Blog Frankowicza

Dlaczego frankowicze potrzebują pomocy specjalisty?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze potrzebują pomocy specjalisty
Dlaczego frankowicze potrzebują pomocy specjalisty?

Frankowicze udanie szturmują polskie sądy i święcą triumfy. W ostatnich miesiącach ponad 90% wszystkich wyroków w sprawach umów waloryzowanych do franka szwajcarskiego kończy się sukcesem członka społeczności Życie Bez Kredytu. Należy jednak pamiętać, że za każdym sukcesem konsumenta stoi eksperckie zaplecze doradczo-prawne. Tylko pomoc doświadczonej i specjalistycznej kancelarii gwarantuje frankowiczom skuteczne oraz satysfakcjonujące uwolnienie się od toksycznego kredytu.

Dlaczego frankowicze potrzebują pomocy specjalisty?

Coraz częściej media donoszą o kolejnych wygranych procesach frankowiczów w sprawie abuzywnych umów kredytowych. Członkowie społeczności Życie Bez Kredytu triumfują dzień za dniem: https://kamilchwiedosik.com/jak-wygrywamy/

Ogromnie nas to cieszy, bo z całą pewnością doniesienia o sukcesach kredytobiorców pomogą innym frankowiczom zdecydować się na walkę z nieuczciwą instytucją finansową. O nieuchronności przewagi frankowiczów nad bankami w sądach świadczą m.in. ogromne rezerwy, jakie banki zawiązały na kredyty w CHF. W ten sposób banki pośrednio przyznały się, iż są świadome tego, że będą przegrywać w sądach z kredytobiorcami. Pomimo dużej przychylności organów sprawiedliwości w stosunku do frankowiczów pozew przeciwko bankowi nigdy nie jest z góry rozstrzygnięty. W Polsce nie obowiązuje prawo precedensu, a to oznacza, że przegrana w sądzie nie jest wykluczona. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że orzecznictwo w sprawach frankowych, uwzględniające stanowisko Sądu Najwyższego, utrzyma już się na stałe i będzie korzystne dla konsumentów. TSUE oraz inne instytucje stojące na straży praworządności (UOKiK, Rzecznik Finansowy) dostarczają wielu silnych argumentów wskazujących na abuzywność postanowień umownych w kredytach denominowanych lub indeksowanych we franku szwajcarskim. Należy wziąć pod uwagę fakt, że poszczególne sprawy mogą się różnic swoim przebiegiem w sądzie. Umowy kredytowe nie są dokładnie takie same u każdego kredytobiorcy. Kredyty waloryzowane do CHF były udzielane przez wiele banków, w różnym czasie i na odmiennych warunkach. Wszystkie te informacje wyjściowe mają wpływ na przebieg sprawy sądowej. Dlatego tak ważne jest, aby zwróć się o pomoc do doświadczonego eksperta, który w trybie indywidualnym przeanalizuje daną umowę, zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązanie, napisze pozew i będzie skutecznie walczył o interesy frankowicza w sądzie.

O skuteczności powództwa sądowego decyduje wiele czynników, a w szczególności dynamiczne zarządzanie zmianami zgodnie z decyzjami sądu. Nieodzowne, ale też i najtrudniejsze, jest wyprzedzanie niektórych zdarzeń  procesowych w celu osiągnięcia najkorzystniejszego efektu końcowego dla frankowicza. Jak się okazało w wyniku najświeższych  badań, najwyższe do tej pory koszty pracy zawodowych prawników można znacznie zmniejszyć, tym bardziej, że rola pozostałych ekspertów, konkretnie w sporach sądowych z bankami, jest właśnie teraz absolutnie najbardziej istotna w całej historii sporów frankowiczów z bankami. Specjaliści z zakresu ekonomii, finansów, logistyki i skutecznego zarządzania administracją pełnią obecnie doniosłą rolę w tych procesach.  

Jak znaleźć najlepszą kancelarię dla frankowiczów?

Aby znaleźć najlepszą kancelarię dla frankowiczów należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Znalezienie odpowiedniego zespołu ekspertów, którzy przeprowadzą skuteczne postępowanie sądowe w imieniu frankowicza wcale nie jest sprawą prostą. Nie każda kancelaria będzie potrafiła poradzić sobie z zawiłościami związanymi z kredytem frankowym. Skutecznie pomóc frankowiczom może tylko kancelaria prawna specjalizująca się w kredytach waloryzowanych do waluty obcej, a w szczególności taka, która legitymuje się wieloletnim doświadczeniem procesowym.

Kiedy już znajdziemy kancelarię dedykowaną dla frankowiczów, należy sprawdzić jej faktyczne doświadczenie. Na fali popularności spraw frankowych oraz w obliczu głośnych sukcesów konsumentów, wielu prawników, kancelarii oraz firm „zwęszyło interes”. Próbują oni w łatwy sposób zarobić na trudnej sytuacji kredytobiorców, nie mając ani odpowiednich zasobów ani zaplecza. Niestety większość z tych podmiotów nie jest w stanie zaoferować frankowiczom usługi na odpowiednio wysokim poziomie. Część firm próbujących zarobić na osobach oszukanych przez banki, to kancelarie odszkodowawcze, które nie mają wystarczającego doświadczenia w prowadzaniu sporu z bankami. Takie kancelarie czy też inne podmioty osoby „dedykowane dla frankowiczów” w rzeczywistości nie posiadają niezbędnej wiedzy, którą można zdobyć tylko poprzez kilkuletnią praktykę w prowadzeniu spraw frankowych. Co oczywiste tylko i wyłącznie doświadczeni eksperci będą w stanie zaoferować skuteczną oraz wysokiej jakości pomoc.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, to skład zespołu kancelarii, która będzie świadczyła pomoc frankowiczom. Sprawy frankowe są o tyle skomplikowane, że do skutecznego ich prowadzenia nie tylko niezbędna jest znajomość prawa na bardzo wysokim poziomie oraz duże doświadczenie na sali sądowej, lecz również konieczna jest też fachowa wiedza z dziedziny ekonomii i finansów. Z tego powodu właśnie wiele kancelarii nie będzie w stanie skutecznie prowadzić spraw związanych z kredytami indeksowanymi lub denominowanymi do CHF, gdyż nie posiadają one odpowiedniego zaplecza ekonomiczno-matematycznego.

Bardzo istotną kwestią jest też holistyczne podejście do problemu frankowicza. W przypadku osób oszukanych przez nieuczciwe banki pomoc nie może ograniczyć się tylko do porady prawnej, co oferuje wiele kancelarii. Taka konsultacja bez kompleksowego poprowadzenia sprawy okaże się tylko niepotrzebnym wydatkiem. Realna i skuteczna pomoc dla frankowicza powinna składać się z indywidualnej analizy umowy kredytowej i zaproponowania możliwych rozwiązań oraz modeli dalszej współpracy. Następnie kancelaria prawna powinna złożyć pozew przeciwko bankowi w imieniu swojego klienta oraz reprezentować go w sądzie, zapewniając mu sukces oraz maksymalizując kwotę pieniężną, jaką bank powinien zwrócić frankowiczowi. Bardzo ważne jest też dobranie odpowiednich roszczeń prowadzących m.in. do wykreślenia banku z hipoteki kredytowanej nieruchomości po unieważnieniu umowy.

Najczęściej uwzględniane przez sądy roszczenia w sprawach frankowych są to:

  1. a) roszczenie o zapłatę z tytuły nieważności umowy (np. art. 410 § 1 k.c. w zw. z art. 405 k.c.)
  2. b) ustalenie (stwierdzenie) nieważności umowy (w oparciu o art. 189 k.p.c. w zw. z art. 58 § 1 lub § 2 k.c.)
  3. c) roszczenie ewentualne o zapłatę po wyeliminowaniu klauzul abuzywnych (odfrankowanie)
  4. d) roszczenie ewentualne o ustalenie, iż postanowienia umowy dotyczące waloryzacji są bezskuteczne wobec kredytobiorcy (odfrankowanie)

Uwaga: Roszczenie o ustalenie (stwierdzenie) nieważności umowy (w oparciu o art. 189 k.p.c.), a roszczenie o zapłatę z uwagi na jej nieważność to nie są pojęcia tożsame.

Doświadczona kancelaria prawna dla frankowiczów to gwarancja sukcesu

Kredytobiorca powinien również pamiętać o tym, że bank jest bogatą instytucją, dla której pracuje cały sztab wysoko opłaconych prawników. Z tego właśnie względu istotną kwestią jest zwrócenie się o wsparcie wyspecjalizowanych ekspertów ds. umów kredytowych w CHF. Tylko dedykowane dla frankowiczów kancelarie, które „zjadły zęby” na sprawach frankowych, doskonale znają wszystkie „sztuczki prawne”, stosowane przez banki na salach sądowych. Doświadczeni profesjonaliści zagwarantują skuteczne uwolnienie się od toksycznego kredytu. Tacy specjaliści właśnie wspierają członków społeczności Życie Bez Kredytu już od 5 lat. Nasza kancelaria prawna Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii posiada wykwalifikowany zespół ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów oraz matematyki stosowanej. Z sukcesem wspieramy osoby oszukane przez pazerne banki.

To co nas wyróżnia to otwartość na klienta i doskonała komunikacja. Z członkami naszej społeczności jesteśmy w stałym kontakcie, informujemy ich o wszelkich postępach w sprawie, zwracając uwagę na każdy szczegół z nią związany. Konsultacje on-line ze specjalistami są dostępne niemal 24 godziny na dobę. Istnieje opcja umówienia się na spotkanie w naszej kancelarii dla frankowiczów znajdującej się w centrum Warszawy, ale oferujmy również dogodne spotkania on-line lub konsultacje telefoniczne. Ponadto w dialogu (w przeciwieństwie do praktyki bankowej) stawiamy na przejrzystość oraz klarowność współpracy. Dzięki naszemu dogodnemu Konfiguratorowi Ofert dostarczamy frankowiczom jasne zasady kooperacji z naszymi specjalistami w zależności od indywidualnych potrzeb. Zdajemy sobie sprawę, że każda sprawa jest inna, każdy kredytobiorca ma różne potrzeby, dlatego wychodząc frankowiczom naprzeciw zawsze oferujemy co najmniej kilka modeli współpracy.

Niewątpliwie jesteśmy liderem na rynku, nasza kancelaria dla frankowiczów mająca swoją siedzibę w Warszawie z ogromnymi sukcesami pomaga kredytobiorcom z całego kraju, a także tym przebywającym obecnie poza jego granicami (tak, aby pozwać bank, wcale nie musisz przyjeżdżać do Polski, więcej na ten temat pisaliśmy m.in. w naszym artykule: Frankowicze Q&A. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez frankowiczów pytania).

Frankowiczu, nie trać już dłużej swoich pieniędzy! W znakomitej liczbie spraw frankowych, to bank jest Tobie winien pieniądze, a nie odwrotnie. Z ekspertami ŻBK szanse wygrania sprawy sądowej są znaczne. Pozwól sobie pomóc i wybierz Życie Bez Kredytu!

Od czego rozpocząć?

  1. Wypełnij formularz kontaktowy https://zyciebezkredytu.pl/konfigurator-ofert/, a następnie prześlij nam skany umowy kredytowej.
  2. Przygotujemy analizę prawną i finansową oraz link do Konfiguratora Ofert (KO).
  3. W KO możesz wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie opcję opłaty wstępnej i success fee.
  4. KO daje możliwość wyboru z 5 wariantów opłaty wstępnej i płatności do 10 rat.
  5. Zapytaj się również o Tarczę Ochronną ŻBK, to ulga dla frankowiczów. Płatność ratalna – jedyne 999 zł brutto / miesięcznie – na która stać niemal każdego, kto chce się uwolnić od nieuczciwego kredytu waloryzowanego do CHF, zarówno indeksowanego, jak i denominowanego.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy