Blog Frankowicza

Poradnik Frankowicza wydanie sierpniowe. Wakacje kredytowe nie dla frankowiczów. Jak przełamać bariery by pozwać skutecznie bank?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze po raz kolejny nie otrzymali żadnego wsparcia ze strony rządzących i muszą liczyć tylko na siebie. Ustawowe wakacje kredytowe, pomimo że raty frankowiczów też rosną, są tylko dla kredytobiorców złotowych. Wysokie raty kredytu powodują narastające problemy w życiu frankowiczów. Dowiedz się, jak przełamać bariery finansowe i pozwać bank.
Poradnik Frankowicza wydanie sierpniowe. Wakacje kredytowe nie dla frankowiczów. Jak przełamać bariery by pozwać skutecznie bank?
 • Frankowicze nie mogą skorzystać z ustawowych wakacji kredytowych. Jedynym ratunkiem dla kredytobiorców frankowych to pozew banku
 • Wiele frankowiczów chce pozwać banki, ale wciąż odkłada tę decyzję w czasie. W sierpniowym wydaniu Poradnika Frankowicza tłumaczymy, jak pokonać bariery i osiągnąć sukces
 • Do problemu z frankiem należy podejść metodycznie. Życie Bez Kredytu edukuje, jak krok po kroku rozwiązać trudności związane z toksycznym kredytem w CHF
 •  Już 29 sierpnia (wtorek) o 19:00 odbędzie się bezpłatny webinar dla frankowiczów, podczas którego dowiesz się, jak poradzić sobie z barierami finansowymi

 

Frankowicze znowu mogą liczyć tylko na siebie – wakacje kredytowe nie dla frankowiczów

Od sierpnia 2022 r. osoby posiadające kredyt hipotecznych w złotówkach mogą zawiesić swoje raty w ramach rządowych wakacji kredytowych. Z takiej możliwości niestety nie mogą skorzystać osoby posiadające kredyty walutowe, w tym kredyty waloryzowane do franka. Jest to już kolejny raz, kiedy frankowicze zostali zupełnie pominięci przez rządzących, a przecież sytuacja kredytobiorców frankowych również uległa pogorszeniu. Raty frankowiczów wzrosły ze względu na podwyższenie stóp procentowych przez Szwajcarski Bank Centralny oraz niekorzystny kurs złotego wobec franka.

Frankowicze mogą ewentualnie skorzystać z bankowych wakacji kredytowych, o ile już wcześniej nie skorzystali z takiej możliwości. Nie zalecamy jednak takiego rozwiązania, ponieważ wiąże się ono z dodatkowymi kosztami i niekorzystnymi warunkami. Ponadto, wakacje kredytowe w ostateczności i tak nie zlikwidują problemu toksycznego kredytu. Frankowicze powinni więc szukać takich sposobów, które pozwolą im w na zawsze pożegnać się z lichwiarskim kredytem. A takim sposobem jest tylko i wyłącznie pozew banku. Zgodnie z ugruntowanym orzecznictwem kredyty frankowe obciążone są klauzulami abuzywnymi, które w świetle prawa nie powinny zobowiązywać konsumentów, a umowa z bankiem powinna być uznana za nieważną. Aby tak się stało, frankowicz musi wziąć sprawy w swoje ręce i wytoczyć proces przeciwko nieuczciwemu kredytodawcy.

Problem frankowy należy rozwiązać krok po kroku. Poradnik Frankowicza – wydanie sierpniowe

Frankowicze z powodu absurdalnie drogiego kredytu bardzo często czują się przytłoczeni ogromem tego problemu. Stres spowodowany koniecznością spłaty horrendalnie wysokich rat przesłania nam oczy i powoduje, że nie potrafimy znaleźć racjonalnych rozwiązań. Najczęstsze bolączki, które dotykają frankowiczów to:

 1. Rosnące koszty życia.
 2. Zwiększające się raty kredytowe.
 3. Brak możliwości przewidzenia salda zadłużenia w przyszłości?
 4. Ciągły stres z powodu niestabilnych finansów.
 5. Brak możliwości zmiany mieszkania na większe.

Jeżeli dotyczy Cię chociaż jeden z pięciu powyższych problemów, to zachęcamy do obejrzenia naszego sierpniowego Poradnika Frankowicza, który jest dedykowany osobom borykającymi się z takimi właśnie trudnościami.

Kliknij w link poniżej i obejrzyj:

Frankowicze powinni pamiętać, że nie ma w życiu takich sytuacji, z którymi nie można byłoby sobie poradzić. Oczywiście, jedne są trudniejsze, drugie są prostsze, czasami trzeba w to włożyć nieco więcej pracy, czasami mniej. Należy jednak pamiętać, że istnieje wyjście z frankowego impasu.

„Akurat w przypadku frankowiczów nie wydaje mi się, że poradzenie sobie z tymi problemami, z którymi na co dzień muszą się mierzyć, jest jakoś szczególnie trudne. Przede wszystkim należy pamiętać, że radzenie sobie z tymi wszystkimi kłopotami należy rozpoczynać krok po kroku” – tłumaczy ekspert ds. frankowych Kamil Chwiedosik. – Na naszych stronach: Facebooku, YouTubie, czy na blogu jest ponad ćwierć miliona kliknięć, obejrzeń, odczytań znajdujących się tam materiałów. To pokazuje, że problem jest na tyle poważny, że frankowicze starają się zaczerpnąć wiedzy, aby poradzić sobie z tym problemem. I to jest dobra droga. Natomiast bardzo często widzę, że kredytobiorcy chcą zrobić wszystko na raz. Uważają, że ta sprawa, skoro inni wygrywają, jest prosta i wystarczy tylko jeden telefon czy przeczytanie jednej ulotki, jednej oferty, a wszystko będzie jasne. Tak nie jest. Trzeba naprawdę do tego podjeść krok po kroku. Dlatego istnieją konsultacje dla frankowiczów. W tym właśnie celu został stworzony kalendarz spotkań, przez który frankowicz może umówić spotkanie w terminie dostosowanym do własnych potrzeb” – kontynuuje.

Sprawy frankowe wymagają fachowej wiedzy doświadczonych ekspertów. Specjaliści ŻBK oraz Prawo-Mocni Pomocni pomagają wyjść z frankowego impasu

Sprawy frankowe są niezwykle skomplikowane, więc jest istotne, aby nie roztrząsać na raz wszystkich informacji, które znajdują się w sieci. W Internecie powstaje całe mnóstwo rożnego rodzaju wiadomości dot. frankowiczów. Jedne z nich są bardziej wiarygodne, inne są manipulacją lobby bankowego. Ponadto, należy mieć świadomość, że prawidłowe zrozumienie własnej sytuacji kredytowej i tego, jak może przebiegać postępowanie sądowe w Twojej konkretnej sprawie, wymaga dogłębnej znajomości wielu dziedzin, m.in.: prawa, ekonomii oraz bankowości.

„Nawet w ramach naszych zespołów, a trzeba pamiętać, że jako Przewodniczący Rady Ekspertów w naszej społeczności borykam się bardzo często z wieloma pytaniami ekspertów z jednej dziedziny względem tego, co jest w zakresie ekspertów z innej dziedziny. To znaczy, że prawnicy uzupełniają swoją wiedzę o aspekty ekonomiczne i finansowe, a analitycy to samo robią w drugą stronę. W tym gąszczu informacji jest zrozumiałe, że trudno jest konsumentowi poradzić sobie samemu” – wyjaśnia Kamil Chwiedosik.

Najważniejsze jest słowo klucz – krok po kroku. Przez te wszystkie aspekty i bariery, które dotyczą frankowiczów, należy przejść metodycznie. W tak skomplikowanej i ważnej z perspektywy bezpieczeństwa finansowego sprawie warto zaufać ekspertom. Z naszego doświadczenia wynika, że już samo pozwanie banku pomaga uwolnić się od stresu związanego z niestabilnością finansową.

„Bardzo często gonimy za tym, aby zarobić pieniądze na spłatę miesięcznego zobowiązania, które nota bene cały czas rośnie, a zapominamy o tym, jak bardzo wpływa to na nasze życie, na to jak wyglądają nasze relacje z małżonkami czy z dziećmi” – mówi Kamil Chwiedosik. – „To jest bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Warto porozmawiać z ludźmi, którzy są już faktycznie prawomocnymi i nie mają kredytów. Od którego momentu tak naprawdę przestali się denerwować tym kredytem? Po rozmowach z wieloma z nich stwierdzam, że wydarzyło się to niemal od razu po pozwaniu banku. Oddanie swojej sprawy w ręce ekspertów powoduje, że czujemy się bezpieczniej i widzimy już światełko w tunelu” – kontynuuje.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Poradnika Frankowicza: Poradnik Frankowicza sierpień 2022. Jak sobie poradzić z barierami pozwania banku i osiągnąć sukces?

Kliknij w link poniżej i obejrzyj:

Bezpłatny webinar dla frankowiczów – 29 sierpnia o 19:00 dowiesz się, jak sobie poradzić z barierami finansowymi i poznasz klucz do sukcesu

Zapisz się klikając w link:  

https://zyciebezkredytu.pl/webinar-zycie-bez-kredytu-30082022/

Wszystkich frankowiczów, którzy chcą sobie poradzić z toksycznym kredytem, zapraszamy na bezpłatny webinar 29 sierpnia (wtorek) o 19:00. Prawo-Mocni Pomocni pokażą Ci, jak krok po kroku pokonali bariery finansowe, a także odpowiedzą na poniższe pytania:

1.W jaki sposób zmniejszyły im się koszty życia dzięki pozwaniu swojego banku?

 1. Jak teraz wygląda zabezpieczenie roszczenia, które możesz otrzymać nawet w ciągu ok. 3 miesięcy od złożenia pozwu?
 2. Kiedy wzrost rat już nie będzie Cię dotyczył, bo przestaniesz je legalnie płacić?
 3. Dlaczego pozwanie banku pomogło uwolnić się od stresu związanego z niestabilnością finansów?
 4. Jak dzięki ustaleniu nieważności umowy kredytowej będziesz mieć wolną hipotekę i możliwość sprzedaży mieszkania, a także będzie Cię stać na zakup nowego lokum?

Poza tym dowiesz się:

– Co przyniosło rekordowe wyniki społeczności Życie Bez Kredytu w ciągu ostatnich 15 miesięcy?

– Skąd aktualnie brać najbardziej rzetelne informacje o pozwaniu banku?

– Jakie działania dają najlepszy efekt wskutek postępowania sądowego?

– Co sprawia, że nie ma innej drogi niż determinacja w walce o swoje prawa?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy