„Express Frankowiczów” to ulubiony program osób uwikłanych w toksycznego franka
„Express Frankowiczów” to jedyny w swoim rodzaju cotygodniowy przegląd informacyjny dla frankowiczów tworzony przez członków społeczności Życie Bez Kredytu. Program powstał z myślą o poszkodowanych przez banki kredytobiorcach. Sytuacja frankowiczów dynamicznie się zmienia, dlatego stworzyliśmy medium, które pozwala sprawnie zorientować się w bieżącej ekonomiczno-prawnej sytuacji kredytobiorców frankowych. Naszą misją jest też przeciwdziałanie propagandzie bankowej, która promuje nieprawdziwe treści na temat umów frankowych. W sprawach sądowych banki są na przegranej pozycji względem frankowiczów. Z tego powodu lobby bankowe robi wszystko, co tylko może, aby zniechęcić kredytobiorców do składania pozwów. W ramach takich działań znajdują się artykuły sponsorowane przez banki, które straszą niekorzystnymi skutkami związanymi z pozwem banku. Aby zapobiec dezinformacji i ułatwić posiadaczom kredytów waloryzowanych do CHF śledzenie najnowszych wydarzeń związanymi z nieuczciwymi umowami frankowymi, stworzyliśmy nasz unikalny pogram – „Express Frankowiczów”.
Setny odcinek „Expressu Frankowiczów”. Obejrzyj wydanie specjalne najlepszego programu dla kredytobiorców frankowych
W ubiegłym tygodniu nasz program informacyjny doczekał się swojej setnej odsłony! To ogromny sukces w szczególności, że zgodnie z początkowym założeniem „Express Frankowiczów” miał liczyć jedynie 20 odcinków. Jednak niezwykle pozytywny odbiór widzów zachęcił nas do rozwijania tego projektu. Kontynuacji tego formatu wymagała również sama sytuacja frankowiczów, która na przestrzeni dwóch ostatnich lat cały czas dynamicznie się rozwija i w żadnym tygodniu nie brakuje ważnych tematów do omówienia.
„Pomysł założenia „Expressu Frankowiczów” rodził się dosyć długo. Jednym z powodów do tego, aby w ogóle powstał ten program, były – jak to zwykle w życiu bywa – okoliczności, w jakich się znajdowaliśmy. Pojawił się COVID, a przekaz o tym, co dzieje się w sądach, pomimo ograniczeń kontaktów bezpośrednich, powinien wciąż następować w stosunku do frankowiczów. Spotkania osobiste były w tamtym czasie znacząco rzadsze niż spotkania online czy rozmowy telefoniczne. Doszliśmy wiec do wniosku, że skoro i tak rozmawiamy z frankowiczami w sposób zdalny na odległość, to czemu by nie zebrać tego w tygodniowe podsumowanie i informować na bieżąco, co się dzieje. Dzięki temu wielu frankowiczów możecie poznać odpowiedzi na wiele pytań, zanim zadadzą je nam” – mówi Kamil Chwiedosik, ekspert i założyciel społeczności Życie Bez Kredytu.
Specjalne wydanie setnego odcinka „Expressu Frankowiczów” możesz obejrzeć tutaj: Express Frankowiczów – setny jubileuszowy odcinek – Kamil Chwiedosik & Zbigniew Urbański.
Popularność „Expressu Frankowiczów” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zaczynaliśmy od zera, dzisiaj mamy już ponad 2 mln wyświetleń!
Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym widzom za zainteresowanie oraz dyskusje w komentarzach, bo bez nich nie byłoby naszego programu i nie byłoby setnego odcinka. Oglądalność „Expressu Frankowiczów” jest naprawdę imponująca.
Na przestrzeni dwóch lat i 99 odcinków osiągnęliśmy:
– 2 217 043 wyświetleń, czyli średnio ponad 22 tysiące osób ogląda każdy odcinek „EF”;
– Łącznie zrealizowaliśmy 2 079 minut materiału video, czyli aż 1,44 dnia = 34,65 godzin = 124 740 sekund;
– Odcinek, który cieszył się największą oglądalnością (odcinek nr 47) osiągnął aż 40 tys. wyświetleń (Facebook + YouTube).
Główny ekspert i założyciel społeczności ŻBK Kamil Chwiedosik jest zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego z perspektywy frankowiczów. Był na wszystkich wyrokach TSUE w Luksemburgu, a także we Włoszech oraz w Szwajcarii. Wszystko po to, aby zdać relację naszym widzom o sytuacji kredytobiorców frankowych w przestrzeni UE.
„Naszą misją jest na bieżąco przekazywać informacje, które mogą być istotne dla kredytobiorców frankowych o tym, co się dzieje w sprawach frankowiczów zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Polsce. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiada za to, aby regulować orzecznictwo w całej Unii (w tym w Polsce). Dlatego na bieżąco prowadzimy relacje z posiedzeń w TSUE. Aby posiadać informacje z pierwszej ręki rozmawiamy także z polskimi frankowiczami w innych krajach, co daje nam możliwość spojrzenia na sprawy frankowe z szerszej perspektywy. Nasze dotychczasowe działania dają nadzieję na przyszłość, że pojedyncza sprawa każdego frankowicza zakończy się w podobny sposób jak te, które do tej pory sfinalizowaliśmy wśród członków społeczności ŻBK prawomocnym orzeczeniem, czyli wygraną w sądzie” – mówi Kamil Chwiedosik.