Blog Frankowicza

”Kawa z Ekspertem od kredytów frankowych” odc. 1

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
kredyt frankowy - Kawa z ekspertem
”Kawa z Ekspertem od kredytów frankowych” odc. 1

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka nowej serii poświęconej frankowiczom: “Kawa z Ekspertem od kredytów frankowych”. Kredyt frankowy nie musi być straszny.

Naszym gościem była adw. Marta Chęcińska z Kancelarii Kurpiejewski Budzewski i Wspólnicy, która od wielu lat i z licznymi sukcesami prowadzi postępowania przeciw bankom i pomaga pozbyć się nieuczciwych kredytów każdemu, kto czuje się pokrzywdzony przez bank.

W tym odcinku mają Państwo okazję dowiedzieć się o nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji, usunięciu z projektu ustawy zapisu zmuszającego banki do utworzenia Funduszu Konwersji, z którego to miały być opłacane koszty przewalutowania kredytu. Prześwietliliśmy również sprawę związaną ze zbliżającym się wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czyli Dziubak przeciwko Raiffaisen.

Mecenas Marta Chęcińska przedstawiła argumenty za podjęciem walki z nieuczciwymi umowami, gdy chodzi o kredyt frankowy. Sądy mają obowiązek badać interes kredytobiorcy i to wola kredytobiorcy ma decydujące znaczenie. Kolejnym punktem było omówienie bieżącej linii orzeczniczej kształtującej się w Polsce, między innymi sprawy  z 9 maja 2019 roku – sygn. akt I CSK 242/18, w której Sąd Najwyższy zajął się nieuczciwym zapisem dotyczącym indeksacji oraz analizą aneksu wprowadzającego kurs NBP i zmieniającego kredyt indeksowany na walutowy.

Na koniec naszej  rozmowy Pani adw. Marta Chęcińska odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania:

  • Ile pozwów jest obecnie złożonych  w Polsce?
  • Co należy zrobić, aby pozwać bank?
  • Ile czasu trwa postępowanie?
  • Czy to, że mam zarejestrowaną firmę w skredytowanej nieruchomości przekreśla moją szansę na wygraną?
  • Dlaczego właśnie dzisiaj jest odpowiedni moment, aby pozwać bank?

Zapraszamy na kolejne odcinki „Kawy z Ekspertem od kredytów frankowych”. Prosimy przesyłać zagadnienia i informacje  dotyczące najbardziej trapiących problemów związanych z Państwa umowami.

Jeśli potrzebują Państwo porady o tym,  co zrobić z Państwa konkretną umową,  już teraz zachęcamy do kontaktu z nami.

Zapraszamy na inne odcinki Kawy z ekspertem od kredytów frankowych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy