Blog Frankowicza

Jak wybrać najlepszą kancelarię frankową do pozwania banku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Kluczowym elementem sukcesu frankowicza w sądzie jest doświadczona i wyspecjalizowana kancelaria prawna. Na fali popularności spraw frankowych i sprzyjającego orzecznictwa TSUE powstało wiele podmiotów oferujących swoje usługi posiadaczom kredytów CHF. Niestety wiele z nich nie ma kompetencji wystarczających do zagwarantowania frankowiczom maksymalnych korzyści z pozwania banku. Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą kancelarię frankową.
Jak wybrać najlepszą kancelarię frankową do pozwania banku?
  • Pozew o kredyt frankowy to jeden z najbardziej skomplikowanych procesów sądowych. Stopień złożoności takich spraw wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy eksperckiej. Sukces w sądzie zapewni tylko wyspecjalizowana kancelaria frankowa. Kredytobiorcy CHF powinni zasadniczo wystrzegać się tzw. „hurtowni pozwów”, które nie posiadają odpowiednio wykwalifikowanej kadry ani zasobów do skutecznego prowadzenia pozwów frankowych
  • Najlepsze kancelarie frankowe na rynku mają przynajmniej 8 lat doświadczenia oraz wysoką skuteczność w sądach powszechnych, a także w Sądzie Najwyższym oraz Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej
  • Ranking kancelarii frankowych powinien opierać się na zakresie i jakości usług, w tym gwarancjach podobnych do tych, które zapewnia ŻBK Protect. Tymczasem porównywarki ofert to przede wszystkim płatne reklamy niedoświadczonych kancelarii i hurtowni pozwów
  • Wybierając kancelarie frankową, warto zwrócić uwagę na jej rekomendacje od innych frankowiczów. Przed podjęciem decyzji o współpracy należy sprawdzić, co byli klienci mówią o obsłudze i wsparciu frankowiczów

 

Czym różni się wyspecjalizowana kancelaria frankowa od „hurtowni pozwów”?

Każda osoba, która poszukiwała w internecie kancelarii prawnej do obsługi sprawy związanej z kredytem frankowym, prawdopodobnie zauważyła, że na rynku istnieje bardzo szeroki wybór. Na fali popularności spraw frankowych powstało wiele podmiotów oferujących pomoc frankowiczom, czyli tzw. „hurtowniami pozwów”. W szczególności po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w 2019 roku, który dotyczył znanej sprawy Dziubaków, stało się jasne, że frankowicze mają wreszcie przewagę nad bankami w sądach. Właśnie to wydarzenie sprawiło, że na rynku pomocy dla frankowiczów pojawiło się w krótkim czasie mnóstwo podmiotów twierdzących, że są w stanie skutecznie prowadzić spory sądowe o kredyty we frankach. Niestety wbrew tym deklaracjom „hurtownie pozwów” nie są w stanie pomóc frankowiczom na tyle skutecznie, aby zmaksymalizować jego korzyść finansową z pozwania banku.

Przede wszystkim „hurtownie pozwów” nie posiadają tak bogatego doświadczenia jak profesjonalne kancelarie frankowe. Większość z tych podmiotów zaczęło się zajmować sprawami frankowiczów dopiero od 2019 roku lub nawet później. Specjalistyczne kancelarie, takie jak Życie Bez Kredytu, były zaangażowane w pomoc kredytobiorcom CHF znacznie wcześniej. Nasi eksperci pierwsze pozwy przeciwko bankom składali jeszcze w 2015 roku, kiedy dominująca narracja nt. spraw frankowych była zupełnie odmienna od dzisiejszej i nikt w zasadzie nie wierzył w przyszły sukces frankowiczów.

„Hurtownie pozwów” nie posiadają również stałego zespołu ekspertów, zorganizowanej struktury oraz wypracowanych przez lata doświadczeń, które są warunkiem sine qua non sprawnego i skutecznego prowadzenia pozwów. Do pozwania banku nie wystarczy tylko wiedza stricte prawna. Przedmiotem sporu z bankiem jest instrument finansowy. Do skutecznego zaskarżenia kredytu CHF i obliczenia należnego frankowiczowi roszczenia potrzebna jest wiedza z dziedzin takich jak ekonomia, finanse, bankowość. Dlatego wyspecjalizowane kancelarie frankowe posiadają w swoim zespole specjalistów z wyżej wymienionych dyscyplin. Postępowanie o kredyt we frankach jest złożone i wieloetapowe, dlatego w ŻBK wyodrębniliśmy w naszych strukturach aż 3 Departamenty: Departament Spraw Trudnych, Departament Mediacji i Ugód, Departament Sukcesu. Wyznaczenie zespołów eksperckich do różnych zadań znacząco przyśpiesza prowadzenie sprawy frankowej. Niemniej ważna jest logistyka, która pozwala znacząco zmniejszyć koszt prowadzenia powództwa. Siedziba Życie Bez Kredytu obecnie znajduje się w tym samym budynku co Wydział Frankowy SO w Warszawie, dzięki czemu jesteśmy jeszcze bliżej frankowiczów.

Wiele takich „hurtowni pozwów” nie ma odpowiedniego zaplecza, aby w holistyczny sposób podejść do problemu, jakim jest kredyt CHF. W ostatnim czasie w wyniku problemów z inflacją wiele kancelarii nie stać na stałe opłacanie pracy ekspertów. W efekcie sprawy powierzone tego typu podmiotom stoją w miejscu, ponieważ z powodu braków kadrowych nie ma ich kto prowadzić. Do ŻBK trafiły już dziesiątki osób, które były nieusatysfakcjonowane jakością usług swojej poprzedniej kancelarii frankowej. O takiej sytuacji opowiadał m.in. członek społeczności ŻBK, który już prawomocnie wygrał z bankiem, w programie Okiem Byłej Frankowiczki. Zachęcamy do obejrzenia odcinka: Okiem Byłej Frankowiczki odc. 111 Warto walczyć do końca! Gość: Grzegorz Biegaj – prawomocny wygrany.

Czy można ufać porównywarkom ofert kancelarii frankowych?

Poszukując pomocy prawnej w sprawie kredytów frankowych w wyszukiwarce, często napotykamy na tzw. “porównywarki kancelarii”. Niestety, takie zestawienia nie opierają się na obiektywnych danych i służą głównie jako płatna reklama dla firm marketingowych w celu pozyskania potencjalnych klientów. Dlatego w tego typu „porównywarkach” najczęściej można znaleźć niedoświadczonych radców prawnych i adwokatów, którzy nie są w stanie efektywnie i dynamicznie prowadzić pozwu o kredyt CHF. Dla takich podmiotów jest to często jedyna opcja pozyskania klientów.

Wiele kancelarii próbuje przyciągnąć frankowiczów niskimi kosztami obsługi. Jednak niski koszt często idzie w parze z niską jakością usług. Należy zdać sobie sprawę, że kompleksowa i skuteczna obsługa wymaga wykwalifikowanych specjalistów, których kancelaria musi odpowiednio wynagradzać. Skuteczne prowadzenie powództwa przeciwko bankowi wymaga ogromnych nakładów pracy. Kancelaria, która obcina koszty, często nie ma środków na zatrudnienie ekspertów w dziedzinie prawa i ekonomii. W takiej sytuacji sprawy mogą być obsługiwane przez słabo opłacanych praktykantów lub studentów, którzy nie analizują każdej sprawy indywidualnie, lecz korzystają z gotowych wzorców. Taka sytuacja to prawie gwarancja nierzetelnej lub niekompetentnej obsługi spraw frankowych.

Sprawy dotyczące kredytu frankowego to nie tylko sporządzenie pozwu i reprezentacja przed sądem. Walka z bankiem wymaga stałego monitorowania postępu sprawy, przygotowywania odpowiednich dokumentów i analiz. Proces najczęściej nie kończy się na pierwszej instancji sądowej, gdyż banki nadal mają w zwyczaju odwoływać się od wyroku. Tanie kancelarie często naliczają dodatkowe opłaty za każdą najmniejszą usługę. W efekcie całkowity koszt obsługi „taniej kancelarii” może okazać się wyższy niż w renomowanych kancelariach specjalizujących się w sprawach frankowych.

Ponadto „porwónywarki ofert” w żaden sposób nie sprawdzają rzeczywistej jakości ani zakresu usług danej kancelarii. Bezpieczeństwo powinno być ważnym kryterium przy wyborze odpowiedniej pomocy prawnej. Tymczasem zdecydowana większość hurtowni pozwów nie jest w stanie udzielić frankowiczom niezbędnych gwarancji. Życie Bez Kredytu jako jedyna kancelaria frankowa w Polsce oferują wyjątkową tarczę ŻBK Protect. Zabezpieczamy kredytobiorców przed wszelkimi działaniami ze strony banku i potencjalnymi konsekwencjami pozwu. W razie oddalenia powództwa gwarantujemy zwrot wszelkich kosztów prowadzenia powództwa, aby frankowicz nie odczuł jakichkolwiek dotkliwych skutków wniesienia sprawy do sądu. Z ŻBK frankowicze niczym nie ryzykują – mogą tylko zyskać.

Jak wybrać najlepszą kancelarię frankową?

Znalezienie odpowiedniego prawnika do prowadzenia sprawy o abuzywny kredyt wcale nie jest łatwe. Oto nasze wskazówki, co należy zrobić, aby dokonać najlepszego wyboru kancelarii obsługującej pozew o kredyt frankowy:

  • Sprawdź opinie frankowiczów, którzy już korzystali z pomocy tej kancelarii. Rekomendacje to bardzo dobra wskazówka, czy warto powierzyć swoją sprawę danej organizacji. Opinie innych klientów pomagają ocenić jakość usług. Jeżeli dana kancelaria ma wiele rekomendacji od zadowolonych ze współpracy frankowiczów to istnieje większa szansa, że można zaufać jej swoja finansową przyszłość

  • Wejdź na stronę internetową i zweryfikuj zaangażowanie w sprawy frankowe. Kancelarie świadczące wysokiej jakości pomoc frankowiczom zazwyczaj nie ograniczają się jedynie do działalności w sądzie. Takie podmioty zazwyczaj aktywnie walczą o prawa oszukanych kredytobiorców poprzez promowanie wielu edukacyjnych materiałów nt. praw konsumenckich. Warto zajrzeć na bloga danej kancelarii oraz jej social media, aby przekonać się, czy dana kancelaria rzeczywiście jest zaangażowana w sprawy frankowe.

  • Sprawdź portfolio. Doświadczone i renomowane kancelarie nie ukrywają swoich sukcesów, czyli wygranych spraw na rzecz frankowiczów. Wręcz przeciwnie, udostępniają swoje wygrane sprawy w specjalnych wyszukiwarkach, stronach internetowych oraz social media

  • Zwróć uwagę na doświadczenie. Niezawodna kancelaria musi posiadać odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z bankami. Nie da się nauczyć skutecznie prowadzić spraw frankowych w 3-4 lata. Kancelaria bez minimum 8-letniego doświadczenia w prowadzeniu sporów z bankami nie jest w stanie zapewnić frankowiczom usług na odpowiednio wysokim poziomie. Aby zagwarantować klientowi sukces w sądzie i zmaksymalizować jego korzyść finansową, niezbędna jest obszerna wiedza wsparta wieloletnią praktyką. Tylko doświadczeni eksperci są w stanie zapewnić skuteczną i wysokiej jakości pomoc.

  • Sprawdź, czy dana kancelaria reprezentuje frankowiczów również przed SN i TSUE. Choć orzecznictwo co do zasady jest jednolite w sprawach frankowych, to nadal istnieje wiele kwestii, które są trudne do rozstrzygnięcia przez sądy powszechne. Z tego powodu zdarza się, że sprawy frankowe trafiają do Sądu Najwyższego, a nawet do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Dlatego ważne jest upewnienie się, czy Twoja kancelaria ma doświadczenie w reprezentowaniu frankowiczów przed tymi instytucjami prawa. Eksperci ŻBK już niejednokrotnie z powodzeniem wnosili skargi kasacyjne do SN w imieniu członków naszej społeczności. Natomiast z inicjatywy naszych pełnomocników procesowych trafiło bardzo ważne pytanie prejudycjalne do TSUE – o tej sprawie przeczytasz więcej w artykule: Adwokat Wiktor Budzewski: Trwała bezskuteczność nie taka trwała – czekamy na wyrok TSUE

  • Uzyskaj informacje o zakresie oferowanych usług. W przypadku osób poszkodowanych przez nieuczciwe banki pomoc nie może ograniczać się jedynie do porady prawnej oraz napisania pozwu, co oferują hurtownie pozwów. Samo doradztwo bez kompleksowego prowadzenia sprawy może okazać się jedynie niepotrzebnym wydatkiem. Rzeczywista i skuteczna pomoc dla frankowicza powinna obejmować następujące elementy: indywidualną analizę umowy kredytowej i dołączonych do niej aneksów, sporządzenie pozwu, prowadzenie postępowania sądowego (w sądach wszystkich instancji) oraz zapewnienie ochrony przed wszelkimi ryzykami związanymi z pozwem przeciwko bankowi. Należy unikać kancelarii, które traktują sprawy frankowiczów „taśmowo”. Każda sprawa związana z kredytami we frankach jest unikalna, ponieważ umowy kredytowe w CHF były zawierane przez różne banki na podstawie różnych wzorców umownych. Dodatkowo umowy frankowe były modyfikowane przez dołączane aneksy. Z tego powodu praktycznie każda sprawa frankowa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia oraz zastosowania różnych metod działania w celu maksymalizacji korzyści dla frankowicza.

W Życie Bez Kredytu każdemu frankowiczowi jesteśmy w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie. Nasza kancelaria z ogromnymi sukcesami pomaga frankowiczom z całej Polski, a także tym przebywającym obecnie poza granicami kraju. Zespół ŻBK składa się ze świetnie wykwalifikowanych ekonomistów i prawników. Posiadamy 8-letnie doświadczenie w walce z nieuczciwymi kredytodawcami. Jesteśmy niezawodni – 100% prawomocnych wyroków członków społeczności ŻBK to zwycięstwa frankowiczów. Zobacz jak wygrywamy

Nie czekaj i zrób pierwszy krok w kierunku zapewniania sobie bezpieczeństwa finansowego ze wsparciem społeczności oraz ekspertów ŻBK, którzy już od 8 lat skutecznie uwalniają frankowiczów od kredytów frankowych w sądach w całej Polsce!

Umów spotkanie  z najlepszym ekspertem od spraw frankowych Kamilem Chwiedosikiem, prowadzącym w ramach zespołu ekspertów  ponad 2100 postępowań sądowych,  w których łączna wartość przedmiotu sporu z bankami wynosi ponad 1,2 miliarda złotych. Zarezerwuj termin pod tym linkiem:   zyciebezkredytu.pl/rezerwacja

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy