Blog Frankowicza

Mam kredyt we frankach – co robić?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
mam kredyt we frankach - CHF
Mam kredyt we frankach – co robić?

W porządku. Masz kredyt we frankach. Widzisz jak destrukcyjne konsekwencje ten toksyczny produkt bankowy przynosi. Jednocześnie wiesz, że dziś frankowicze wygrywają z bankami. A więc masz kredyt CHF i pytasz: co robić?

Co robić z kredytem we frankach, kiedy wiesz, że padłeś ofiarą nieuczciwych umów oferowanych przez banki, zawierających abuzywne postanowienia umowne? Najgorzej będzie, jeśli nie zrobisz nic, jeśli pozostaniesz bierny i nie upomnisz się o swoje prawa. Nadal będziesz płacił wyssane z bankowego palca raty oparte na jednostronnie ustalonym przez bank saldzie kredytu w walucie waloryzacji CHF. Twoje zadłużenie nadal będzie wzrastać, a Twoje finanse będą mogły się rozsypać i zubożejesz, nie mówiąc już o utrzymaniu nieruchomości jako Twojej własności, na którą zakusy banki szykują od zawsze. Bierność nie popłaca. Nowoczesny, świadomy i wyposażony w wiedzę frankowicz działa na swoją korzyść, jest aktywny i odnosi sukcesy.

Zanim odpowiemy na pytanie o kredyt we frankach i co z nim robić, pozwólmy sobie na małą dygresję. Z pewnością wiesz, że nie jesteś winny sytuacji, a jakiej się znalazłeś, bo Twoja umowa frankowa jest napisana tak, że sąd będzie skłonny ją zakwestionować i unieważnić. To trudne, ponieważ – drogi frankowiczu – stałeś się ofiarą niezależnych wydarzeń i jak najbardziej świadomych i bezprawnych decyzji banku. Czy w takiej sytuacji nie budzi się chęć do działania? Upomnienia się o zwykłą sprawiedliwość? Tak, tylko aktywne i przemyślane działania (które za chwilę opiszemy) mogą Ciebie uwolnić od tej opresji.

Masz kredyt we frankach i zastanawiasz się co robić? Nie postępuj nierozważnie. W szczególności ogranicz ilość czytanych artykułów pisanych przez bankierów, ponieważ oni mają inne interesy niż Ty i zechcą Ciebie wprowadzić w błąd oraz nastraszyć. Jeżeli nadal spłacasz raty – spłacaj je regularnie, o ile to tylko możliwe. Spowoduje to, że bank przestanie się Ciebie czepiać. Zachowaj spokój i wyedukuj się. Zobaczysz wtedy, że jest wiele innych osób w Twojej sytuacji, z którymi możesz zawiązać znajomość. Wtedy zdobędziesz wiedzę na temat tego, co robić z kredytem we frankach. Jak każdy rozsądny frankowicz uznasz, że wniesienie sprawy do sądu i pozwanie banku rokuje najlepiej i ma największe szanse na pomyślne zakończenie gehenny spłacania nieuczciwego kredytu.

Kredyt we frankach – co robić?

Warto uświadomić sobie swoją sytuację jako osoby, która posiada kredyt CHF. Mówiąc w dużym skrócie: jest to sytuacja niekorzystna finansowo. Wzrastają raty, poziom całkowitego kapitału do spłacenia nie zmniejsza się, występują skoki waluty CHF, a na podwyższenie stóp procentowych przez rząd mogą czekać tylko naiwni. Ta zła sytuacja nie musi jednak nadszarpywać Twojego zdrowia i finansów. Ciągle jest pole manewru. Wyobraź sobie, że nie jesteś już frankowiczem i kredyt we frankach jest przykrą, ale zaprzeszłą historią. Nie musisz go już spłacać, ponieważ podjąłeś współpracę z dobrą kancelarią i Twój kredyt został unieważniony. Cieszysz się z pieniędzy, które zwrócił Ci bank. Jesteś wolny.

Co robić z kredytem we frankach? Czy wystarczy zakupić więcej franków i spłacać kredyt w tej walucie? Ale czy ktokolwiek jest pewny, jaką wartość waluty CHF będziemy mieli za chwilę? Czy z przekazów medialnych naprawdę wynika dobra strategia na uratowanie swojej sytuacji ekonomicznej, czy to tylko pobieżne informacje, które znalazły się w ramówce trochę przez przypadek? Medialne komunikaty wywołują stany emocjonalne, ale nie ulegaj im. Media rządzą się tymczasowością. Lepiej policz ile realnie tracisz na kredycie we frankach, pomyśl czy nadal chcesz płacić sztucznie zawyżone raty – i przejdź do działania najskuteczniejszego z możliwych: pozwania banku i wygrania z nim na sali sądowej.

To jest nasza, poparta wieloletnią praktyką i znajomością sytuacji frankowiczów odpowiedź na pytanie: co robić z kredytem frankowym? Brzmi ona: pozwij bank i wygraj. Myślisz, że to trudne? Nie jest tak. Po wyroku TSUE (jak również wcześniej) niektóre najlepsze kancelarie (włącznie z Życie Bez Kredytu) święciły już swoje wielokrotne sukcesy i przeprowadzały sprawy po myśli frankowiczów. Dziś pomaga nam w tym ustalona linia orzecznicza oraz nieodmiennie profesjonalizm naszego zespołu. W starciu z niektórymi bankami mamy stuprocentową skuteczność. Zyskujesz spokój, pieniądze i wolność.

Co robić z kredytem we frankach? Pozwać bank!

Pozwanie banku – tak uważamy po długoletniej współpracy z frankowiczami – jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku unieważnienia umowy, do czego zawsze dążymy, wszystkie korzyści są po stronie frankowicza. Bank zwraca pieniądze i na tym kończy się jego rola, a frankowicz przestaje być frankowiczem. Pozwanie banku o kredyt we frankach nie jest jednak czymś, co można zrobić z byle jaką kancelarią. Wybierz dobrych adwokatów. Życie Bez Kredytu posiada najlepszy zespół, który oprócz adwokatów zawiera specjalistów z innych dziedzin (w tym z dziedziny finansów). Pracując indywidualnie dla każdego Klienta możemy w ten sposób uzyskiwać wyniki lepsze niż konkurencja.

Inne scenariusze nie są tak obiecujące względem niemal pewnej wygranej w sądzie. Przewalutowanie kredytu na złotówkowy? A czy wtedy bank nie postawi nowych warunków (może nawet umieścić nowe, niekorzystne dla Ciebie zapisy w umowie)? Restrukturyzacja kredytu? Nie każdy bank zgodzi się na “wakacje kredytowe” lub ulgę odsetkową. Podobnie z przedłużeniem okresu kredytowania. To wszystko to tylko działania zastępcze i obliczone na krótką metę, jeżeli tylko wiemy o realnym pozbyciu się raz na zawsze kredytu waloryzowanego do franka.

Jeżeli zatem masz kredyt we frankach i nie wiesz co robić, to poczytaj fachowe blogi instytucji, które pomagają frankowiczom. Z pewnością po takiej lekturze nabierzesz przekonania, że nie ma innego wyjścia niż pozwanie banku lub dalsze spłacanie rat – Ty wybierasz. Korzyści z wygranej sprawy, a sprawy o kredyty we frankach są obecnie wygrywane prawie że z automatu, będą znacznie większe niż każda inna strategia postępowania z kredytem CHF. Ważne tylko, aby wybrać prawdziwych specjalistów, żeby nie poczuć rozczarowania. Nawet jeśli usługi doprowadzające do skasowania Twojego kredytu mogą na początku wydawać się drogie, to przecież spodziewany zysk jest o wiele większy. Życie Bez Kredytu w każdej chwili może udowodnić swoje sukcesy na rzecz frankowiczów, jako jedna z najlepszych specjalistycznych kancelarii w kraju.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy