Blog Frankowicza

Profesjonalna kancelaria prawna – oto 5 znaków rozpoznawczych

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Profesjonalna kancelaria prawna – oto 5 znaków rozpoznawczych

Każdy, kto choć raz miał problem możliwy do rozwiązania jedynie w sądzie, wie jak trudno jest stawić mu czoła w pojedynkę. Napisane zawiłym, specjalistycznym językiem długie teksty prawnicze, subtelne, łatwe do przeoczenia i równie trudne do zrozumienia niuanse skomplikowanego prawa bankowego, ciągle zmieniająca się wykładnia, do której dostęp mają na ogół jedynie prawnicy… Zamiast brnąć te meandry na własną rękę i wyważać otwarte drzwi, dużo lepszym wyborem jest powierzyć swój los specjaliście, a jeszcze lepiej – profesjonalnej kancelarii prawnej. Jak ją wybrać? Oto krótki poradnik.

Coraz więcej Polaków szuka porady prawnej, dlatego rodzimy rynek kancelarii prawnych i adwokackich jest bogaty. Klęska urodzaju? Nie do końca. Są wśród nich kancelarie mniej i bardziej profesjonalne, a w szczególności specjalistyczne lub chcące się jedynie załapać na trend. Obecnie przez sądy przechodzi fala pozwów frankowiczów i niestety na pozór znane nazwiska prawników nie do końca muszą być gwarancją powodzenia. Dużo ważniejsze jest kompleksowe podejście oparte nie tylko na wiedzy prawniczej, ale przede wszystkim sprawnej logistyce procesu sądowego oraz stałym wparciu ekspertów z zakresu ekonomii i informatyki matematycznej.  

Dziś o tym, jak je rozróżnić. Oto 5 cech profesjonalnej kancelarii prawnej.

Na pewno ich nie przeoczysz!

1. DOPRACOWANA I WYCZERPUJĄCA STRONA INTERNETOWA

Profesjonalna kancelaria prawna powinna dbać o swój wizerunek – zarówno offline, jak i online, bo współczesny klient szuka najczęściej w Internecie. Strona www to najlepsza, a nierzadko także jedyna wizytówka kancelarii. Powinna być dobrze zaprojektowana, zarówno pod kątem graficznym, jak i deweloperskim, a także mieć przyjazną użytkownikowi treść. Wszystko po to, by każdy, kto trafia na stronę, bez względu na poziom posiadanej wiedzy, mógł z łatwością przeczytać, czym kancelaria się zajmuje, jaki zakres działań oferuje, jakie są jej najmocniejsze strony, kto dla niej pracuje i wiele innych kluczowych rzeczy.

Dla przykładu – Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii (CPFIE )w dziale O CENTRUM pisze jasno i wyraźnie, że powstało, by jako kancelaria specjalistyczna wspierać swoich klientów w walce z bankami. Dzięki współfinansowaniu kosztów procesu umożliwia obniżenie wstępnych kosztów postępowania sądowego. To świetna wiadomość dla tych konsumentów, których obecnie nie stać na pokrycie jedynie we własnym zakresie kosztów skomplikowanego procesu. Jako swoją specjalność, CPFIE podaje prawne spory dotyczące dochodzenia roszczeń z tytułu nieuczciwie skonstruowanych przez banki  kredytów w walucie CHF. Są tu konkretne informacje, jak np. ta, że pomoc CPFIE pozwala obniżyć koszty inicjalne pozwu nawet o 40%, a także daje rozliczne gwarancje, którym obejmuje Klientów w celu zapewnienia im spokojnego postępowania sądowego oraz skutków ewentualnej przegranej w sądzie. Oczywiście prawdopodobieństwo porażki w sądzie jest niewielkie, ale odpowiedzialność za swoje działania wobec Klientów to cecha nie do przecenienia.

O profesjonalizmie kancelarii świadczy także posiadanie oficjalnego kanału społecznościowego na Facebooku, który skupia jej sympatyków i tworzy miejsce do wymiany doświadczeń, a także blog, gdzie można znaleźć więcej potrzebnych informacji i poczytać oraz obejrzeć porady ekspertów przed podjęciem ostatecznej decyzji. CPFIE oferuje bezpłatny poradnik do pobrania w formacie pdf. To istotna pomoc i wartość dodana dla potencjalnego klienta. Specjalistyczna kancelaria prawnicza, która w ten sposób dba o wizerunek swojej marki, z pewnością będzie w stanie z taką samą dbałością zadbać o prowadzenie spraw swoich Klientów.

2. WYKSZTAŁCONA I DOŚWIADCZONA KADRA

To, kogo kancelaria prawna zaprasza na swój pokład oraz komu powierza obsługę swoich klientów, jest jedną z kluczowych rzeczy świadczących o poziomie oferowanych usług. Wybierz tę kancelarię, która zatrudnia najlepszych prawników oraz ekonomistów, ekspertów w swoich dziedzinach. Spójrz na bilans prowadzonych przez nich spraw, spytaj, ile spraw przeprowadzili i jakie mają doświadczenie- te dane mówią same za siebie.

CPFiE jak mało kto dba o to, aby Klient mógł powierzyć prowadzenie sporu z bankiem i spokojnie czekał na końcowy efekt. Na straży pomyślnego zakończenia postępowania sądowego stoją bardzo doświadczeni zawodowi prawnicy, eksperci z zakresu finansów, ekonomii i matematyki. Wszystkie te procesy CPFiE ma bardzo mocno zinformatyzowane. To natomiast powoduje, że logistycznie każdy przewód sądowy jest zarządzany dynamicznie i perfekcyjnie, nie tak jak w typowej kancelarii tylko jak w przedsiębiorstwie, które potrafi zarządzać całym łańcuchem logistycznym poszczególnych usług na najwyższym światowym poziomie.

3. NOWOCZESNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ

Wśród cech poszukiwanych przez współczesnych klientów kancelarii, obok profesjonalizmu i doświadczenia pojawiają się nowe cechy, takie jak elastyczność i nowoczesność. Trudno się dziwić – mamy XXI wiek i inne niż przed laty możliwości świadczenia usług.

Podczas gdy większość kancelarii stawia na klasykę i świadczy usługi na spotkaniach w 4 oczy, coraz więcej placówek wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, którzy z różnych względów preferują inne formy kontaktu. Dla tych, którzy mieszkają daleko i nie chcą lub nie mają opcji dojeżdżać do kancelarii, dla zabieganych, którzy nie mają na to czasu, czy też dla tych, którzy zwyczajnie nie chcą spotykać się na żywo, CPFiE oferuje swoje usługi przez telefon, online czy komunikatory internetowe.

Każdy krok w stronę oczekiwań klienta, nawet tych mniej standardowych, to zawsze znak, że CPFiE poważnie myśli o swojej misji i jest gotowa działać nieszablonowo – nie tylko kontaktując się z Tobą, lecz także broniąc Twoich interesów przed sądem.

4. CENY ADEKWATNE DO WIEDZY

Dlaczego wybierając kancelarię prawną nie warto kierować się wyłącznie niską ceną? Z tego samego powodu, dla którego pieczołowicie wybieramy jedzenie, które ma trafić na nasz stół czy specjalistę, który ma pomóc w problemach życiowych. Zarówno od jakości żywności czy poziomu wiedzy specjalisty tak i od prawniczego wsparcia, zależy nasza przyszłość, a więc samopoczucie i szczęście. Skoro wybierając zawartość talerza uważnie czytamy etykiety, daty ważności, a zbyt niska cena momentalnie budzi naszą czujność (a przynajmniej powinna), a lekarzy czy innych specjalistów szukamy z polecenia, tak samo skrupulatnie powinniśmy wybrać zaufaną kancelarię prawną.

Wobec tego i w tym przypadku liczy się nie ilość i niska cena, lecz jakość. Prawnicy oraz eksperci, którym powierzamy naszą przyszłość finansową, nadszarpniętą przez nieuczciwe banki , powinni być profesjonalistami i wykazywać się udokumentowanym doświadczeniem. Profesjonalna kancelaria prawna daje nam jeśli nie pewność, to przynajmniej duże prawdopodobieństwo zwycięstwa w sądzie. A to jest przecież naszym celem. A CPFiE właśnie taka jest.

5. KONKRETNY ZAKRES USŁUG I ODPOWIEDNIA SPECJALIZACJA

Tak, jak z bólem pleców kierujesz się do ortopedy, a z kaszlem do laryngologa, także wybierając kancelarię, postaw na specjalizację. Wybierając eksperta w dziedzinie, która Cię interesuje, zwiększasz szansę na to, że zostaniesz dobrze i – co ważne – sprawnie obsłużony. Jeśli chcesz wygrać z bankiem unieważnienie kredytu we frankach lub jego odfrankowianie, wybierz kancelarię, której pracownicy wyspecjalizowali się w kwestiach umów waloryzowanych do walut obcych.

Dla przykładu, na stronie oferty wspomnianego wyżej CPFIE możemy znaleźć konkretne informacje, że pracuje dla nich wieloosobowy zespół ekspertów ekonomicznych i wyspecjalizowanych prawników, którzy czerpią z dorobku przynajmniej kilku nauk społecznych i prawniczych. Mało? Czytając dalej, dowiemy się, że zespół sprawdza się w wygrywaniu spraw frankowiczów. W walkach przed sądem CPFiE zaskakuje banki nieszablonowymi pozwami i stylem prowadzenia spraw, a w szczególności bardzo mocnym wparciem logistycznym

Bingo! Jesteśmy w domu. Najprawdopodobniej to są właśnie ludzie, których szuka frankowicz ubiegający się o unieważnienie umowy o kredyt waloryzowany.

To jak, profesjonalna kancelaria już wybrana?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy