Blog Frankowicza

-+ TAGI

Relacja na żywo z Luksemburga. Ogłoszenie wyroku w sprawie: Dziubak C-280/18

Drodzy Państwo. Zaczynamy długo oczekiwaną relację na żywo z Luksemburga, gdzie w siedzibie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej znajdują się przedstawiciele Życia Bez Kredytu: Pan Kamil Chwiedosik i mec. Wiktor Budzewski.

WYROK TSUE W SPRAWIE DZIUBAK C‑260/18 – POBIERZ PLIK

Prosimy o częste odświeżanie strony.

19:44 – relacja video z dzisiejszego dnia – premiera! 

16:26 – Już od dawna nie było tak wyraźnej zgody w sprawie społecznej jak dziś w sprawie frankowiczów: portal Euraktiv.

16:01 – Prosimy zostać z nami jeszcze chwilę. Około godz. 17:00 opublikujemy w osobnym artykule wywiad z przebywającym na sali rozpraw w czasie wyroku mec. Wiktorem Budzewskim.

15:32 – Business Insider właściwie w takim samym tonie jak my o sprawie.

15:01 – TSUE tak wypowiada się w wyroku w sprawie Dziubak:

….Trybunał przypomniał, że klauzule dotyczące ryzyka wymiany określają główny przedmiot umowy kredytu indeksowanego do obcej waluty, w związku z czym obiektywna możliwość utrzymania obowiązywania przedmiotowej umowy kredytu wydaje się w każdym razie niepewna

14:45 – Jeżeli włączą Państwo programy informacyjne w TV, to natychmiast będzie można zauważyć znaczenie sprawy, dla której wybraliśmy się do Luksemburga. Internet również jest już teraz pełen treści dotyczących wyroku TSUE. Cieszymy się, że najnowsze informacje oraz dokumenty udostępniliśmy jako jedni z pierwszych. Nasza relacja trwa.

14:20 – Obecnie w Luksemburgu duże zachmurzenie i dość chłodno. Mec. Wiktor Budzewski i Kamil Chwiedosik pozostają na miejscu. Mec. Budzewski przygotowuje się do udzielenia wywiadu. Nie znamy jeszcze dokładnej godziny. Wiemy jedynie, że będzie to wypowiedź świadka wyroku TSUE oraz bardzo doświadczonego prawnika. Wywiad opublikujemy na Blogu Frankowicza w osobnym artykule jeszcze dziś popołudniu.

13:34 – Wyrok TSUE – wersja audio:

13:26 – Fragment oficjalnego wyroku TSUE:

…dyrektywa nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu spornej umowy przez polski sąd…

13:01 – Pan Kamil Chwiedosik, założyciel Życia Bez Kredytu – najnowszy komunikat prosto sprzed budynku TSUE: “Wyrok okazał się nawet bardziej korzystny, niż się spodziewaliśmy”.

12:49 – Głos w debacie zabrała także TVP Info.

12:16 – Mec. Wiktor Budzewski właśnie poinformował nas z Luksemburga, że w godzinach popołudniowych udzieli wywiadu, w którym odniesie się do wyroku TSUE. Zapraszamy zatem serdecznie na naszą stronę oraz do mediów społecznościowych (przyciski na górze strony).

11:57 – Gazeta Prawna nazywa wyrok TSUE “bombą medialną” i analizuje sytuację raczej od strony banków.

11:29 – Portal Money.pl także zareagował na wyrok Dziubak C-280/18.

10:56 – Nasi przedstawiciele zdobyli oficjalne dokumenty. Na stronie pojawił się plik z wyrokiem w języku polskim.

10:30 – Wreszcie! Ogłoszenie wyroku!

10:15 – Tak mówił mec. W. Budzewski w TSUE przed ogłoszeniem wyroku.

10:11 – Informacje: Wygraną pan Kamil Chwiedosik określa jako “totalną”. TSUE – zgodnie z przewidywaniami – przyznał rację Państwu Dziubak (Dziubak C-280/18).

9:50 – Na sali musi dziać się coś, co wymaga uwagi. Nasi przedstawiciele od kilku minut nie przesyłają komunikatów.

9:45 – Na sali słychać jedynie sędziego. Zebrani goście zachowują absolutne milczenie.

9:39 – [Przypominamy, że obowiązuje zakaz używania urządzeń nagrywających na sali rozpraw TSUE].

9:31 – Wygląda na to, że wszyscy zainteresowani zdążyli już zająć miejsca.

9:29 – Trwa oczekiwanie. Sala jest prawie pełna.

9:20 - Panowie już na miejscach na sali rozpraw. Od lewej: Kamil Chwiedosik, mec. Wiktor Budzewski

9:05 – Pan Kamil Chwiedosik i mec. Wiktor Budzewski czekają na zajęcie miejsc w sali rozpraw w TSUE.

Dziubak 260/18 – wyrok TSUE

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 15 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Close Menu