Blog Frankowicza

Sądy nadrobią zaległości dzięki kwarantannie. Są też pozytywne skutki koronowirusa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Sądy nadrobią zaległości dzięki kwarantannie. Są też pozytywne skutki koronowirusa.

Obecne nastroje są dość niepewne, ponieważ ludzie zawsze obawiają się rzeczy, których nie rozumieją.  Sytuacja bezpośrednio związana z wirusem COVID-19 jest problemem ogólnoświatowym, dlatego już widać konsekwencje w sferze gospodarki i kursu walut obcych. Ale czy poza zachowaniem rozsądku i przestrzeganiu zaleceń Ministerstwa Zdrowia należy obawiać się wszystkiego? Czy o wiele lepiej spokojnie przeanalizować na co ma wpływ kwarantanna, np. ta którą zostały objęte sądy do 30.04.2020?

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło #loveŻBK

Skutkiem decyzji sądów jest odwołanie terminów rozpraw, ale to nie oznacza, że sędziowie idą na urlop. Ich praca to również zapoznawanie się z aktami, podejmowanie decyzji na posiedzeniach niejawnych itd. W czasie kiedy sędzia nie będzie przeprowadzał rozprawy, będzie mógł przyspieszyć procedury w innych sprawach.

W efekcie końcowym, wydłuży się postępowanie jedynie w garstce spraw (te które miały ustalone terminy rozpraw od 12.03 do 30.04), ale w tym czasie setki innych spraw przyśpieszy. Dla nowych postępowań sądowych, obecna kwarantanna będzie miała jeszcze bardziej pozytywny efekt, gdyż sąd będzie mógł szybciej przyjąć i doręczyć pozew bankowi.

Szanowni Państwo. Zostańcie w domach i zadbajcie o zdrowie swoich rodzin. My zajmiemy się bezpieczeństwem Państwa spraw finansowych związanych z kredytem. Dlatego zachęcamy do kontaktu on-line i wydłużamy przyjmowanie do wszystkich grup pozywających poszczególne banki do 30.04.2020. Jesteśmy na stanowiskach mobilnych i nie odpuszczamy bankom na krok.

Koronawirus vs kurs CHF/PLN

Bieżący rok rozpoczynaliśmy z kursem CHF/PLN na poziomie 3,90. Obecnie wynosi on ponad 4,13, chociaż analitycy przewidują, że dalsze wzrosty nie powinny być już znaczące. Mimo tego trend wzrostowy franka szwajcarskiego ewidentnie nabrał tempa. Nie pomogła nawet interwencja Szwajcarskiego Banku Narodowego w marcu 2020.

Kurs jest na rekordowych poziomach od 2017 roku. Z uwagi na awersję do ryzyka, CHF spełnia rolę bezpiecznej przystani.  Wielu specjalistów i ekspertów rynków finansowych od miesięcy sygnalizuje nieuchronnie zbliżającą się korektę na giełdach. Wówczas aktywa inwestorów uciekają z giełd i są lokowane właśnie w bezpieczne walory, takie jak złoto i właśnie CHF. W dniu 12.03.2020 dołowały wszystkie indeksy światowych giełd. WIG20 odnotował największy dzienny spadek w historii (-13,28 proc.). Jeżeli więc korekta na giełdach akcji będzie się pogłębiała, to musimy nastawić się na sytuację w której kurs CHF/PLN wzrośnie i to w znacznym stopniu jeszcze w tym roku, ale potem wzrost powinien się zatrzymać.

Sytuacja jest trudna, ponieważ jest nowa. Najlepiej każdą sytuację oceniać krytycznie i zdroworozsądkowo. Tak samo jak stosujemy wszelkie znane i dostępne środki prewencyjne w przypadku choroby, tak samo powinniśmy postępować w kwestii naszych finansów. Nie wolno nam zaprzestawać troski o stabilizację i zabezpieczania siebie i swoich rodzin przed kolejnym załamaniem rynku. Odpuszczenie bankom w tej sytuacji byłoby najgorszym rozwiązaniem.

Umożliwiamy kontakt i konsultację on-line

Nasz zespół zawsze dochowuje wszelkich starań, aby dostarczać Państwu najwyższej jakości informacje i obsługę. Również obecnie, w okresie niepewności związanej z sytuacją panującą na świecie, patrzymy krytycznie na kolejne wydarzenia i nie zwalniamy tempa pracy. Rozumiemy również powagę sytuacji, dlatego w celu ułatwienia komunikacji i organizacji spotkań umożliwiamy odbywanie spotkań on-line. Funkcja jest już dostępne w kalendarzu rezerwacji. Nasze działania wspierają sprawdzone i stosowane przez nas od dłuższego czasu narzędzia i rozwiązania IT.

Zachęcamy Państwa do troski o swoją przyszłość i walki o swoje prawa. Pragniemy w tym Państwa wspierać i pomagać w każdy możliwy sposób. Wygrywamy i będziemy wygrywać #loveżbk.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy