Blog Frankowicza

-+ TAGI

kredyt frankowy - Kawa z ekspertem

”Kawa z Ekspertem od kredytów frankowych” odc. 1

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka nowej serii poświęconej frankowiczom: “Kawa z Ekspertem od kredytów frankowych”. Kredyt frankowy nie musi być straszny.

Naszym gościem była adw. Marta Chęcińska z Kancelarii Kurpiejewski Budzewski i Wspólnicy, która od wielu lat i z licznymi sukcesami prowadzi postępowania przeciw bankom i pomaga pozbyć się nieuczciwych kredytów każdemu, kto czuje się pokrzywdzony przez bank.

W tym odcinku mają Państwo okazję dowiedzieć się o nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji, usunięciu z projektu ustawy zapisu zmuszającego banki do utworzenia Funduszu Konwersji, z którego to miały być opłacane koszty przewalutowania kredytu. Prześwietliliśmy również sprawę związaną ze zbliżającym się wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czyli Dziubak przeciwko Raiffaisen.

Mecenas Marta Chęcińska przedstawiła argumenty za podjęciem walki z nieuczciwymi umowami, gdy chodzi o kredyt frankowy. Sądy mają obowiązek badać interes kredytobiorcy i to wola kredytobiorcy ma decydujące znaczenie. Kolejnym punktem było omówienie bieżącej linii orzeczniczej kształtującej się w Polsce, między innymi sprawy  z 9 maja 2019 roku – sygn. akt I CSK 242/18, w której Sąd Najwyższy zajął się nieuczciwym zapisem dotyczącym indeksacji oraz analizą aneksu wprowadzającego kurs NBP i zmieniającego kredyt indeksowany na walutowy.

Na koniec naszej  rozmowy Pani adw. Marta Chęcińska odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania:

  • Ile pozwów jest obecnie złożonych  w Polsce?
  • Co należy zrobić, aby pozwać bank?
  • Ile czasu trwa postępowanie?
  • Czy to, że mam zarejestrowaną firmę w skredytowanej nieruchomości przekreśla moją szansę na wygraną?
  • Dlaczego właśnie dzisiaj jest odpowiedni moment, aby pozwać bank?

Zapraszamy na kolejne odcinki „Kawy z Ekspertem od kredytów frankowych”. Prosimy przesyłać zagadnienia i informacje  dotyczące najbardziej trapiących problemów związanych z Państwa umowami.

Jeśli potrzebują Państwo porady o tym,  co zrobić z Państwa konkretną umową,  już teraz zachęcamy do kontaktu z nami.

Zapraszamy na inne odcinki Kawy z ekspertem od kredytów frankowych.

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 20 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Kontakt:
📩info@zyciebezkredytu.pl
🎯575 337 667 lub 575 339 602

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu