Blog Frankowicza

Frankowicze 2024 – Rok Przełomu: Inspirująca Walka Kamila Chwiedosika i #ŻycieBezKredytu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Minął już rok od wydania bestsellera autorstwa Kamila Chwiedosika – książki, która stała się inspiracją dla frankowiczów do walki o swoje prawa. Świadomość konsumentów stale rośnie i coraz więcej kredytobiorców wie, jak poradzić sobie z nieuczciwymi praktykami banków. Rok 2024 niesie ogromne szanse dla frankowiczów. Jeżeli zastanawiasz się, jak wygląda spór sądowy z bankiem i co możesz zyskać dzięki pozwowi o kredyt CHF, koniecznie sięgnij po książkę „Uwolnieni od banków. Nasza walka o sprawiedliwość”.
Frankowicze 2024 – Rok Przełomu: Inspirująca Walka Kamila Chwiedosika i #ŻycieBezKredytu
  • Kamil Chwiedosik już od ponad 8 lat jest liderem walki frankowiczów o prawa konsumentów w Polsce. Stworzył naprężnej rozwijającą się społeczność Życie Bez Kredytu, która liczy już prawie 30.500 członków w grupach na Facebooku
  • Nasza walka o sprawiedliwość – przewodnik dla frankowiczów, którzy mają dosyć bezczynności KNF i banksterskiej propagandy. Ta książka to nie tylko kronika walki, ale i kompas dla zagubionych w bankowym labiryncie. Minął właśnie rok od jej premiery
  • Frankowicze kontra bankowa tyrania – rok 2024 może okazać się przełomowy dzięki lawinie prawomocnych wyroków. Do tej pory eksperci ŻBK unieważnili już ponad 600 umów frankowych, a już wkrótce ten wynik zostanie podwojony
  • Życie Bez Kredytu to wyjątkowa społeczność, w której frankowicze otrzymują nie tylko pomoc najlepszych ekspertów ds. frankowych w Polsce, ale i wsparcie emocjonalne od osób znajdujących się w podobnej sytuacji. Kredytobiorcy mają unikalną okazje zaczerpnąć rady nie tylko od wysokiej klasy prawników i ekonomistów, lecz także od byłych frankowiczów, którzy wygrali już proces z bankiem i dzięki swojemu doświadczeniu w sporze z kredytodawcą mogą pomagać innym

 

Kamil Chwiedosik liderem walki frankowiczów od ponad 8 lat o prawa konsumentów w Polsce

Kamil Chwiedosik – założyciel i lider największej w Polsce społeczności frankowiczów Życie Bez Kredytu – już od 2015 roku z ogromnym zaangażowaniem wspiera kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej przez banki. Wraz z zespołem ekspertów pomógł unieważnić na zasadzie T2K ponad 600 kredytów frankowych i doprowadził do tego, że ponad 1000 frankowiczów nie musi już płacić rat ze względu na uzyskanie zabezpieczenia roszczenia. Główny ekspert ŻBK odbył już ponad 2500 konsultacji z kredytobiorcami i aktualnie nadzoruje ok. 2300 spraw, które toczą się w sądach. Kamil Chwiedosik jest również autorem dwóch książek: „Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe” oraz „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków“.

Kredyt frankowy, jak wirus, infekuje wszystkie aspekty życia. Banki, z pozoru przyjazne, okazały się finansowymi wampirami, wysysającymi ostatnie grosze z kieszeni frankowiczów. Historie zawarte w ostatniej książce Kamila „Nasza walka o sprawiedliwość” pokazują, jak kredyt zmienił ambitne plany życiowe wielu kredytobiorców w kruchy domek z kart, gotowy runąć przy najmniejszym podmuchu problemów finansowych. W świecie, gdzie kredyty frankowe stały się synonimem finansowego niewolnictwa, społeczność Życie Bez Kredytu przynosi iskrę nadziei. W książce opisana jest dokładnie odyseja, w której frankowicze dzięki wsparciu instytucji takich jak TSUE wygrywają z kolosem bankowym.

Badania społeczne niepozostawianą złudzeń – kredyty we frankach rujnują życie frankowiczów: 89% żyje w ciągłym niepokoju, 87% zmagają się z lękiem, a 58% doświadcza pogorszenia relacji z najbliższymi. Tę sytuację można jednak sprawnie przezwyciężyć. Naszą kancelarię dla frankowiczów cechuje wyjątkowa na rynku skuteczność: prawomocnie wygrywamy 100% spraw. Członkowie społeczności Życie Bez Kredytu otrzymują holistyczną opiekę. Zespół ekspertów merytorycznie pomaga frankowiczom i walczy o maksymalizację korzyści z pozwu, a Prawo-Mocni Pomocni, czyli kredytobiorcy ŻBK, którzy już wygrali sprawę z bankiem, służą swoim doświadczeniem i wsparciem emocjonalnym na drodze do wolności finansowej.

Kredyty frankowe i droga do sprawiedliwości – bestseller, który powinien przeczytać każdy frankowicz w Polsce

Korzystne orzecznictwo TSUE sprawia, że rok 2024 wyznacza nowy rozdział w historii frankowiczów. Kamil Chwiedosik staje się współczesnym Spartakusem, przewodzącym buntowi przeciwko bankowej tyranii. Jego bestsellerowa książka “Nasza walka o sprawiedliwość” to nie tylko kronika walki, ale i kompas dla zagubionych w bankowym labiryncie. Minął właśnie rok od premiery książki.

Książka Kamila przewozi czytelników przez potop bankowych manipulacji do bezpiecznej przystani sprawiedliwości. Z każdą stroną rośnie nadzieja na lepsze jutro, wolne od finansowych kajdan. „Nasza walka o sprawiedliwość” to nie tylko opowieść o finansowej walce, ale i przewodnik po świecie, w którym David – frankowicz, może pokonać Goliatów bankowości. Kredytobiorcy frankowi z tą książką w ręku przestają być finansowymi ofiarami, stając się bohaterami swojej własnej opowieści.

„Ta książka jest dla wszystkich, których dotyczą mechanizmy gospodarki, którzy są konsumentami, którzy podpisują umowy. Na całym świecie nie było nigdy podobnie dużej afery. Natomiast zdarzały się mniejsze sprawy, których skutki były o wiele większe: ludzie, którzy byli w nie zaangażowani, ponieśli odpowiedzialność karną. W aferach finansowych, takich jak afera Washington Mutual, afera WorldCom, afera BCCI14, afera wokół Enronu, piramida Madoffa, osób poszkodowanych było zdecydowanie mniej, niż teraz jest w Polsce oszukanych Frankowiczów.

Jeszcze raz podkreślę: na świecie osoby odpowiedzialne za dużo mniejsze afery poszły do więzienia, a ich firmy zostały zamknięte. W Polsce można zamknąć właścicieli Amber Gold i całą ich firmę – w tej sprawie pokrzywdzonych było 18 tysięcy osób. Tzw. kredyty frankowe w Polsce zostały udzielone ponad 700 tys. osobom, wpłynęły jednak na całe rodziny, w szczególności na dzieci. Łącznie szacuje się, że te nieuczciwe, toksyczne produkty bankowe dotknęły ponad 2 milionów Polaków. Ta książka jest dla nich i mam nadzieję, że pomoże im zbudować świadomość konsumencką i ochronić kolejne pokolenia przed takimi manipulacjami” – mówi Kamil Chwiedosik dla portalu lubimyczytac.pl.

Przeczytaj całość tego wywiadu: „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków“. Rozmowa z twórcami.

Posłuchaj audycji: Życie bez kredytu. Jak uwolnić się od frankowego zobowiązania?

Dowiedz się, czym jest współczesne niewolnictwo ekonomiczne: “Niewolnictwo ekonomiczne” frankowiczów. Jak kredyt frankowy wpłynął na ich życie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy