członka społeczności ŻBK wyniosła 1 022 714 zł, a bank zostaje wykreślony z hipoteki nieruchomości po uprawomocnieniu się wyroku.

8 lipiec – unieważnienie kredytu denominowanego Fortis, obecnie BNP Paribas (Sygn. akt XXV C 1167/17)

a) Sąd zasądził na rzecz frankowicza od banku zwrot nienależnego świadczenia wraz z odsetkami i kosztami zastępstwa procesowego to około 20 000 zł

b) Saldo kredytu spadło z 518 776 zł do zera

Łączna korzyść członka społeczności ŻBK wyniosła ponad 538 776 zł, a bank zostaje wykreślony z hipoteki nieruchomości po uprawomocnieniu się wyroku.

Powody stwierdzenia (ustalenia) nieważności (w oparciu o art. 189 k.p.c. w zw. z art. 58 k.c.):

– arbitralne warunki na jakich został uruchomiony kredyt przez bank,

– brak możliwości wyboru waluty w wypłacie kredytu i abuzywność klauzuli wypłaty,

– nie jest to klasyczna umowa denominowana, gdyż ma charakter mieszanej umowy kredytu,

– kwota kredytu zawarta w umowie nie została jasno określona (brak essentialia negotii)

9 lipiec – unieważnienie kredytu indeksowanego mBank (Sygn. akt II C 558/18)

a) Sąd zasądził na rzecz frankowicza od banku zwrot nienależnego świadczenia w wysokości 62 612,32 CHF, tj. wraz z odsetkami i kosztami zastępstwa procesowego to ponad 280 000 zł

b) Saldo kredytu spadło z 629 698 zł do zera

Łączna korzyść członka społeczności ŻBK wyniosła ponad 909 698 zł, a bank zostaje wykreślony z hipoteki nieruchomości po uprawomocnieniu się wyroku.

Najwyższy czas na działanie. Tak dużych szans na unieważnienie kredytu w CHF jeszcze nie było!

Powyższe wyroki to tylko zarówno kontynuacja poprzedniej jak i początek znakomitej passy frankowiczów  w sądach po kwarantannie spowodowanej koronawirusem. Przewidujemy, że te wakacje będą należeć do frankowiczów, zarówno pod względem nowych pozwów jak i wydawanych wyroków.

W przerwie między unieważnieniami, tego samego dnia członek społeczności ŻBK odniósł kolejny sukces. Zapadł wyrok ustalający abuzywność klauzul przeliczeniowych do CHF, obniżenie o połowę salda kredytu i zwrot nadpłat, czyli tzw. odfrankowanie.

9 lipiec – odfrankowanie kredytu indeksowanego Ekstralokum Kredyt Bank – obecnie Santander BP (Sygn. akt XXV C 1219/17)

a) Sąd zasądził na rzecz frankowicza od banku zwrot nienależnego świadczenia wraz z odsetkami i kosztami zastępstwa procesowego to ponad 220 000 zł

b) Saldo kredytu spadło z 997 289 zł do 511 001 zł

Łączna korzyść członka społeczności ŻBK wyniosła ponad 706 288 zł, a bank ustala nowy harmonogram spłat, z ratą w PLN bez indeksacji do CHF po uprawomocnieniu się wyroku.

Tydzień się jeszcze nie skończył …

Jak widać więc, po krótkim zastoju spowodowanym pandemią koronawirusa członkowie społeczności Życie Bez Kredytu wrócili do intensywnego szturmowania sądów i to ze zdwojoną siłą. Efekty naszego wsparcia frankowiczów mówią same za siebie. Kredytobiorcy coraz lepiej rozumieją swoją sytuacje i są już bardzo świadomi, że przy wsparciu wyspecjalizowanej kancelarii ds. umów frankowych, wygrana w sądzie jest niemal oczywista. Będziemy jednak zawsze powtarzać, że nie ma prawa precedensu w Polsce, a z tego powodu nie można być przekonanym w pełni o sukcesie.

Ilość składanych pozwów rośnie z tygodnia na tydzień. Z całą pewnością jest to efekt KOROnami, który przewidywaliśmy już w marcu: Było TSUEnami, a przed nami KOROnami. Złóż już teraz wniosek do banku. A każde kolejne zwycięstwo zachęca następnych frankowiczów do podjęcia aktywnego działania. Spodziewamy się dalszego wzrostu tego trendu, a nawet tzw. efektu kuli śniegowej, który spowoduje lawinowy przyrost pozwów.  Sądy są przychylne kredytobiorcom jak nigdy dotąd, a każdy kolejny pozytywny wyrok na rzecz konsumentów, podkręca ten pozytywny trend. Ponadto na sprawy frankowe może mieć bardzo dobry wpływ nowelizacja prawa sądowego wprowadzona wraz z Tarczą Antykryzysową 3.0. Zapisy tej ustawy dają ogromną nadzieję, że pozwy frankowiczów będą rozpatrywane w szybszym trybie i cały proces postępowania zostanie skrócony, być może nawet do jednego posiedzenia (więcej o Tarczy Antykryzysowej 3.0 pisaliśmy w: Rekordowa wygrana w Polsce. Przyspieszenie spraw frankowych w sądach | Życie Bez Kredytu).

Frankowiczu, nie ma już sensu dłużej zwlekać z pozwaniem banku! Walcz o swoje! Skontaktuj się z nami, by uczynić pierwszy krok w skutecznej walce z bankiem.

Twoje szanse wygrania z bankiem są bardzo duże! Jest to potwierdzone dotychczasowym orzecznictwem.

Nie ograniczaj się, lecz myśl poza schematami.

Miej wokół siebie ludzi, na których można liczyć.

Niepewność zamieniaj w siłę i wiarę że się uda.

Celuj w sukcesy oparte na wiedzy oraz doświadczeniu.

Wyborów dokonuj kierując się swoimi potrzebami.

Przykładowe wyroki członków społeczności ŻBK, skutkujące unieważnieniem umowy frankowej, wydane przez Sąd Okręgowy w Warszawie:

Sygn. akt II C 558/18 z dnia 9 lipca 2020 r.

Sygn. akt XXV C 1167/17 z dnia 8 lipca 2020 r.

Sygn. akt II C 146/18 z dnia 6 lipca 2020 r.

Sygn. akt II C 524/17 z dnia 3 czerwca 2020 r.

Sygn. akt XXV C 1158/18 z dnia 6 marca 2020 r.

Sygn. akt XXV C 905/19 z dnia 25 lutego 2020 r.

Sygn. akt XXV C 2191/17 z dnia 24 lutego 2020 r.

Sygn. akt II C 352/18 z dnia 9 stycznia 2020 r.

Sygn. akt XXV C 2157/17 z dnia 7 stycznia 2020 r.

Sygn. akt II C 659/17 z dnia 13 grudnia 2019 r.

Sygn. akt XXV C 581/19 z dnia 30 sierpnia 2019 r.

Sygn. akt XXV C 2575/18 z dnia 1 lutego 2019 r.

Pomagamy frankowiczom w sposób profesjonalny – ponad 500 zadowolonych osób jest najlepszą rękojmią dla naszej specjalizacji.

Jesteśmy bardzo skuteczni.

👉 https://zyciebezkredytu.pl/konfigurator-ofert/ POMOŻEMY CI POZBYĆ SIĘ TOKSYCZNEGO KREDYTU

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy