Blog Frankowicza

-+ TAGI

frankowicz - rodzina

Przyszłość frankowiczów i spraw o kredyty we frankach

Nie martw się niczym, rozwiążemy Twój problem z kredytem frankowym sprawnie i przyjemnie. Co czeka frankowiczów w najbliższej i tej trochę dalszej przyszłości? Na co może liczyć i jaką drogą należy pójść? Czy spłacanie nieuczciwego kredytu CHF musi nam zajmować prawie całe życie? Nie. Przyszłość frankowiczów będzie szczęśliwa, jeżeli posłuchają naszych rad. #loveżbk.

Czas niepewności minął. Wkroczyliśmy w okres, kiedy dzięki naszej specjalizacji każdy frankowicz może zapomnieć o swoich kłopotach z niespłacalnym kredytem frankowym. Gwarantuje to ustabilizowanie finansów rodziny oraz zmniejszenie lub wyzerowanie salda kredytu. Chcesz nic nie robić i martwić się przez całe życie o kurs CHF czy wolisz rozpocząć nowy etap? Życie Bez Kredytu przywraca radość życia.

Tak, to nie są mrzonki. Teraz, kiedy już wygrana w sądzie jest na wyciągnięcie ręki dla wszystkich, naszą misją jest informowanie o tym szeroko frankowiczów. Choć poziom zorientowania w swoich prawach  posiadaczy nieuczciwych kredytów waloryzowanych do CHF wzrasta to wiąż stosunkowo niewiele osób zdecydowało się na proces. Czyżby tylko 5% frankowiczów chciało odwrócić swoją trudną sytuację i cieszyć się szczęściem rodzinnym? Na pewno tak nie jest, a my stawiamy sobie za cel nadrzędny wyjaśnienie wszelkich niejasności i obaw.

Życie Bez Kredytu przyczynia się do rzetelnej edukacji frankowiczów od wielu lat. Wraz ze swoimi webinariami, poradnikami, filmowym cyklem Kawa z Ekspertem i innymi działaniami informacyjnymi jesteśmy pierwszym źródłem wiarygodnych informacji, co doceniło już ponad 15000 członków naszej społeczności. Dlaczego warto uwolnić się od swojej umowy frankowej?

  1. gdyż jest pełna klauzul abuzywnych, czyli jest wadliwa prawnie, co potwierdzi już nawet wstępna analiza tej umowy;
  2. ponieważ wskutek pozytywnego rozstrzygnięcia sądowego nie będzie już miał znaczenia rosnący kurs CHF, a życie będzie od strony finansowej ustabilizowane i szczęśliwsze;
  3. gdyż polskie sądy w sprawach o kredyty CHF przyznają nam rację, co ma oparcie  w korzystnym orzecznictwie TSUE i prawomocnych wyrokach.

Jaki wniosek można wyciągnąć z tego stanu rzeczy? Oczywiście zabranie się do działania i pozwanie swojego banku. Co uzyskamy w ten sposób? Unieważnienie umowy kredytowej lub odfrankowanie umowy, a więc znaczące korzyści finansowe. Chodzi przy tym zarówno o pieniądze, nie trzeba tego ukrywać (Państwa pieniądze), ale też o sprawy czysto życiowe, które są z pieniędzmi związane, a więc pewien komfort życia.

Kredyty CHF, banki i sądy

Frankowicz chce znać prawdę. Dzięki temu będzie wiedział w jakiej sytuacji się znajduje i co może zrobić. Oddaje więc swoją umowę do analizy prawnej i otrzymuje wynik. Okazuje się (99% przypadków), że jego umowa z całą pewnością nadaje się do zaskarżenia. Ale czy na pewno sąd zadziała? Frankowicz sprawdza więc realne (nie te podawane przez banki!) statystyki, rozmawia ze specjalistami i przekonuje się, że dziś z bankiem trudno jest przegrać. Dobrze. A teraz zapewne będzie chciał wybrać możliwie najlepszych reprezentantów w sądzie. Jak wybrać kancelarię prawniczą opisaliśmy w artykule: Jak wybrać kancelarię do obsługi kredytu frankowego?

Jak dotąd jedynie około 5% frankowiczów złożyło pozew przeciwko bankowi w sądzie. Pisaliśmy o przyczynach tego zjawiska, niskiej frekwencji pozywania banków, już wielokrotnie. Ograniczmy się więc tutaj tylko do stwierdzenia, że nie każdy frankowicz posiada obiektywne informacje lub nie potrafi z nich wysnuć wniosków. Może być też i tak, że został zmanipulowany przez bank i jego agendy prasowe, nastawione na zniechęcenie kredytobiorcy (na ten cel banki znajdują olbrzymie fundusze). Mimo wszystko w nadchodzących miesiącach i latach spodziewamy się wzrostu ilości pozwów, taka jest teraz tendencja, która bez wątpienia utrzyma się. Prognozowany poziom 15% (jeszcze w tym roku, tym bardziej mając na uwadze wzrost kursu CHF) jest jak najbardziej realny.

A jak to działa na poziomie sądów? Lepiej niż mogłoby się wydawać. Zapisy prawne, na które powołuje się powództwo są dobrze ugruntowane i mają swoje silne umocowanie w prawie polskim (Sąd Najwyższy) i europejskim (TSUE). Podobnie defensywne argumenty banków to żadna nowość. Z tym, że te pierwsze są przez sądy powszechnie uznawane, te bankowe oddalane, najczęściej w całości. Co więcej, od kiedy sądy dysponują wyrokiem TSUE z października 2019 roku, stosują jego dyrektywy na każdej rozprawie. Przyszłość spraw w sądach wygląda więc więcej niż obiecująco. Jeżeli teraz tylko jeden na dziesięciu frankowiczów może mówić o porażce, to już niedługo ten współczynnik wygranych może wynosić prawie 100%. Dzieje się tak dlatego, że sądy przepracowały już tysiące spraw frankowych i orzecznictwo stało się bardzo stabilne.

Zostały nam jeszcze banki. Co banki, które udzielały kredytów frankowych, robią z naszymi dokonaniami? Odpowiadamy: boją się ich panicznie i wiedzą doskonale, co się dzieje. Przybywa porażek banków w sądach. Muszą wobec tego robić ogromne rezerwy finansowe na kolejne przegrane procesy.

Banki starają się więc wykreować zakłamany przekaz i przesłać go do frankowiczów. Strwożone banki pragną, aby to frankowicz bał się wnieść pozew, zatem zatrudniają agencje marketingowe i ślą do kredytobiorcy upiorny przekaz: jeżeli twój kredyt zostanie unieważniony, to my wniesiemy sprawę, a ty zapłacisz za korzystanie z kapitału… Bzdura! To się jeszcze nie zdarzyło. Prosimy nie traktować pohukiwań banków poważnie!

Frankowicze – co się z nimi stanie?

Jaka więc przyszłość dla frankowiczów? Przyszłością jest działanie. Skuteczne działanie, wspólnie ze specjalistami. Bo tylko pozwanie banku o kredyt frankowy zapewni frankowiczowi powrót do świata ludzi bez zmartwień finansowych. Niedawno jeszcze pisaliśmy, że ta świetlana przyszłość następuje po 2-3 latach postępowania sądowego. Ale to już przestaje być regułą. Zdarzają się bowiem sprawy, dla których korzystny wyrok zapada już na pierwszym posiedzeniu.

Przyszłość frankowiczów zależy więc od ich działania i decyzji. Życie Bez Kredytu z pewnością należy do tej przyszłości i nie przestanie pomagać Państwu swoim doświadczeniem i wiedzą.

#loveżbk

To jest ta dobra wiadomość. Byłoby nam bardzo miło, gdyby Państwo mogli ją rozpowszechnić wśród znajomych frankowiczów lub też zaprosić osoby, które jeszcze tego nie wiedzą do przejrzenia materiałów na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z okienka w prawym dolnym rogu strony, to nasz czat – tu wyjaśniamy wątpliwości drogą online.

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 15 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu