Blog Frankowicza

-+ TAGI

Kawa z Ekspertem - Kamil Sienkiewicz

Kawa z Ekspertem, odcinek 6 – Pan Kamil Sienkiewicz, Prezes Zarządu Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii

Frankowicze i kredyty we frankach – okiem eksperta

Od ekspertów biorących udział w naszych programach wymagamy tylko jednego: biegłej i ponadprzeciętnej znajomości spraw związanych z kredytami we frankach. Pan Kamil Sienkiewicz z pewnością spełnia te warunki z nawiązką. Nie dość, że posiada niezwykle rozległą wiedzę, to potrafi przekazać ją w sposób jasny i czytelny dla każdego frankowicza.

W tym odcinku powiedzieliśmy sobie wiele na temat pozbywania się kredytów we frankach. Wskazaliśmy skuteczne drogi do tego prowadzące i konsekwencje… przestania należenia do grupy zwanej “frankowicze” już po unieważnieniu kredytu przez sąd. Pan Sienkiewicz odniósł się również do głośnych ostatnio pogróżek banków, które twierdzą (jedynie propagandowo!), że będą pozywać frankowiczów po przegranych dla nich procesach. (Prosimy zauważyć w tym miejscu, że Życie Bez Kredytu przygotowało już specjalną gwarancję zabezpieczającą na tę okoliczność… do której nigdy nie dojdzie!).

Pan Sienkiewicz rozwinął nawet ten temat. Przedawnienie roszczeń, przedawnienie rat (po stronie banku w innym okresie niż po stronie frankowicza) oraz kilka innych okoliczności prawnych sprawiają, że frankowicz walczący z bankiem nie ma się czego obawiać.

Rozmawialiśmy z panem Sienkiewiczem także o takich zagadnieniach jak: umocowanie prawne roszczeń banków, oczywiście odnieśliśmy się też do wyroku TSUE (sprawa państwa Dziubak), ukształtowanej już (i korzystnej dla frankowiczów!) linii orzecznictwa polskich sądów. Poruszaliśmy też kwestię prawomocnych wyroków unieważniających kredyt CHF.

Wypowiedzi pana Kamila Sienkiewicza mogą napawać frankowiczów optymizmem, ale nie jest to tak zwany “huraoptymizm”. To zdanie człowieka, który od strony ekonomicznej zajmuje się kredytami we frankach od lat i doskonale waży słowa. Mogliśmy się od niego dowiedzieć również i tego: dlaczego właśnie teraz jest najlepszy od lat czas na składanie pozwów przeciwko bankom.

Dziękujemy panu Kamilowi Sienkiewiczowi za czas i fachowość. Jeżeli chodzi o nasz cykl Kawa z Ekspertem – prosimy spodziewać się kontynuacji w najbliższym czasie. Gdyby chcieli Państwo wpłynąć na przebieg “Kawy…” oraz mieć wpływ na tematy poruszane w naszych produkcjach filmowych, prosimy pisać i kontaktować się z nami. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 20 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Kontakt:
📩info@zyciebezkredytu.pl
🎯575 337 667 lub 575 339 602

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu