Nowatorskie rozwiązania dla członków społeczności Życie Bez Kredytu. Dołącz do bezpłatnego webinaru dla frankowiczów!
Misją Życie Bez Kredytu jest zapewnienie frankowiczom należnego wsparcia oraz najwyższej jakości ochrony przed bankami. Jesteśmy liderami na rynku pomocy dla kredytobiorców frankowych i wyznaczamy standardy obsługi spraw związanych z nieuczciwymi kredytami CHF. Nieustannie pracujemy nad tym, aby frankowicze, którzy powierzają nam prowadzenie swojego sporu z bankiem, czuli się w 100% bezpiecznie. Chcemy, aby kredytobiorcy bez zbędnego stresu mogli przejść cały proces sądowy, który doprowadzi do odzyskania wolności finansowej.
Aby poprawić jakość naszych usług, zapytaliśmy Was poprzez ankietę o Wasze oczekiwania i potrzeby. Wszystkim, którzy wypełnili ankietę serdecznie dziękujemy, że pomogliście nam ukierunkować obszar naszych działań w najbliższym czasie. Uwzględniliśmy w naszej strategii Wasze odpowiedzi i już w lutym wprowadzimy szereg nowatorskich rozwiązań. O wszystkich nadchodzących zmianach w naszej społeczności opowiemy podczas webinaru, który odbędzie się już we wtorek – 31 stycznia 2023 r. – o godz. 19:00.
Scenariusz webinaru:
1.Ważne zmiany dla frankowiczów:
- Wyniki ankiety, nowa grupa wsparcia PMP
- Jakie są największe problemy kredytobiorców w kontaktach z bankami?
- Ochrona w przypadku pozwu banku o korzystanie z kapitału
- Gwarancja ŻBK Protect w przypadku przegranego procesu sądowego
- Pomoc w zrozumieniu treści pism, które otrzymujesz z banku w związku z procesem sądowym
- Omówienie tego, co czeka Cię w trakcie procesu sądowego
- Wsparcie PMP pomoże Ci rozwiązać problemy w trakcie batalii sądowej
- Aktualności ze świata frankowiczów, w tym niekorzystne głosowanie w Sejmie w sprawie nowelizacji KPC
- Sesja pytań i odpowiedzi
Zapisz się na webinar już teraz! BEZPŁATNY WEBINAR DLA FRANKOWICZÓW. Nowatorskie rozwiązania w zakresie grupy wsparcia dla frankowiczów od Prawo-Mocnych Pomocnych. Kliknij w zdjęcie:
Niekorzystne zmiany dla frankowiczów mogą wejść w życie już lada dzień! Dowiedz się wszystkiego, co frankowicz powinien wiedzieć o nowelizacji ustawy KPC
Niestety, szkodliwa dla frankowiczów ustawa o zmianie kodeksu postępowania cywilnego najprawdopodobniej wejdzie w życie już niedługo. Projekt nowelizacji kpc – razem z jej anty-konsumenckim art. 18 – został przegłosowany przez sejm i trafił do prac w Senacie. Uchwalone prawo ma wejść w życie po trzech miesiącach od ogłoszenia, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać po 14 dniach lub dziewięciu miesiącach. Do tych przepisów objętych wyjątkiem należy właśnie kluczowy dla frankowiczów art.18 w następującym brzmieniu:
„W okresie 5 lat od dnia wejścia w życie niniejszego przepisu powództwo konsumenta o roszczenie związane z zawarciem umowy kredytu waloryzowanego, denominowanego lub indeksowanego do waluty innej niż waluta polska, w tym o ustalenie istnienia lub nieistnienia wynikającego z niej stosunku prawnego, o ustalenie bezskuteczności postanowień tej umowy lub o zwrot świadczeń związanych z jej zawarciem, wytacza się wyłącznie przed sąd, w którego okręgu powód ma miejsce zamieszkania.”
Oznacza to, że na frankowiczów zostanie nałożony przymus składania pozwów do sądów właściwych dla ich miejsca zamieszkania. Prawo do złożenia pozwu przeciwko bankowi do „Wydziału Frankowego” stracą nie tylko kredytobiorcy spoza Warszawy, lecz także ci mieszkańcy stolicy, dla których XXVIII Wydział Cywilny SO nie jest właściwy dla ich dzielnicy (np. osoby mieszkające na Pradze lub Tarchominie). A przypominamy, że to głównie w „Wydziale Frankowym” frankowicze mogą uzyskać bardzo korzystną decyzję sądu o zabezpieczeniu roszczenia na czas trwania procesu. Nowelizacja ustawy kpc de facto spowoduje, że frankowicze nie będą mogli skorzystać z przysługującego im prawa zawieszenia płatności rat do czasu wydania ostatecznego werdyktu sądu.
Więcej o zbliżających się zmianach prawnych opowiemy we wtorek podczas webinaru. Zachęcamy również do przeczytania naszego poprzedniego artykułu, który szczegółowo opisuje ten problem: Co oznacza zmiana kpc w zakresie art. 18 dla frankowiczów? Kto straci szansę pozwania banku w Wydziale Frankowym SO w Warszawie?