Blog Frankowicza

-+ TAGI

historia spłat kredytu

Było TSUEnami, a przed nami KOROnami. Złóż już teraz wniosek do banku

Jeżeli masz trochę wolnego czasu to skorzystaj z naszej porady. Złóż już teraz wniosek do banku o wydanie historii spłat kredytu waloryzowanego do CHF. Oszczędzisz wiele pieniędzy na przedawnieniu rat. Obecnie trzeba czekać nawet kilka tygodni na wydanie zaświadczenia dotyczącego historii spłat. Po kwarantannie może to być nawet kilka miesięcy. Nadchodzi nowa fala pozwów przeciwko bankom, fala KOROnami.

Więcej na ten temat w najnowszym, odcinku 4 Vloga #loveżbk 

W 2019 roku przewidzieliśmy, że zacznie się lawina nowych spraw sądowych po wyroku TSUE. Osoby, które wciąż wahały się czy warto wejść w spór sądowy z bankiem i skorzystały z naszej porady zyskały wiele cennego czasu. Z drugiej strony ci, którzy zwlekali, trafili na falę TSUEnami, czyli ogromnego wzrostu pozwów przeciwko bankom. To znacznie wydłużyło czas rozpoczęcia drogi sądowej i wiele rat uległo przedawnieniu. Frankowicze, którzy posłuchali naszej rady zaoszczędzili wiele pieniędzy i szybciej mogą się spodziewać wygranej z bankiem, czyli uwolnienia się od kredytu waloryzowanego we franku.

Obecnie sytuacja jest bardzo podobna do tej, która była wynikiem wyroku TSUE. Po tym jak lęki i obawy związane z pandemią koronawirusa się ustabilizują, kiedy zakończy się kwarantanna, a jednocześnie kurs franka wciąż będzie utrzymywał się na rekordowo wysokich poziomach, frankowicze nie będą mieli innego wyjścia jak zadbać o swoje interesy i złożyć pozew przeciwko bankowi do sądu.

Przy aktualnym orzecznictwie, które ugruntowane jest już od wielu miesięcy, prawdopodobieństwo wygranej jest najwyższe w historii. Już teraz szacuje się, że posiadacze kredytów frankowych ponad 90% spraw z bankami wygrywają. Umowy te niemal zawsze w opinii sądów zawierają klauzule abuzywne. Z drugiej strony wzrost kursu CHF/PLN powoduje coraz większe zobowiązania miesięczne, ale przede wszystkim wzrost wartości salda kredytu.  W sytuacji kiedy NBP dodrukowuje złotego, członkowie Rady Polityki Pieniężnej po pięciu latach zdecydowali się na zmianę stopy referencyjnej, która jest teraz rekordowo w historii niska i wynosi 1 proc, spadek wartości złotówki może się przełożyć na dalszy wzrost kursy CHF/PLN. Cena docelowa w trendzie jest wskazywana przez analityków na 4,82, z mocnym wsparciem na 4,20-4.25.

Kiedy wróci poczucie bezpieczeństwa, posiadacze kredytów waloryzowanych do CHF ruszą do sądów. Stabilizacja sytuacji z koronawirusem a sytuacja frankowiczów będzie miała wobec tego dużą zależność. KOROnami, czyli fala pozwów, na które zdecydują się frankowicze będzie dużo większa niż w przypadku TSUEnami. W takich okolicznościach osłabione kadrowo banki, które już są dotknięte kryzysem, będą wydłużały czas wydawania zaświadczeń jeszcze bardziej niż do tej pory. Dlatego sugerujemy tym z Państwa, którzy chcą uniknąć fali nowych pozwów, zdecydowanie się już teraz na rozpoczęcie walki z bankiem z pomocą doświadczonych ekspertów.

Jeżeli nie czują się Państwo gotowi, to przynajmniej zadbajcie o zaświadczenie z banku dotyczące historii spłat. Pozwoli to w późniejszym terminie złożyć pozew i przerwać bieg przedawniania w dużo krótszym czasie. W nieco bardziej komfortowej sytuacji są frankowicze z banków Millennium i mBank, bowiem we własnym zakresie można pobrać niemal kompletną historię spłat. Jednak w sądzie najważniejsze jest zaświadczenie wystawione przez bank, które uwzględnia wszystkie historyczne parametry kredytu.

Wzory wniosków o wydanie historii spłat kredytów

Przygotowaliśmy w sekcji Pliki wnioski do pobrania dla poszczególnych banków. Należy podpisać taki wniosek czytelnie i wysłać on-line do banku. Można skorzystać z drogi mailowej, poprzez serwis transakcyjny banku lub złożyć w placówce. W przypadku osobistej wizyty w banku na kopii proszę również wziąć podpis od pracownika banku oraz pieczęć banku z prezentatą (datownikiem).

Żeby przyśpieszyć procedurę można spróbować złożyć wniosek poprzez bankowość internetową korzystając z połączenia video i teleserwisu.

Opłata za wydanie zaświadczenia nie powinna przekroczyć  200-250 zł (np. w PKO to jedyne  50 zł), chociaż są banki takie jak Deutsche Bank czy BNP Paribas Bank Polska, które żądają większych opłat.  Najlepiej jest zawsze ustalić wysokość opłaty z pracownikiem banku na infolinii, a następnie wykonać przelew na swój rachunek bankowy z dopiskiem, że jest to prowizja za wydanie zaświadczenia zgodnie z wnioskiem z dnia xx.xx.2020. Bank wówczas będzie mógł pobrać opłatę.

Pobierz wniosek o wydanie historii spłat kredytu właściwy dla Twojego banku

(Dla użytkowników telefonów Apple – proszę upewnić się, czy mają Państwo aplikację do odczytu plików PDF, oraz korzystają z najnowszej wersji przeglądarki Safari)

Wniosek Alior Bank

 

Wniosek BNP Paribas

 

Wniosek BOŚ

bos@bosbank.pl

 

Wniosek BPH

KontaktBPH@ge.com

Wniosek Credit Agricole

info@credit-agricole.pl

Wniosek Deutsche Bank

wirtualny.oddzial@db.com

info.db@db.com

Wniosek DnB

ok2@dnb.pl

Wniosek Getin Bank

infoserwis@getinbank.pl

kontakt@getinbank.pl

Wniosek ING

bc@ingbank.pl

Wniosek mBank

kontakt@mbank.pl

Wniosek Millenium

kontakt@bankmillennium.pl

Wniosek PKO BP

instytucje@pkobp.pl

informacje@pkobp.pl

Wniosek Pekao S.A.

info@pekao.com.pl

Wniosek Raiffeisen

moje.pytania@rbinternational.com.pl

Wniosek Santander

kontakt@santander.pl

Dzięki temu będą mogli Państwo szybciej złożyć pozew w przyszłości i przedawni się Państwu mniej rat.

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 17 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu