Blog Frankowicza

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Życie Bez Kredytu - webinarium
Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje są wyłącznie pozytywne. Dziękujemy za słowa uznania. Wiemy teraz, że nasze webinarium spełniło swoją rolę i dostarczyliśmy Państwu niezbędną wiedzę o kredytach we frankach. To naprawdę było miłe spotkanie!

Przygotowania do webinarium zajęły nam trochę czasu. Chcieliśmy dopracować wszystko do ostatniego szczegółu. Pracowaliśmy zespołowo. Dziś możemy powiedzieć, że osoby odpowiedzialne za poszczególne etapy i elementy przygotowania webinarium bez wyjątku wywiązały się ze swoich obowiązków. Pracowaliśmy nad scenariuszem (kryterium: jak najwięcej wiedzy dla frankowicza), montażem i dźwiękiem (jak najlepsza jakość), tematyką, przebiegiem, tekstem, prezentacją, wszystkimi elementami, aby być przygotowanymi na spotkanie z Państwem. Czas pracy nad naszym pierwszym webinarium (już teraz zapowiadamy, że będziemy powtarzać ten rodzaj komunikacji!) z pewnością nie poszedł na marne. Zaangażowanie i frekwencja okazały się bardzo duże. Po Państwa reakcjach, które zapisaliśmy na czacie, odebraliśmy osobiście lub przez media społecznościowe, sądzimy że nasze webinarium było Państwu przydatne. Ten stan rzeczy to powód naszej radości i dowód na to, że bez przerwy jesteśmy w stanie dostarczać frankowiczom najlepsze wskazówki, rady, edukować prawnie i obsługiwać na najwyższym poziomie.

W relacji na żywo brało udział prawie 200 osób. Zaczęliśmy od szczegółowego omówienia prezentacji. Zajęliśmy się sprawą Dziubak vs. Raiffeisen, która wniosła tak wiele nowego do praktyki sądowej, dała tak silne argumenty frankowiczom i nadal elektryzuje nasze środowisko. Krótko i rzeczowo rozprawiliśmy się przy pomocy argumentów prawnych ze stanowiskiem reprezentowanym przez banki – to nie było trudne. Następnie nakreśliliśmy ścieżkę prowadzącą od podjęcia decyzji o pozwaniu banku do wygranej z bankiem i omówiliśmy jej węzłowe punkty. Dalej przedstawiliśmy etapy procesu sądowego, które zostały objaśnione dla lepszego zrozumienia praktycznych zachowań wymaganych przy jego prowadzeniu. Nie zabrakło też wskazania na najnowsze wyroki sądowe, tak bardzo korzystne dla frankowiczów, a opierające się na wyroku TSUE. Starannie opracowaliśmy temat wpływu wyroku TSUE na polskie orzecznictwo. Przy każdym slajdzie prezentacji, zarówno prowadzący pan Kamil Chwiedosik, jak i znakomity gość, pan adwokat Wiktor Budzewski, zatrzymywali się na dłużej, aby omówić zagadnienie możliwie najdokładniej.

Frankowicze zaangażowani w sprawy kredytów CHF

Zadawane podczas webinarium pytania były bardzo ciekawe. Wykazali Państwo znajomość tematyki, czyli spraw frankowych, a to oznacza, że mamy do czynienia ze świadomymi frankowiczami. Wiktor Budzewski i Kamil Chwiedosik, wobec tak dużej ilości pytań, byli zmuszeni do wybierania między nimi, ale ich odpowiedzi zawsze były rzeczowe i kompetentne. Oto przykłady zadanych pytań, które dobrze wskazują jakie są główne nurty zainteresowania kredytobiorców w CHF:

Przedawnienie liczy się od momentu złożenia pozwu czy złożenia reklamacji do banku?

Pani Bożena

Pani Iwona chciała wiedzieć jakie szanse ma pozew w przypadku jej banku:

Czy są już sukcesy z kredytami z 2005 z Getin Bank?

Pani Iwona

Pan Maciej zadał bardziej szczegółowe pytanie:

Czy słyszeliście Panowie o jakiejś ugodzie w czasie procesu lub przed?

Pan Maciej

Wyjaśnialiśmy również takie wątpliwości:

Mam kredyt indeksowany do CHF, po dwóch latach jego spłacania podpisałam umowę o spłacanie go po kursie NBP, czy ta klauzula przestała być abuzywna?

Pani Krystyna

Wiele zostało powiedziane. Cały czas pozostawaliśmy w kręgu spraw kredytów frankowych. Czasem przekazywaliśmy eksperckie rady, czasem rozwiewaliśmy wątpliwości, przytaczaliśmy fakty, snuliśmy też prognozy dla poszczególnych spraw na podstawie wiedzy prawniczej, odnosiliśmy się do Państwa pytań w sposób wyczerpujący.

Życie Bez Kredytu – ciąg dalszy nastąpi

Po tym wszystkim uważamy, że znów odnieśliśmy pewien sukces. Tym razem nie na sali rozpraw, ale wśród frankowiczów. Tak jak proces sądowy jest wydarzeniem publicznym i zwykle jawnym, tak my nie zatajaliśmy niczego, co pomaga i umożliwia nam zwycięstwa na sali sądowej. Przekazaliśmy dużą dawkę wiedzy o tym jak skutecznie radzić sobie z kredytem CHF. Ponieważ nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi recenzjami, to już teraz możemy zapowiedzieć, że będziemy ją kontynuować. W tej chwili nie potrafimy jeszcze podać następnego terminu webinarium, ale prosimy przyjąć do wiadomości, że webinaria będą powtarzane. Jako Życie Bez Kredytu staramy się dbać o frankowicza w sposób kompleksowy, zatem gwarantujemy, że będziemy produkować następne, jeszcze lepsze materiały edukacyjno-informacyjne dla frankowiczów.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami w sposób tak bardzo zaangażowany i w tak licznie. Prosimy o dalsze śledzenie naszych kanałów informacji, ponieważ w najbliższej przyszłości mogą się Państwo spodziewać kolejnych webinariów i innych przydatnych wiadomości.

Nasz webinar udostępniamy obecnie w trzech częściach. Nawet jeśli nie mogli Państwo być z nami podczas webinaru na żywo – teraz można nadrobić zaległości.

Część 1:

Część 2:

Część 3:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy