Blog Frankowicza

Kawa z Ekspertem, odcinek 7 – adwokat Marta Chęcińska, Kancelaria adwokacka Kurpiejewski, Budzewski i Wspólnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Kawa z Ekspertem - Marta Chęcińska
Kawa z Ekspertem, odcinek 7 – adwokat Marta Chęcińska, Kancelaria adwokacka Kurpiejewski, Budzewski i Wspólnicy

Kawa z Ekspertem smakuje dobrze o każdej porze. Dziś gościem specjalnym naszego cyklu dla frankowiczów jest pani adwokat Marta Chęcińska.

Adwokat Marta Chęcińska jest jak mało kto doświadczona w sporach z bankami o kredyty we frankach. Jej wypowiedzi są rzetelne i oparte na solidnej wiedzy prawniczej z zakresu kredytów CHF. Każdy frankowicz może wysnuć z nich ważne dla siebie informacje.

Jak wyglądają sprawy frankowiczów w sądach po wyroku TSUE w sprawie Dziubak? Pani adwokat Chęcińska ocenia wyrok jako “doniosły” (na tyle doniosły, że banki posuwają się do jego dyskredytacji) i uniwersalny (a więc z zastosowaniem dla wszystkich konsumentów). Podana zostaje także pogłębiona analiza wyroku oraz ocena jego konsekwencji. “Nie ma dnia, kiedy nie dostajemy informacji, że dana umowa została co najmniej odfrankowana” – mówi pani adwokat.

W siódmym odcinku Kawy z Ekspertem przytoczone zostają też wyroki dla frankowiczów oraz podane zostają kierunki orzecznictwa w tych sprawach. W wywiadzie kredytobiorcy otrzymują solidną dawkę informacji wprost z sal sądowych. Zdanie mecenas Chęcińskiej jest obecnie reprezentowane i podtrzymywane przez większość składów orzekających. Otrzymujemy tym samym przejrzysty wykład postępowania adwokata, który działa na rzecz frankowicza. Przykłady się mnożą i zostają dokładnie omówione (włącznie z podaniem dnia wyroku i numeru sprawy – pani adwokat może zaimponować dokładnością). Wymienione zostają wszystkie czynniki, które czynią umowę o kredyt we frankach nieważną.

Kawa z Ekspertem jest stałym cyklem na naszym blogu. Zapraszamy gości, którzy o kredytach frankowych wiedzą więcej niż inni, najczęściej sami zajmują się praktycznie rozwiązywaniem wyzwań frankowych. Wykładnia pani mecenas z pewnością nie spodoba się oglądającym nas prawnikom bankowym, ale nie musimy się tym przejmować. Racja jest po stronie frankowiczów. Zapraszamy do stałej obecności na naszym blogu, gdzie na cały czas aktualizujemy informacje o kredytach CHF, a w szczególności do śledzenia dalszych odcinków Kawy z Ekspertem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy