Blog Frankowicza

Wygrywamy na boisku i na sali sądowej! #ŻBK Well-Being

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Uczymy się na boisku, jak walczyć o siebie i jak wygrywać. W życiu i na sali sądowej!W ŻBK wiemy, że zdrowie fizyczne i psychiczne jest nierozłącznym elementem dobrego samopoczucia i odwagi niezbędnej w walce o siebie. Siła zbudowana na boisku, na siłowni czy na macie przekłada się bezpośrednio na odwagę w naszych życiowych wyborach. Sport uczy determinacji, pokonywania własnych słabości i tego, że mamy więcej siły, niż może nam się początkowo wydawać. A prawda jest taka, że bez poczucia sprawczości ciężko jest znaleźć motywację do podjęcia trudnego wyzwania, jakim jest np. pozwanie banku.
Wygrywamy na boisku i na sali sądowej! #ŻBK Well-Being

Dlatego zależy nam na tym, żeby dbać zarówno o dobre samopoczucie naszych ekspertów, prawników czy analityków, jak i o frankowiczów z naszej społeczności. 2 września odbył się sportowy event rodzinny, podczas którego rozegraliśmy turniej koszykówki, graliśmy w siatkówkę, były zajęcia z jogi, ćwiczenia siłowe i masaże. Spędziliśmy z naszą społecznością naprawdę wartościowy czas. Rywalizowaliśmy i bawiliśmy się razem. Dziękujemy Wam bardzo za obecność!

Czym jest ŻBK Well-Being?

Program ŻBK Well-Being to zajęcia sportowe przygotowane specjalnie dla członków naszej społeczności, które mają pomóc frankowiczom w odzyskaniu sił w trakcie procesu z bankiem. Wiemy, że praca ponad miarę, stres, pęd, technologia, która pochłania nasze zmysły w każdej wolnej chwili, a do tego ogromna ilość stresu związanego z kredytem – nie sprzyja zdrowiu. Mamy poczucie, że dziś dbanie o siebie to nie próżność czy kaprys, ale wręcz obowiązek. Chcemy w tym pomagać, bo zależy nam na Was.

„Systematyczny trening buduje szeroko rozumianą motywację, badania naukowe, ale i moje własne doświadczenie wskazuje na to, że regularne uprawianie sportu zwiększa poczucie skuteczności i daję większą siłę do działania” – podkreśla Kamil Chwiedosik, lider i ekspert społeczności Życie Bez Kredytu, który sam aktywnie uczestniczy w programie ŻBK Well-Being.

Jeśli dołączysz do naszego programu #ŻBK WELL-BEING? 

Dowiesz się, jak wesprzeć swoje zdrowie mentalne i fizyczne w czasie trwania procesu sądowego, będziesz lepiej znosić stres związany z rosnącymi ratami, odczujesz też mniej negatywnych skutków obciążenia kredytem, takich jak: bóle głowy, napięcie w ciele, zniechęcenie czy lęk. Naukowcy udowodnili, że wysiłek fizyczny i odpoczynek mentalny poprawiają samopoczucie, zmniejszają negatywne myśli i emocje, a co za tym idzie, dają siłę do walki o własne prawa. I nowe Życie Bez Kredytu!

8 września obchodzimy Światowy Dzień Well-Beingu to idealny moment, żeby dołączyć do naszego programu. Zapraszamy!

Co jeszcze daje nam sport?

 

  • Aktywność fizyczna pomaga walczyć ze stresem, poprawia nastrój i samopoczucie,
  • Po treningu czujemy się szczęśliwsi, a uczucie szczęścia sprzyja osiąganiu zamierzonych celów,
  • Uprawianie sportu zwiększa wiarę we własne możliwości,
  • Regularny wysiłek poprawia pracę układu nerwowego i wzmacnia nasz system immunologiczny, 
  • Sport dobrze wpływa na zdrowie psychiczne, bo redukuje stres i poprawia odporność na sytuacje stresowe w przyszłości,
  • Dzięki aktywności fizycznej lepiej śpimy,
  • Sport pomaga skupić się na życiowych celach i dodaje odwagi w realizacji planów,
  • Ruch poprawia sprawność, wytrzymałość i elastyczności ciała, 
  • Aktywność fizyczna działa przeciwstarzeniowo,
  • Sport wyostrza pamięć i pozytywnie wpływa na kreatywne myślenie.

Warto pamiętać, że sprawne i zdrowe ciało bezpośrednio przekłada się na nasze myślenie i emocje. Pomaga podejmować wyzwania i pokonywać lęk, dlatego ćwicz z nami i wesprzyj siebie w procesie z bankiem! 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy