Blog Frankowicza

Relacja z premiery książki. Najważniejsze wyzwania przed społecznością Życie Bez Kredytu w 8-letniej historii.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
W zeszły piątek 20 stycznia 2023 roku odbyło się bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności Życie Bez Kredytu – premiera drugiej książki autorstwa Kamila Chwiedosika „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”. Wieczór autorski odbył się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Goście mieli okazje uczestniczyć w wielu interesujących dyskusjach z autorami książki oraz ekspertami. Wieczór został zwieńczony wyśmienitym bankietem.
Relacja z premiery książki. Najważniejsze wyzwania przed społecznością Życie Bez Kredytu w 8-letniej historii.
  • 20 stycznia 2023 r. w Centrum Giełdowym na ulicy Książęcej w Warszawie odbył się wieczór autorski z okazji premiery drugiej książki Kamila Chwiedosika
  • Spotkanie prowadzili znani dziennikarze: Beata Chmielowska Olech oraz Maciej Szklarz. Podczas tego wieczoru swoje wystąpienie mieli m.in. konstytucjonalista prof. Andrzej Jackiewicz oraz adwokat Wiktor Budzewski
  • Wszystkim gościom dopisywał znakomity nastrój. Po części oficjalnej, na którą składały się rozmowy z autorami książki oraz ekspertami, odbył się znakomity bankiet
  • Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiału filmowego z uroczystej premiery książki „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”

 

Uroczysta premiera nowej książki Kamila Chwiedosika „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”

W piątek 20 stycznia 2023 roku w Centrum Giełdowym na ulicy Książęcej w Warszawie miało miejsce wytworne spotkanie z okazji oficjalnej premiery drugiej książki lidera społeczności Życie Bez Kredytu. Pozycja „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” jest już dostępna w sprzedaży w Empiku. To pierwsza taka książka w Polsce, która w sposób bezpardonowy ujawnia wpływ nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do franka na życie w całego pokolenia obywateli naszego kraju. Na premierę przybyli liczni goście, wśród nich byli członkowie społeczności ŻBK oraz osoby życzliwe sprawom frankowiczów.

Wieczór autorski Kamila Chwiedosika był przede wszystkim poświęcony rozmowie o książce i sytuacji kredytobiorców frankowych w Polsce. Na spotkaniu była mowa o sprawach, które dotykają w zasadzie każdą osobę posiadającą toksyczny dług wobec banku. Poruszone zostały wszelkie aspekty problemu z tzw. „kredytami frankowymi”: społeczne, psychologiczne, ekonomiczne oraz prawne. Spotkanie zostało uświetnione przez wystąpienia wybitnych ekspertów: konstytucjonalistę prof. Andrzeja Jackiewicza oraz adwokata Wiktora Budzewskiego.

Prowadzący spotkanie – znani dziennikarze Beata Chmielowska Olech oraz Maciej Szklarz – przeprowadzili interesujące rozmowy ze wszystkim współautorami książki, czyli Kamilem Chwiedosikiem, Katarzyną Urbańską oraz Zofią Karaszewską. Na spotkaniu obecny był również zespół obsługujący i opiekujący się członkami społeczności ŻBK.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz video z uroczystej premiery „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”!

Short z premiery książki “Nasza Walka o Sprawiedliwość. Uwolnieni od Banków” Kamila Chwiedosika

„Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” Kamil Chwiedosik. Książka, którą powinien przeczytać każdy frankowicz

„Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” to przełomowa książka na polskim rynku wydawniczym. Jako pierwsza ujawnia pełny obraz fatalnych skutków społecznych abuzywnych kredytów waloryzowanych do franka szwajcarskiego.

„Zniewolenie. Przemoc związana z groźbą wypowiedzenia umowy, a co za tym idzie – utratą dachu nad głową. Konieczność pracy na kolejnym etacie. Emigracja zarobkowa. To wszystko sceny z życia nie tylko współczesnych niewolników w krajach Trzeciego Świata, ale też Frankowiczów – ludzi żyjących dziś w sercu Europy. Frankowicze mierzą się z toksycznymi kredytami, żyją w pętli zadłużenia i często nie mają kontroli nad własnym życiem, za to nieskończone powinności wobec banków. Pytani o ocenę jakości swojego życia, mówią wprost o „permanentnym poczuciu lęku”, „myślach samobójczych”, „załamaniach nerwowych”, „rozpadzie relacji rodzinnych i rozwodach” czy o „załamaniach psychicznych związanych z depresją” – pisze Kamil Chwiedosik w „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”

„Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” zawiera jedyny raport w Polsce o skutkach kredytów we frankach na codzienne życie Polaków. Wyniki tych badań pozwalają spojrzeć na  problem kredytów frankowych z perspektywy psychologicznej i socjologicznej. Nowa książka Kamila Chwiedosika to również dziesięć różnych opowieści o prawomocnych wygranych – dziesięć różnych rodzin oraz ich dziesięć życiowych dróg, które krzyżują się w Polskich sądach – prawdziwe spojrzenie na dramaty ludzkie i zmianę życia po uwolnieniu się od kredytów. Wszystkie te historie mogą być niezwykle cenną inspiracją do zmian dla tych, którzy jeszcze nie pozwali banku o kredyt we frankach. Przykłady wygranych już frankowiczów z całą pewnością dodadzą poszkodowanym przez banki odwagi i pokażą, że walka na drodze sądowej o własną wolność finansową to słuszna decyzja.

„ Ta książka jest dla wszystkich, których dotyczą mechanizmy gospodarki, którzy są konsumentami, którzy podpisują umowy. Na całym świecie nie było nigdy podobnie dużej afery. Natomiast zdarzały się mniejsze sprawy, których skutki były o wiele większe: ludzie, którzy byli w nie zaangażowani, ponieśli odpowiedzialność karną. W aferach finansowych, takich jak afera Washington Mutual, afera WorldCom, afera BCCI14, afera wokół Enronu, piramida Madoffa, osób poszkodowanych było zdecydowanie mniej, niż teraz jest w Polsce oszukanych Frankowiczów.

Jeszcze raz podkreślę: na świecie osoby odpowiedzialne za dużo mniejsze afery poszły do więzienia, a ich firmy zostały zamknięte. W Polsce można zamknąć właścicieli Amber Gold i całą ich firmę – w tej sprawie pokrzywdzonych było 18 tysięcy osób. Tzw. kredyty frankowe w Polsce zostały udzielone ponad 700 tys. osobom, wpłynęły jednak na całe rodziny, w szczególności na dzieci. Łącznie szacuje się, że te nieuczciwe, toksyczne produkty bankowe dotknęły ponad 2 milionów Polaków. Ta książka jest dla nich i mam nadzieję, że pomoże im zbudować świadomość konsumencką i ochronić kolejne pokolenia przed takimi manipulacjami – mówi Kamil Chwiedosik.

Przeczytaj wywiad z autorami książki „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” dla lubimyczytac.pl: „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”. Rozmawiamy z twórcami

Nową książkę Kamila Chwiedosika można zakupić w Empiku: „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”

Galerie z wydarzenia obejrzysz poniżej:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy