Blog Frankowicza

Najlepsza kancelaria frankowa? Czym są porównywarki? Na co zwrócić uwagę pozywając bank?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Podstawowym krokiem w kierunku uwolnienia się od toksycznego kredytu we frankach jest znalezienie kompetentnej kancelarii prawnej. Od kiedy frankowicze zaczęli regularnie wygrywać pozwy z bankami, wiele „hurtowni pozwów” wywęszyło łatwy zarobek na kredytobiorcach. Takie podmioty próbują pozyskiwać konsumentów przez płatne reklamy, którymi m.in. są tzw. „porównywarki kancelarii”. Sprawdź, czy można wierzyć tego typu reklamom i co należy wziąć pod uwagę, aby znaleźć rzeczywiście odpowiednią kancelarie do prowadzenia pozwu o kredyt CHF.
Najlepsza kancelaria frankowa? Czym są porównywarki? Na co zwrócić uwagę pozywając bank?
  • Pozew banku to bez wątpienia najlepszy sposób na przywrócenie sprawiedliwości dla osób wciągniętych w nieuczciwą umowę frankową. Szansa na pozwanie banku jest tylko jedna, dlatego wybór właściwej kancelarii prawnej to klucz do sukcesu dla każdego frankowicza
  • Na fali popularności spraw frankowych powstało wiele tzw. „hurtowni pozwów”, które chcą sprzedać swoje usługi osobom oszukanym przez banki. Niestety ich kompetencje i doświadczenie nie jest wystarczające, aby poradzić sobie z zawiłością procesu o nieuczciwy kredyt waloryzowany do waluty obcej
  • Wiele „hurtowni pozwów” nakłania frankowiczów do skorzystania z ich oferty poprzez porównywarki kancelarii. Takie porównywarki to nic innego jak płatna i nieobiektywna reklama niedoświadczonych radców prawnych i adwokatów, którzy, nie mając odpowiedniego zaplecza ekspertów, nie są w stanie w inny sposób zdobyć klientów
  • Przy wyborze kancelarii prawnej, która zagwarantuje sukces w sądzie, należy m.in. sprawdzić jej doświadczenie oraz portfolio wygranych procesów. Prawnicy, którzy „zjedli już zęby” na sprawach frankowych, publicznie udostępniają wygrane pozwy swoich klientów, a swoją wiedzą w sprawach frankowych chętnie dzielą się w licznych artykułach i materiałach

 

Ugody z bankiem dla frankowiczów. Pomoc w mediacjach.

Dlaczego jest tak wiele kancelarii dla frankowiczów?

Każdy kto szukał w sieci kancelarii prawnej do obsługi sprawy frankowej zapewne przekonał się, że wybór na rynku jest bardzo szeroki. Frankowicze mają ogromne szanse na wygraną w sądzie, więc wiele kancelarii, czy raczej „hurtowni pozwów, pokusiło się o kawałek całkiem pokaźnego tortu – w końcu w Polsce zawarto aż 700 tys. umów o kredyt hipoteczny waloryzowany do CHF. Po wyroku TSUE w 2019 r. dotyczącym słynnej sprawy Dziubaków stało się jasne, że frankowicze mają przewagę w sądzie nad kredytodawcami. Po tym wydarzeniu na rynku pomocy dla frankowiczów błyskawicznie powstało mnóstwo podmiotów, które twierdziły, że są w stanie skutecznie prowadzić spory sądowe o kredyt CHF. Niestety na ogół nie jest to prawda. Kancelarie, które nie mają wieloletniego doświadczenie w sprawach dotyczących kredytów waloryzowanych do waluty obcej, nie są w stanie uzyskać optymalnego wyroku dla kredytobiorcy i sprawnie poprowadzić całego procesu.

Pozwy o kredyt frankowych to bardzo szczególne zagadnienie prawne. Sędziowie w Polsce przyznają, że procesy frankowe należą do jednych z najtrudniejszych. Instrumenty finansowe, jakimi były kredyty waloryzowane do CHF, mają niezwykle skomplikowaną naturę. Z tego powodu kredytobiorcy uwikłani w taki kredyt potrzebują nie tylko specjalistycznej pomocy prawniczej, lecz także profesjonalnego wsparcia ekonomistów, finansistów oraz analityków. Tylko w kooperacji zespołu składającego się z ekspertów z różnych dziedzin można adekwatnie oszacować roszczenia i podjąć odpowiednie działania prawne.

Wiele takich „hurtowni pozwów” nie ma odpowiedniego zaplecza, aby w holistyczny sposób podjeść do problemu, jakim jest kredyt CHF. W ostatnim czasie w wyniku problemów z inflacją wiele kancelarii nie stać na stałe opłacanie pracy ekspertów. W efekcie sprawy powierzone tego typu podmiotom stoją w miejscu, ponieważ z powodu braków kadrowych nie ma ich kto prowadzić. Do ŻBK trafiły już dziesiątki osób, które były nieusatysfakcjonowane jakością usług swojej poprzedniej kancelarii frankowej. O takiej sytuacji opowiadał m.in. członek społeczności ŻBK, który już prawomocnie wygrał z bankiem, w programie Okiem Byłej Frankowiczki. Zachęcamy do obejrzenia odcinka: Okiem Byłej Frankowiczki odc. 111 Warto walczyć do końca! Gość: Grzegorz Biegaj – prawomocny wygrany.

Porównywarki kancelarii frankowych. Czy można im ufać? Jakich kancelarii unikać

Szukając w internecie pomocy prawnej dla frankowiczów, często można natknąć się na tzw. „porównywarki kancelarii”. Takie zestawienia niestety nie opierają się na jakichkolwiek obiektywnych danych i są niczym innym jak płatną reklamą do pozyskiwania leadów sprzedażowych przez firmy marketingowe. Po tego typu działania sięgają najczęściej niedoświadczeni radcy prawni i adwokaci, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia ani pokaźnego portfolio wygranych spraw frankowych. Dla takich podmiotów jest to zazwyczaj jedyna możliwość na pozyskanie klienta.

Wiele kancelarii próbuje też kusić frankowiczów niskimi kosztami obsługi. Niestety w parze z niskim kosztem najczęściej idzie również niski poziom usługi. Należy zdać sobie sprawę, że za kompleksową i sprawną obsługą stoją wykwalifikowani specjaliści, których taka kancelaria musi opłacić. Kancelaria, która tnie koszty, nie może sobie pozwolić na stałe zatrudnienie ekspertów z dziedziny prawa i ekonomii. Wówczas sprawy w takiej kancelarii stoją w miejscu albo są obsługiwane przez nisko opłacanych praktykantów lub studentów, którzy nie analizują każdej sprawy osobno, lecz tworzą pozwy na podstawie jednego wzorca niemalże na zasadzie „kopiuj-wklej”.

Obsługa sprawy o kredyt frankowy to nie tylko napisanie pozwu i reprezentacja podczas posiedzenia w sądzie. Walka z bankiem wymaga stałego monitorowania przebiegu sprawy, przygotowywanie odpowiednich wniosków, pism oraz analiz. Często sprawa nie kończy się na sądzie I instancji, ponieważ bank może odwołać się od wyroku. Tanie kancelarie często naliczają dodatkowe opłaty za prowadzenie sprawy w sądzie II instancji i każdy dodatkowy dokument, który należy przygotować w toku prowadzenia postępowania sądowego. W efekcie może okazać się, że sumaryczny koszt obsługi „taniej kancelarii”, która nalicza dodatkowe opłaty za najdrobniejsze usługi związane z pozwem, będzie wyższy od sprawdzonych i renomowanych kancelarii frankowych.

Kredyt we frankach. Jak wybrać najlepszą kancelarię?

Znalezienie odpowiedniego prawnika do prowadzenia sprawy o abuzywny kredyt wcale nie jest łatwe. Aby dokonać najlepszego wyboru kancelarii obsługującej kredyty frankowe, należy skupić się na następujących aspektach:

  • Specjalizacja. Maksymalną korzyść z pozwania banku zapewni jedynie kancelaria, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw dotyczących umów kredytowych waloryzowanych do franka. Jak wspomnieliśmy wcześniej, pozwy o kredyt CHF są tak skomplikowane, że do skutecznego ich prowadzenia niezbędna jest nie tylko znajomość prawa, ale również fachowa wiedza z zakresu ekonomii i finansów. Kancelarie, które nie specjalizują się w sprawach frankowych i nie dysponują odpowiednim zespołem ekspertów od inżynierii finansowej, nie są kompetentne do skutecznego prowadzenia sporu z bankiem w sprawie nieuczciwego kredytu. Dlatego warto sprawdzić, czy w składzie zespołu danej kancelarii znajdują się wykwalifikowani profesjonaliści z doświadczeniem w dziedzinie finansów i bankowości.
  • Doświadczenie. Niezawodna kancelaria musi posiadać odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z bankami. Nie da się nauczyć skutecznie prowadzić spraw frankowych w 3-4 lata. Kancelaria bez wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu sporów z bankami nie jest w stanie zapewnić frankowiczom usług na odpowiednio wysokim poziomie. Aby zagwarantować klientowi sukces w sądzie i zmaksymalizować jego korzyść finansową, niezbędna jest obszerna wiedza wsparta wieloletnią praktyką. Tylko doświadczeni eksperci są w stanie zapewnić skuteczną i wysokiej jakości pomoc.
  • Holistyczna i indywidualna obsługa. W przypadku osób poszkodowanych przez nieuczciwe banki pomoc nie może ograniczać się jedynie do porady prawnej oraz napisania pozwu, co oferuje wiele kancelarii. Samo doradztwo bez kompleksowego prowadzenia sprawy może okazać się jedynie niepotrzebnym wydatkiem. Rzeczywista i skuteczna pomoc dla frankowicza powinna obejmować indywidualną analizę umowy kredytowej i dołączonych do niej aneksów, sporządzenie pozwu, prowadzenie postępowania sądowego (w sądach wszystkich instancji) oraz zapewnienie ochrony przed wszelkimi ryzykami związanymi z pozwem przeciwko bankowi. Należy unikać kancelarii, które traktują sprawy frankowiczów „taśmowo”. Każda sprawa związana z kredytami we frankach jest unikalna, ponieważ umowy kredytowe w CHF były zawierane przez różne banki na podstawie różnych wzorców umownych. Dodatkowo umowy frankowe były modyfikowane przez dołączane aneksy. Z tego powodu praktycznie każda sprawa frankowa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia oraz zastosowania różnych metod działania w celu maksymalizacji korzyści dla frankowicza.
  • Całkowity koszt prowadzenia sprawy. Uznane kancelarie, które cieszą się zaufaniem klientów, nie kryją kosztów związanych z kompleksową obsługą spraw frankowych. Niestety istnieje wiele podmiotów prawnych, które nie zapewniają pełnej przejrzystości w zakresie współpracy z frankowiczami. Często zdarza się, że kancelarie przyciągają klientów niskimi cenami, ale w zamian oferują usługi o niskiej jakości i/lub ograniczonym zakresie pomocy. W takim przypadku frankowicz może zostać obciążony dodatkowymi kosztami za każdą dodatkową konsultację lub czynność prawną niezbędną do skutecznego prowadzenia sprawy frankowej.

Życie Bez Kredytu to gwarancja sukcesu i kompleksowe wsparcie

W Życie Bez Kredytu każdemu frankowiczowi jesteśmy w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie. Nasi eksperci uważnie czuwają nad każdym etapem prowadzenia sporu z bankiem i rewelacyjnie zarządzają logistyką całego procesu. Dzięki temu udaje nam się zakończyć postępowanie w możliwe najkrótszym czasie. To co nas wyróżnia to otwartość na klienta i doskonała komunikacja. Z członkami naszej społeczności jesteśmy w stałym kontakcie, informujemy ich o wszelkich postępach i konsultujemy z nimi każdy szczegół prowadzonej sprawy. Członkowie społeczności ŻBK mają możliwość konsultacji 24 godziny na dobę. Istnieje opcja umówienia się na spotkanie w naszej kancelarii dla frankowiczów znajdującej się w centrum Warszawy, a także oferujmy dogodne spotkania online lub konsultacje telefoniczne. W kontakcie z klientem (w przeciwieństwie do praktyki bankowej i niektórych kancelarii) stawiamy na przejrzystość warunków współpracy.

Jesteśmy liderem na rynku. Nasza kancelaria dla frankowiczów z ogromnymi sukcesami pomaga frankowiczom z całej Polski, a także tym przebywającym obecnie poza granicami kraju. Zespół ŻBK składa się ze świetnie wykwalifikowanych ekonomistów i prawników. Posiadamy 8-letnie doświadczenie w walce z nieuczciwymi kredytodawcami. To oznacza, że pomagaliśmy frankowiczom już długo zanim zapadł przełomowy wyrok TSUE w 2019 r. w sprawie państwa Dziubaków.

Jesteśmy niezawodni – 100% prawomocnych wyroków członków społeczności ŻBK to zwycięstwa frankowiczów. Co więcej, od maja 2021 roku wszystkie nasze wygrane to unieważnienia umów kredytu w oparciu o zasadę dwóch kondykcji. Takie wyroki wywalczyliśmy dla członków naszej społeczności już prawie 500 razy z rzędu. Ze wszystkimi możesz się zapoznać na blogu założyciela ŻBK Kamila Chwiedosika: Jak wygrywamy w ŻBK!

Dlaczego warto wybrać właśnie Życie Bez Kredytu?

Pozywając bank razem z ŻBK, praktycznie nie ryzykujesz. Możesz tylko zyskać! W naszej społeczności otoczymy Cię opieką, na jaką zasługujesz. Uzyskasz kompleksową pomoc prawną od naszych ekspertów, a także wsparcie emocjonalne od PrawoMocnych Pomocnych (frankowiczów, którzy już wygrali prawomocnie z bankiem) oraz nowego Departamentu Spraw Trudnych.

W ramach nowych Departamentów ŻBK możesz skorzystać z pakietu całkowitej ochrony przed bankiem i gwarancjami ŻBK Protect eliminującymi Twoje ryzyko finansowe do zera. Do wszystkich członków naszej społeczności podchodzimy indywidualnie i dopasowujemy usługi do konkretnych potrzeb frankowicza oraz jego możliwości finansowych.

Nie warto zwlekać z pozwaniem banku, bo sytuacja frankowiczów sama z siebie się nie poprawi. Banki wciąż proponują ugody na nieuczciwych warunkach. Jako odpowiedź na zachowanie banków powstał Departament Mediacji i Ugód ŻBK, który ma na celu wypracować sprawiedliwe ugody sądowe. Już w IV kwartale 2023 planujemy rozpocząć na szeroką skalę program oferowania ugód sądowych w oparciu o realne orzecznictwo sądów na zasadzie teorii dwóch kondykcji.

Nowy Departament Sukcesu natomiast zajmuje się egzekucją PRAWOMOCNYCH wyroków członków społeczności ŻBK. To przede wszystkim odzyskiwanie kwot zasądzonych wyrokiem wraz z należnymi odsetkami ustawowymi (obecnie to 12,25% w skali roku, czyli średnio około 147.000 zł). Ponadto zajmujemy się skutecznym wykreśleniem hipoteki banku z księgi wieczystej nieruchomości oraz całkowitym wyzerowaniem w systemach bankowych salda zadłużenia. Dla osób, które nie miały zabezpieczenia roszczenia, prowadzimy egzekucję i rozliczenie rat kapitałowo-odsetkowych wpłacanych w czasie trwania postępowania sądowego. Wszystkich członków społeczności ŻBK obejmujemy również bezpłatną 3-letnią ochroną po PRAWOMOCNYM wyroku od wszelkich roszczeń banku.

Takiego zakresu opieki nie dostaniesz nigdzie indziej, a skuteczność i doświadczenie specjalistów ŻBK mówi samo za siebie. Główny ekspert społeczności Życie Bez Kredytu Kamil Chwiedosik jest cytowany przez wszystkie agencje w Polsce (w tym PAP) i w Europie (w tym Reuters).

Nie czekaj i zrób pierwszy krok w kierunku zapewniania sobie bezpieczeństwa finansowego ze wsparciem społeczności oraz ekspertów ŻBK, którzy już od 8 lat skutecznie uwalniają frankowiczów od kredytów frankowych w sądach w całej Polsce!

Przykładowe reklamy służące tylko do zdobywania leadów. Są one prowadzone przez firmy marketingowe, a nie przed prawdziwe Kancelarie, które zajmują się profesjonalnie pomocą frankowiczom.

Niedoświadczeni prawnicy przyjmują sprawy bez świadomości ryzyka i co więcej w sposób niedbały często przygotowują dokumenty do sądu:​

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy