Blog Frankowicza

To nie jest zwyczajne zwycięstwo! Pół tysiąca wyroków za nami i wygrywamy dalej! #500wygranych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Banki obawiają się pozwów od frankowiczów społeczności Życie Bez Kredytu, bo wiedzą, że przegrają je z kretesem! Członkowie społeczności ŻBK cieszą się miażdżącą przewagą nad bankami – 100% prawomocnych wygranych i 500 wygranych wyroków na zasadzie T2K z rzędu! Liczbę wygranych spraw na pewno za jakiś czas podwoimy, ponieważ w toku prowadzimy ponad 2100 spraw.
To nie jest zwyczajne zwycięstwo! Pół tysiąca wyroków za nami i wygrywamy dalej! #500wygranych.
  • W Życie Bez Kredytu uzyskaliśmy już 500 wygranych wyroków z rzędu, dzięki którym frankowicze unieważnili toksyczne kredyty frankowe na zasadzie teorii dwóch kondykcji (T2K)
  • Wyrok unieważniający umowę o kredyt frankowy na zasadzie T2K to najbardziej korzystne dla frankowicza zakończenie procesu z bankiem. Taki wyrok gwarantuje frankowiczowi odzyskanie wszystkich nieprzedawnionych rat frankowych, wyzerowanie salda kredytu, zaprzestanie spłaty rat oraz uwolnienie nieruchomości spod hipoteki banku. Ponadto wygrany kredytobiorca otrzymuje należne odsetki ustawowe oraz zwrot kosztów procesowych
  • Liczba zwycięstw w naszym portfolio wkrótce będzie jeszcze większa. W każdym tygodniu w naszej społeczności zapada co najmniej kilka – a czasem nawet kilkanaście – nowych wyroków T2K. W toku prowadzimy ponad 2100 spraw. Prawdziwa lawina wygranych spraw frankowych jest jeszcze przed nami!
  • W całej naszej 8-letniej działalności na rzecz pokrzywdzonych przez kredytodawców ani razu prawomocnie nie przegraliśmy sporu sądowego. Wygrywamy z każdym bankiem. Przekonaj się, że kredyt w Twoim banku również można unieważnić. Sprawdź nasze wygrane w wyszukiwarce wyroków ŻBK!

 

Wielki sukces ŻBK. 500 unieważnień T2K z rzędu. Idziemy po więcej!

Społeczność Życie Bez Kredytu intensywnie się rozwija i błyskawicznie wzrasta liczba wygranych wyroków unieważniających kredyty CHF. Osiągnęliśmy już pół tysiąca wyroków z rzędu, w którym sąd stwierdził nieważność umowy frankowej na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Taka decyzja sądu to dla frankowicza najkorzystniejsze zakończenie sporu z bankiem. Rezultatem takiego wyroku jest:

– wyzerowanie salda kredytu, a w konsekwencji zaprzestanie spłaty rat;

– zwrot wszystkich nieprzedawnionych rat kredytu (czyli bardzo często wszystkich rat wpłaconych do banku przez cały okres trwania umowy);

– zwrot kosztów procesowych;

– zwrot odsetek ustawowych;

– usunięcie wpisu hipotecznego banku z księgi kredytowanej nieruchomości i całkowite uwolnienie się spod wpływu banku.

Wzrost dynamiki wygranych spraw w 2023 jest naprawdę imponujący. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest m.in. bardzo sprawna praca specjalistycznego Wydziału Frankowego, czyli XXVIII Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie, przy ul. Przyokopowej 33, mieszczącego się w tym samym budynku co siedziba ŻBK. Tylko przez 9 pierwszych miesięcy 2023 zapadło ponad 200 wyroków członków społeczności ŻBK, a ponad 100 kolejnych terminów rozpraw, na których powinny zapaść wyroki, przypada na październik-grudzień 2023. Oznacza to, że w całym roku 2023 zapadnie aż 300 orzeczeń, czyli tyle samo wyroków, co łącznie we wszystkich poprzednich latach 2015-2022!

Średni czas trwania prowadzonych przez nas spraw frankowych, które skończyły się w 2023, wynosił ok. 2 lata. Zdecydowana większość z nich była oznaczona sygnaturą /21, a kilkadziesiąt spraw rozpoczętych było nawet w 2022, czyli z sygnaturą /22. Rekordowy wyrok zapadł po 1,5 miesiąca od złożenia pozwu!

Banki truchleją przed pozwami ŻBK i są coraz częściej skłonne do uczciwych ugód

Członkowie społeczności ŻBK wygrywają ze wszystkimi bankami w Polsce. Nie ma ani jednego niepokonanego przez nas banku! W przypadku kredytów denominowanych wyroki zapadają najczęściej w sprawach PKO BP SA, BNP Paribas SA, Deutsche Bank SA oraz Bank Ochrony Środowiska S.A. W przypadku kredytów indeksowanych najwięcej razy wygraliśmy z mBank SA, Raiffeisen Bank International AG, Millennium Bank SA, BPH SA oraz Santander Bank Polska SA. Zachęcamy do zapoznania się z naszą wyszukiwarką wyroków ŻBK: Podsumowanie aktualnej linii orzeczniczej ŻBK.

Rok 2023 jest wyjątkowy również z tego powodu, że po wyrokach TSUE zapadłych 15 czerwca banki straciły już swój impet w stawianiu zaporowych warunków porozumień. Banki zostały definitywnie pozbawione możliwości zastraszania frankowiczów pozwami o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. W rezultacie frankowicze przekonali się, że zawarcie z bankiem ugody (opartej na przestarzałym modelu zaproponowanym przez KNF w 2020 r.) jest zupełnie nieopłacalne i po prostu nieuczciwe.

Niemniej wielu kredytobiorców frankowych jest skłonnych do zawarcia ugody z bankiem, ale tylko na sprawiedliwych warunkach. A taką ugodę można zawrzeć tylko przed sądem, wcześniej pozywając bank. Życie Bez Kredytu umożliwia zawarcie uczciwej ugody sądowej, gdzie negocjacje z kredytodawcą prowadzone są przez naszych profesjonalistów, a warunki ugody oparte o ponad 500 wygranych wyroków na zasadzie T2K.

Należy podkreślić, że zawarcie sprawiedliwej ugody sądowej niesie również korzyści dla banków. W ostatnim czasie banki ewidentnie zaczęły liczyć koszty, ponieważ coraz częściej nie składają apelacji od wyroków zapadłych w pierwszej instancji. To wszystko zasługa Departamentu Mediacji i Ugód ŻBK, który jest w stanie przedstawić mocne argumenty bankom w pertraktacjach. Mamy nadzieję, że banki z rozwagą podejdą do naszej propozycji zawarcia sprawiedliwych ugód sądowych i w grudniu zostaną zawarte pierwsze porozumienia z członkami społeczności ŻBK. Więcej o projekcie grupowych ugód przeczytasz na stronie: Ugoda z bankiem ŻBK.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy