Blog Frankowicza

Frankowicze – gdzie szukać pomocy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Życie Bez Kredytu
Frankowicze – gdzie szukać pomocy?

Pomoc frankowiczom – gdzie jej szukać?

Dlaczego frankowicze szukają pomocy, wsparcia, rozwiązania trudnej sytuacji z kredytem we frankach? Powody są proste. Pomoc dla frankowiczów jest nieoceniona gdy kredyt CHF skutecznie obniża jakość życia poprzez ciągłą niepewność i niszczenie domowego budżetu.

Gdzie więc uzyskać pomoc w swojej sprawie? „Czy powinienem sprawdzić w pierwszej kolejności banki i ich sposoby na pomoc frankowiczom w trudnej sytuacji?” – Prawdopodobnie, jest to pierwsza myśl każdego kredytobiorcy, aby dogadać się z tą instytucją. Banki nie są jednak skore do rozmów. Nawet w tak prostym przypadku jak okresowa karencja w spłacie kredytu, albo nie będą chciały tego zrobić, albo wpiszą dodatkowe, niekorzystne zapisy w umowie. Komunikacja z bankami wygląda często jak rzucanie grochem o ścianę. To nie są instytucje, które są komunikatywne, skłonne do kompromisów. Nie nauczyły się niczego nawet po tym jak sądy zaczęły wytykać im manipulowanie klientem oraz utrudnianie  kontaktu poprzez wszelkie kanały komunikacji. Tu frankowicz raczej nie znajdzie pomocy.

Niekiedy warto zwrócić się do Rzecznika Finansowego, który niejednokrotnie dawał wyraz stanowisku zbieżnemu z oczekiwaniami kredytobiorców. Rzecznik nie może jednak wydać wiążącej opinii, która mogłaby pomóc w dochodzeniu swoich praw sądownie. Rzecznik Finansowy ma w swoich prerogatywach jedynie interwencje w sprawie komsumentów, w tym prowadzenie postępowania polubownego. Efekty takich zabiegów jak dotąd  nigdy nie  przyniosły spodziewanego skutku. Banki nie współpracują i grają rolę nieugiętych.

Inne instytucje dostrzegające problem i stojące po stronie frankowiczów to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. UOKiK może być pomocny podczas procesu sądowego, kiedy to sędzia weźmie pod uwagę jego opinię, tzw. „istotny pogląd”. Na tym jednak się kończy. Trochę lepiej rokuje kontakt z RPO. Może on nawet włączyć się w postępowanie cywilne po stronie konsumenta, udziela się czynnie w sprawach będących w toku (byliśmy tego świadkami podczas sprawy państwa Dziubak). Przedstawiciele RPO pojawiają się na sali rozpraw i wnioskują o dobre dla frankowicza rozwiązania. Dodajmy, że RPO przeprowadzał także kampanie informacyjne w tym zakresie.

Gdzie szukać pomocy z kredytem we frankach

Wszystkie wymienione powyżej instytucje, gdzie szukają pomocy frankowicze, oferują niestety tylko półśrodki, ewentualnie drobne wsparcie. Nawet jeśli masz po swojej stronie wszystkie z tych instytucji, to wcale jeszcze nie oznacza, że rozwiążesz swój problem z kredytem we frankach. Banki będą mogły “przyjmować do wiadomości”, czasem będą się musiały ustosunkować do pism, ale twój kredyt CHF nie zniknie. Podobnie zakup na własną rękę franków po korzystnej cenie i spłacanie rat w ten sposób jest wyłącznie przeciąganiem nieznośnej sytuacji (choć na krótką metę może okazać się niezłym pomysłem). Nie chcemy już nawet wspominać o zapowiedzianej pomocy rządu, ponieważ ta nie przyszła i z pewnością nigdy nie przyjdzie.

Czy w ten sposób wyczerpaliśmy wszystkie odpowiedzi na pytanie frankowicza: gdzie szukać pomocy? Bynajmniej. Pomoc frankowiczom, która okazała się  najskuteczniejsza i przynosząca największe korzyści zostanie przedstawiona na końcu. Chodzi oczywiście o powództwo przeciwko bankowi, rozpoczęcie sprawy w sądzie i wygranie jej tak, że kredyt we frankach zostanie unieważniony, a bank zwróci nienależnie pobrane pieniądze. Jest to sposób najpewniejszy, choć na prawomocny wyrok można czekać nawet dwa lata. Najpewniejszy, ponieważ dobrze wiemy jaka jest obecnie linia orzecznicza polskich sądów (szczególnie po wyroku TSUE w sprawie Dziubak), a także najbardziej korzystny – niektórzy frankowicze zyskują nawet ponad pół miliona złotych (w zależności od wielkości kredytu).

Odpowiedź jest prosta : Pomoc dla frankowiczów jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy jedynie zwrócić się do specjalistów. Mamy na myśli oczywiście specjalistyczne kancelarie prawnicze, które poprowadzą sprawę od początku do końca. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest czas oczekiwania na orzeczenie sądu. Nie należy także zbytnio przejmować się ponoszonymi kosztami. Okażą się one niewielkie w porównaniu z uzyskanymi zyskami. To jedyny sposób, aby raz na dobre pozbyć się kredytu CHF, odzyskać panowanie nad swoim życiem oraz pieniądze. Tylko wygrana z bankiem w sądzie może satysfakcjonować osobę, która nie chce dłużej spłacać nieuczciwego (bo wadliwie skonstruowanego) kredytu.

Frankowicz znajdzie pomoc w kancelarii prawnej

Frankowicz może szukać pomocy w kancelarii prawnej i trafić na rozczarowanie. Jest bowiem tak, że nie każda z nich oferuje usługi na profesjonalnym poziomie. Niektóre z nich będą także zawyżać ceny dla adwokatów i inne opłaty. Nie wszystkie też kancelarie zajmują się Klientami kompleksowo i indywidualnie. Część z nich ogranicza się wyłącznie do pomocy prawnej – to nie wystarczy. Obecny boom na pomoc frankowiczom wprowadził na rynek podmioty nierzetelne. Jak zatem wybrać dobrą, skuteczną kancelarię, z którą poczujemy się bezpiecznie i wygramy z bankiem?

Przedstawmy dobre warunki na naszym przykładzie. Życie Bez Kredytu pomogło już setkom frankowiczów wygrywając dla nich sprawy. Dlatego cieszymy się ogromnym uznaniem i częstymi polecaniami. Jesteśmy w samym centrum spraw frankowych, mamy doświadczenie, dobre informacje i wieloletnią praktykę. Jak zatem powinna wyglądać dobra kancelaria, która będzie świadczyć realną pomoc? Zacznijmy od tego, że Życie Bez Kredytu nie współpracuje wyłącznie z prawnikami, ale z całym zespołem zajmującym się ekonomią i finansami oraz obsługą klienta. To konieczne dla dobrej współpracy oraz prawdziwej skuteczności. W swoim czasie zrezygnowaliśmy nawet z podejmowania nowych spraw tylko dlatego, że zależało nam na utrzymaniu wysokiej jakości usług. Poza tym u nas się nie przepłaca. Dzięki aplikacji Konfigurator Ofert to sam frankowicz wybiera interesujący go sposób finansowania całego postępowania. Przygotowujemy nie tylko dokumenty, lecz również osoby, np. do stawiennictwa przed sądem. Przez cały czas utrzymujemy bliski kontakt z Klientem, z którym konsultujemy wszystkie decyzje i powiadamiamy o kolejnych etapach sprawy. Nasi prawnicy należą do najlepszych. Są przeszkoleni w jednym celu: wygrania z bankiem. Oprócz tego oferujemy wiedzę i informacje, które podnoszą poziom wiedzy frankowicza. Udzielamy gwarancji od niekorzystnych zdarzeń i ochrony od skutków nieuprawnionych działań banków. Tak właśnie wygląda to w Życie Bez Kredytu. Łatwo nawiązać z nami kontakt. Najprostszym sposobem jest skorzystanie ze stosownej zakładki „kontakt” na naszej stronie. Frankowiczu – u nas znajdziesz pomoc, której potrzebujesz.

Pomoc dla frankowiczów

Pragniemy zaznaczyć, że cała nasza wiedza i obycie w sprawach frankowych dyktują prosty wniosek, że żadna instytucja, gdzie frankowicz szuka pomocy, nie da w wyniku tak dobrych rozwiązań niż porządna kancelaria. Jesteśmy tego pewni tak jak naszej skuteczności na sali sądowej. Inne metody mogą jedynie przynieść ulgę, lekko odciążyć budżet domowy lub co najwyżej dać złudne nadzieje. Wiemy z całą pewnością, że wygranych w sądach ciągle przybywa (tak samo jak pozwów), a prawne wyroki wyraźnie już kształtują się jako dobre dla kredytobiorców. Naprawdę nie ma na co czekać, nie trzeba płacić kolejnych rat, które banki ustalały sobie dowolnie, nie trzeba już dłużej myśleć jak związać koniec z końcem. Wystarczy wnieść pozew i współpracować przy prowadzeniu sprawy. Ta gra z pewnością jest warta podjęcia, a Życie Bez Kredytu zawsze było z Wami na straży ochrony praw frankowiczów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy