Blog Frankowicza

#loveżbk ♥️ Koronawirus – Pomagamy bezpłatnie. #1000godzin porad prawnych. Baza wiedzy dla wszystkich.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
#loveżbk ♥️ Koronawirus – Pomagamy bezpłatnie. #1000godzin porad prawnych. Baza wiedzy dla wszystkich.

Było TSUEnami, a przed nami KOROnami. Złóż już teraz wniosek do banku👉Dotknęły Cię kłopoty finansowe lub spadek dochodów firmy z powodu koronawirusa?

👉Jesteś pracownikiem służby zdrowia, który walczy z epidemią choroby jaką jest koronawirus?

😨Brakuje Ci poczucia bezpieczeństwa prawnego w obliczu zagrożenia COVID-19 znanego jako koronawirus ?

#zostańwdomu Specjalna bezpłatna pomoc w formie 2h doradztwa prawnego on-line lub telefonicznej od #loveżbk ❤ dla szerokiego grona osób, dotyczy to w pierwszej kolejności:

  • Każdego pracownika służby zdrowia, który walczy z epidemią choroby jaką jest koronawirus
  • Członka społeczności ŻBK, który zawarł z nami umowę do tej pory
  • Członka społeczności ŻBK, który podpisze umowę do 30.04.2020

Wsparcie prawne zostanie udzielone na dowolny temat związany z bieżącym kryzysem. Twoją sytuację przeanalizują ekonomiści, adwokacki lub radcy prawni i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. Otrzymujesz tym samym ekspercki pakiet 2h bezpłatnych porad prawnych on-line od doświadczonych ekspertów.

Chcemy, abyś w obliczu COV-19 był bezpieczny i czuł się dobrze zaopiekowany, jak zawsze.

Poświęcimy 1000h naszej pracy i zrobimy to pro bono, bo troszczymy się o Was!💪

Więcej na ten temat w najnowszym, odcinku 5Vloga #loveżbk 

O celu akcji rozmawiamy z Panem Kamilem Chwiedosikiem, założycielem funkcjonującej już od pięciu lat społeczności Życie Bez Kredytu, liczącej ponad 15.000 frankowiczów:

Jaki jest powód zorganizowania akcji #1000godzin ?

“Zdajemy sobie sprawę, jak epidemia choroby jaką jest koronawirus skomplikowała życie wszystkim. Niektórzy nie wiedzą gdzie szukać pomocy prawnej i jak odnaleźć się w nowej sytuacji. To ma również wpływ na kwestie budżetów domowych czy firm, dlatego, że wielu prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

Dotyka to również tych, którzy narażają codziennie swoje życie przy zwalczaniu epidemii pracując w służbie zdrowia oraz ich bliskich. Cel jest jeden – przetrwać ten trudny okres, trzymać się razem i pomóc osobom, które są w potrzebie.”

W jaki sposób można zgłosić się po pomoc?

“Zdecydowaliśmy się na otwarcie kontaktu poprzez dedykowany adres e-mail pomoc.koronawirus@zyciebezkredytu.pl, na który należy wysłać swoje zgłoszenie i numer telefonu do oddzwonienia. Następnie skontaktujemy się i ustalimy drogę rozwiązania problemu. Wspieramy akcję #zostańwdomu wobec tego umożliwiamy kontakt telefoniczny oraz poprzez komunikatory wideo, takie jak: Zoom, WhatsApp, Messenger, Skype czy Teams. Na bieżąco będziemy również przygotowywać bazę wiedzy i listę często zadawanych pytań (FAQ).”

 

Jak będzie wyglądała skala pomocy?

“W ostatnich dniach odebrałem dziesiątki maili i telefonów od członków społeczności ŻBK. Podobnie sytuacja ma się w przypadku znanych mi adwokatów oraz radców prawych. Pomagamy jak tylko możemy, ale skala i różnorodność zagadnień jest tak duża, że zdecydowaliśmy się oddelegować do pomocy specjalny zespół, który będzie aglomerował najnowsze informacje i przekazywał je na bieżąco osobom, które potrzebują pomocy. Jestem przekonany, że jesteśmy organizacyjnie bardzo dobrze do tego przygotowani, gdyż codziennie pracujemy nad rozwiązaniami logistycznymi, które wspierają wymianę informacji w procesach sądowych. Zakładamy, że w krótkim czasie bezpośrednio pomożemy 500 osobom w trybie 2h porad prawnych on-line. Ponadto z naszej bazy wiedzy będą mogli korzystać wszystkie osoby poprzez dostęp do strony internetowej www.zyciebezkredytu.pl oraz nasze grupy Życie Bez Kredytu na FB”.

Dziękuję bardzo za udzielone odpowiedzi i życzę powodzenia.

“Również dziękuję za rozmowę i bardzo chciałbym, aby nasz wkład okazał się pomocny. W szczególności wyrazy uznania kieruję dla naszych kochanych lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników medycznych walczących z tym niezwykle poważnym problemem, jakim jest koronawirus. To ich heroizm i postawa w obliczu epidemii zmotywowała mnie do zorganizowania tej pomocy. W Polsce rozwinęło się już wiele akcji charytatywnych, takich jak #Pomagajmy, czy też są prowadzone zbiórki na portalu zrzutka.pl na rzecz pracowników medycznych. #1000godzin jest naszym wkładem i małą cegiełką w celu pomocy wszystkim, których dotyka trudna sytuacja związana z koronawirusem”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy