Blog Frankowicza

-+ TAGI

Życie Bez Kredytu

Frankowicze – gdzie szukać pomocy?

Dlaczego frankowicze szukają pomocy, wsparcia, rozwiązania trudnej sytuacji z kredytem we frankach? Powody są proste. Kredyt CHF skutecznie obniża jakość życia poprzez ciągłą niepewność i niszczenie domowego budżetu.

Gdzie więc frankowicz może uzyskać pomoc w swojej sprawie? Być może pierwszym o czym pomyśli kredytobiorca będzie dogadanie się z bankiem. Banki nie są jednak skore do rozmów. Nawet w tak prostym przypadku jak okresowa karencja w spłacie kredytu, albo nie będą chciały tego zrobić, albo wpiszą dodatkowe, niekorzystne zapisy w umowie. Komunikacja z bankami wygląda często jak rzucanie grochem o ścianę. To nie są instytucje, które są komunikatywne, skłonne do kompromisów. Nie nauczyły się niczego nawet po tym jak sądy zaczęły wytykać im manipulowanie klientem oraz utrudnianie  kontaktu poprzez wszelkie kanały komunikacji. Tu frankowicz raczej nie znajdzie pomocy.

Niekiedy warto zwrócić się do Rzecznika Finansowego, który niejednokrotnie dawał wyraz stanowisku zbieżnemu z oczekiwaniami kredytobiorców. Rzecznik nie może jednak wydać wiążącej opinii, która mogłaby pomóc w dochodzeniu swoich praw sądownie. Rzecznik Finansowy ma w swoich prerogatywach jedynie interwencje w sprawie komsumentów, w tym prowadzenie postępowania polubownego. Efekty takich zabiegów jak dotąd  nigdy nie  przyniosły spodziewanego skutku. Banki nie współpracują i grają rolę nieugiętych.

Inne instytucje dostrzegające problem i stojące po stronie frankowiczów to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. UOKiK może być pomocny podczas procesu sądowego, kiedy to sędzia weźmie pod uwagę jego opinię, tzw. „istotny pogląd”. Na tym jednak się kończy. Trochę lepiej rokuje kontakt z RPO. Może on nawet włączyć się w postępowanie cywilne po stronie konsumenta, udziela się czynnie w sprawach będących w toku (byliśmy tego świadkami podczas sprawy państwa Dziubak). Przedstawiciele RPO pojawiają się na sali rozpraw i wnioskują o dobre dla frankowicza rozwiązania. Dodajmy, że RPO przeprowadzał także kampanie informacyjne w tym zakresie.

Gdzie szukać pomocy z kredytem we frankach

Wszystkie wymienione powyżej instytucje, gdzie szukają pomocy frankowicze, oferują niestety tylko półśrodki, ewentualnie drobne wsparcie. Nawet jeśli masz po swojej stronie wszystkie z tych instytucji, to wcale jeszcze nie oznacza, że rozwiążesz swój problem z kredytem we frankach. Banki będą mogły “przyjmować do wiadomości”, czasem będą się musiały ustosunkować do pism, ale twój kredyt CHF nie zniknie. Podobnie zakup na własną rękę franków po korzystnej cenie i spłacanie rat w ten sposób jest wyłącznie przeciąganiem nieznośnej sytuacji (choć na krótką metę może okazać się niezłym pomysłem). Nie chcemy już nawet wspominać o zapowiedzianej pomocy rządu, ponieważ ta nie przyszła i z pewnością nigdy nie przyjdzie.

Czy w ten sposób wyczerpaliśmy wszystkie odpowiedzi na pytanie frankowicza: gdzie szukać pomocy? Bynajmniej. Opis drogi najskuteczniejszej i przynoszącej największe korzyści zostawiliśmy na koniec. Chodzi oczywiście o powództwo przeciwko bankowi, rozpoczęcie sprawy w sądzie i wygranie jej tak, że kredyt we frankach zostanie unieważniony, a bank zwróci nienależnie pobrane pieniądze. Jest to sposób najpewniejszy, choć na prawomocny wyrok można czekać nawet dwa lata. Najpewniejszy, ponieważ dobrze wiemy jaka jest obecnie linia orzecznicza polskich sądów (szczególnie po wyroku TSUE w sprawie Dziubak), a także najbardziej korzystny – niektórzy frankowicze zyskują nawet ponad pół miliona złotych (w zależności od wielkości kredytu).

Odpowiedzią jest więc: frankowicz powinien szukać pomocy u specjalistów. Mamy na myśli specjalistyczne kancelarie prawnicze, które poprowadzą sprawę od początku do końca. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest czas oczekiwania na orzeczenie sądu. Nie należy także zbytnio przejmować się ponoszonymi kosztami. Okażą się one niewielkie w porównaniu z uzyskanymi zyskami. To jedyny sposób, aby raz na dobre pozbyć się kredytu CHF, odzyskać panowanie nad swoim życiem oraz pieniądze. Tylko wygrana z bankiem w sądzie może satysfakcjonować osobę, która nie chce dłużej spłacać nieuczciwego (bo wadliwie skonstruowanego) kredytu.

Frankowicz znajdzie pomoc w kancelarii prawnej

Frankowicz może szukać pomocy w kancelarii prawnej i trafić na rozczarowanie. Jest bowiem tak, że nie każda z nich oferuje usługi na profesjonalnym poziomie. Niektóre z nich będą także zawyżać ceny dla adwokatów i inne opłaty. Nie wszystkie też kancelarie zajmują się Klientami kompleksowo i indywidualnie. Część z nich ogranicza się wyłącznie do pomocy prawnej – to nie wystarczy. Obecny boom na pomoc frankowiczom wprowadził na rynek podmioty nierzetelne. Jak zatem wybrać dobrą, skuteczną kancelarię, z którą poczujemy się bezpiecznie i wygramy z bankiem?

Przedstawmy dobre warunki na naszym przykładzie. Życie Bez Kredytu pomogło już setkom frankowiczów wygrywając dla nich sprawy. Dlatego cieszymy się ogromnym uznaniem i częstymi polecaniami. Jesteśmy w samym centrum spraw frankowych, mamy doświadczenie, dobre informacje i wieloletnią praktykę. Jak zatem powinna wyglądać dobra kancelaria, która będzie świadczyć realną pomoc? Zacznijmy od tego, że Życie Bez Kredytu nie współpracuje wyłącznie z prawnikami, ale z całym zespołem zajmującym się ekonomią i finansami oraz obsługą klienta. To konieczne dla dobrej współpracy oraz prawdziwej skuteczności. W swoim czasie zrezygnowaliśmy nawet z podejmowania nowych spraw tylko dlatego, że zależało nam na utrzymaniu wysokiej jakości usług. Poza tym u nas się nie przepłaca. Dzięki aplikacji Konfigurator Ofert to sam frankowicz wybiera interesujący go sposób finansowania całego postępowania. Przygotowujemy nie tylko dokumenty, lecz również osoby, np. do stawiennictwa przed sądem. Przez cały czas utrzymujemy bliski kontakt z Klientem, z którym konsultujemy wszystkie decyzje i powiadamiamy o kolejnych etapach sprawy. Nasi prawnicy należą do najlepszych. Są przeszkoleni w jednym celu: wygrania z bankiem. Oprócz tego oferujemy wiedzę i informacje, które podnoszą poziom wiedzy frankowicza. Udzielamy gwarancji od niekorzystnych zdarzeń i ochrony od skutków nieuprawnionych działań banków. Tak właśnie wygląda to w Życie Bez Kredytu. Łatwo nawiązać z nami kontakt. Najprostszym sposobem jest skorzystanie ze stosownej zakładki „kontakt” na naszej stronie. Frankowiczu – u nas znajdziesz pomoc, której potrzebujesz.

Pomoc dla frankowiczów

Pragniemy zaznaczyć, że cała nasza wiedza i obycie w sprawach frankowych dyktują prosty wniosek, że żadna instytucja, gdzie frankowicz szuka pomocy, nie da w wyniku tak dobrych rozwiązań niż porządna kancelaria. Jesteśmy tego pewni tak jak naszej skuteczności na sali sądowej. Inne metody mogą jedynie przynieść ulgę, lekko odciążyć budżet domowy lub co najwyżej dać złudne nadzieje. Wiemy z całą pewnością, że wygranych w sądach ciągle przybywa (tak samo jak pozwów), a prawne wyroki wyraźnie już kształtują się jako dobre dla kredytobiorców. Naprawdę nie ma na co czekać, nie trzeba płacić kolejnych rat, które banki ustalały sobie dowolnie, nie trzeba już dłużej myśleć jak związać koniec z końcem. Wystarczy wnieść pozew i współpracować przy prowadzeniu sprawy. Ta gra z pewnością jest warta podjęcia, a Życie Bez Kredytu zawsze było z Wami na straży ochrony praw frankowiczów.

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 17 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu