Blog Frankowicza

Jak wybrać niezawodną kancelarię dla frankowiczów? Czy gwarancje są potrzebne?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Kluczem do sukcesu w sporze z bankiem jest odpowiednio doświadczona kancelaria. Kredyty frankowe to skomplikowane instrumenty prawno-finansowe i tylko odpowiednio wykwalifikowani eksperci zapewnią kredytobiorcom maksimum korzyści z wytoczonego powództwa. Profesjonalna pomoc zadłużonym we frankach to nie tylko napisanie pozwu oraz reprezentacja w sądzie, ale również kompleksowa obsługa, indywidualna analiza oraz zapewnienie gwarancji od wszelkich ryzyk.
Jak wybrać niezawodną kancelarię dla frankowiczów? Czy gwarancje są potrzebne?
  • Skuteczną pomoc frankowiczom mogą udzielić tylko wyspecjalizowane kancelarie z wieloletnim doświadczeniem
  • Nie wszystkie kancelarie prowadzące sprawy frankowiczów są w stanie zapewnić pełną i skuteczną ochronę
  • Oferty low-cost, czyli na co powinni uważać frankowicze? Pomoc prawna nie kończy się na napisaniu pozwu oraz reprezentacji w sądzie
  •  W Życie Bez Kredytu oferujemy przejrzyste zasady współpracy oraz kompleksową ochronę od wszelkich ryzyk związanych z pozwem banku

 

Koniecznie zapoznaj się z tą grafiką i sam odpowiedz sobie na pytanie na kogo warto postawić w sprawie frankowej!

Co wyróżnia niezawodną kancelarię dla frankowiczów?

Po głośnym wyroku TSUE z 2019 roku w sprawie Państwa Dziubaków, który był swojego rodzaju przewrotem w kwestii frankowiczów, powstało wiele podmiotów świadczących pomoc osobom posiadającym kredyt waloryzowany do CHF. Kiedy okazało się, że prawo stoi po stronie kredytobiorców, wiele kancelarii oraz firm doradczych „zwęszyło interes” i zaczęło oferować swoje usługi frankowiczom w nadziei na łatwy zysk. Niestety, większość tego typu podmiotów nie jest w stanie umiejętnie poradzić sobie z zawiłościami związanymi z umową frankową i zadbać o zmaksymalizowanie korzyści finansowej dla swojego klienta. Znalezienie odpowiedniego prawnika do poprowadzenia pozwu o abuzywny kredyt wcale nie jest sprawą prostą. Aby wybrać najlepszą kancelarię dla frankowiczów, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie.

Po pierwsze, warto wybrać kancelarię specjalizującą się w powadzeniu spraw dot. umów kredytowych waloryzowanych do franka. Sprawy frankowe są o tyle skomplikowane, że do skutecznego ich prowadzenia potrzebna jest nie tylko znajomość prawa, ale konieczna jest również fachowa wiedza z dziedziny ekonomii i finansów. Kancelarie nie specjalizujące się w sprawach frankowych i nie posiadające odpowiedniego zaplecza ekspertów z dziedziny inżynierii finansowej nie są kompetentne do prowadzenia sporu z bankiem o nieuczciwy kredyt. Należy zatem sprawdzić skład zespołu danej kancelarii, czy w swojej kadrze posiada wykwalifikowanych profesjonalistów z dziedziny finansów oraz bankowości.

Po drugie, niezawodna kancelaria ds. frankowych powinna posiadać odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z bankami. Na fali popularności spraw frankowych oraz w obliczu licznych i głośnych sukcesów frankowiczów wiele kancelarii liczy na szybki zarobek i próbuje wykorzystać trudną sytuację kredytobiorców. Niestety, kancelaria bez wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu sporów z bankami nie jest w stanie zaoferować frankowiczom usługi na odpowiednio wysokim poziomie. Aby zapewnić konsumentowi sukces w sądzie i zmaksymalizować jego korzyść finansową, należy posiadać ogromną wiedzę popartą wieloletnią praktyką w prowadzeniu spraw frankowych. Tylko doświadczeni eksperci będą w stanie zaoferować skuteczną i wysokiej jakości pomoc.

Po trzecie, niezwykle istotną kwestią jest holistyczne i indywidualne podejście do problemu frankowicza. W przypadku osób oszukanych przez nieuczciwe banki pomoc nie może ograniczyć się tylko do porady prawnej, co oferuje wiele kancelarii. Taka konsultacja bez kompleksowego poprowadzenia sprawy okaże się tylko niepotrzebnym wydatkiem. Realna i skuteczna pomoc dla frankowicza powinna składać się z indywidualnej analizy umowy kredytowej i zawartej do niej aneksów, napisania pozwu, poprowadzenia sporu sądowego oraz udzieleniu ochrony od wszelkich ryzyk związanych z pozwem banku. Ponadto, należy wystrzegać się kancelarii, które „taśmowo” podchodzą do spraw frankowiczów. Każda sprawa frankowa jest inna, ponieważ umowy o kredyt w CHF były zawierane przez różne banki na podstawie różnych wzorców umownych. W dodatku, umowy frankowe zmieniane były przez dołączane do nich aneksy. Z tych powodów praktycznie każda sprawa frankowa jest inna i każda z nich wymaga indywidualnego rozpatrzenia i różnych metod działania, aby zmaksymalizować wygraną frankowicza.

Po czwarte, należy wziąć pod uwagę wszystkie koszty związane ze współpracą z daną kancelarią. Cieszące się zaufaniem klientów kancelarie nie ukrywają kosztów związanych z pełną obsługą sprawy frankowej. Niestety, wiele podmiotów prawnych nie oferuje całkowitej transparentności we współpracy z frankowiczem. Nierzadko zdarza się, że kancelarie wabią konsumentów niską ceną, jednak w zamian oferują usługę słabej jakości i pomoc w bardzo podstawowym i ograniczonym zakresie. W takiej sytuacji frankowicz za wszelkie dodatkowe konsultacje lub czynności prawne niezbędne do sprawnego poprowadzenia procesu frankowego zostaje obciążony dodatkowymi kosztami. Finalnie cena usługi takiej kancelarii wcale nie jest tak atrakcyjna, jak wydawała się przed zawarciem współpracy.

Dlaczego udzielenie gwarancji jest takie ważne?

Frankowicze z powodzeniem szturmują wymiar sprawiedliwości i wygrywają lwią część wszystkich procesów sądowych. Niemniej ryzyko porażki w sądzie nadal istnieje – samo wniesienie pozwu nie gwarantuje zwycięstwa. Doświadczone kancelarie prawne są jednak w stanie udzielić ochrony od tego typu ryzyka i zapewnić frankowiczowi zwrot poniesionych kosztów w przypadku oddalenia powództwa. Dlatego warto wybrać taką pomoc prawną, która udzieli pełny pakiet gwarancji. Choć prawo sprzyja kredytobiorcom, to pozew nieuczciwego kredytodawcy może się wiązać z wieloma potencjalnymi kosztami, których można po prostu uniknąć. Proces sądowy z bankiem obciążony jest ryzykiem pozwania frankowicza przez bank, np. o wynagrodzenie za udzielenie kapitału. Toteż odpowiedzialna kancelaria prawna powinna udzielić ochrony prawnej jeszcze przez 3 lata od momentu uzyskania prawomocnego wyroku, czyli aż do momentu przedawnienia się wszystkich potencjalnych roszczeń ze strony banku.

Choć zdarza się to coraz rzadziej, to bywa, że banki odwołują się od wyroków zapadłych w pierwszej instancji i sprawa frankowa rozpatrywana jest dalej w sądzie apelacyjnym. Oczywiście, kancelaria prawna na odpowiednio wysokim poziomie powinna udzielać ochrony w takich sytuacjach i prowadzić sprawę frankowicza również w sądzie drugiej instancji, a w razie konieczności także w Sądzie Najwyższym.

Bardzo ważną ochroną z perspektywy frankowicza jest pełna egzekucja wyroku prowadząca m.in. do wypłaty pieniędzy przez bank bezpośrednio na konto kredytobiorcy. Niezawodna kancelaria również powinna dopatrzeć wszelkich procedur związanych z wykreśleniem banku z hipoteki po uzyskaniu prawomocnego unieważnienia kredytu.

Gwarancje udzielone przez kancelarię prawną chronią nie tylko przed różnego rodzaju ryzykiem, ale przede wszystkim minimalizują koszty ponoszone przez frankowicza. Taką ochroną przed ponoszeniem niepotrzebnych kosztów jest m.in. złożenie wniosku o zabezpieczenie roszczeń kredytobiorcy. Pozytywne rozpatrzenie przez sąd takiego wniosku skutkuje tym, że frankowicz może legalnie zaprzestać spłaty rat kredytu w zaledwie kilka tygodni od dnia złożenia pozwu. To ogromna ulga dla budżetu domowego każdego kredytobiorcy. Ważną kwestią związaną z ograniczeniem kosztów frankowicza jest też zwrot kosztów zastępstwa procesowego w przypadku wygranego wyroku.

Wszystkich wyżej wspominanych gwarancji, a także wielu innych, udziela frankowiczom Życie Bez Kredytu w ramach akcji Polska Wolna Od Franka. Każdej osobie poszkodowanej przez bank jesteśmy w stanie udzielić pełen pakiet całkowitej ochrony 360 stopni. Do tego oferujemy najlepszy plan ratalny zapłaty wynagrodzenia wstępnego oraz success fee po prawomocnej wygranej nawet z rozłożeniem na rok.

Dlaczego warto wybrać ofertę Życia Bez Kredytu?

W Życie Bez Kredytu każdemu frankowiczowi jesteśmy w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie. Nasi eksperci uważnie czuwają nad każdym etapem prowadzenia sporu z bankiem oraz cechuje nas rewelacyjne zarządzanie logistyczne całym procesem. To co nas wyróżnia to otwartość na klienta i doskonała komunikacja. Z członkami naszej społeczności jesteśmy w stałym kontakcie, informujemy ich o wszelkich postępach i konsultujemy z nimi każdy szczegół prowadzonej sprawy. Dla naszych klientów oferujemy możliwość konsultacji w zasadzie 24 godziny na dobę. Istnieje opcja umówienia się na spotkanie w naszej kancelarii dla frankowiczów znajdującej się w centrum Warszawy, a także oferujmy dogodne spotkania online lub konsultacje telefoniczne. W kontakcie z klientem (w przeciwieństwie do praktyki bankowej i niektórych kancelarii) stawiamy na przejrzystość warunków współpracy.

Jesteśmy liderem na rynku. Nasza kancelaria dla frankowiczów z ogromnymi sukcesami pomaga frankowiczom z całej Polski, a także tym przebywającym obecnie poza granicami kraju. Zespół ŻBK składa się ze świetnie wykwalifikowanych ekonomistów i prawników. Posiadamy 6-letnie doświadczenie w walce z nieuczciwymi kredytodawcami. W tym czasie zdążyliśmy poprowadzić ponad 1100 spraw przeciwko bankom. Jesteśmy niezawodni – 100% prawomocnych wyroków członków społeczności ŻBK to zwycięstwa frankowiczów. Co więcej, od maja 2021 roku wszystkie nasze wygrane to unieważnienia umów kredytu w oparciu o zasadę dwóch kondykcji.

Życie Bez Kredytu to najliczniejsza grupa frankowiczów w Polsce, obecnie liczy ona aż 28.000 członków. Dołączając do grona naszych klientów, zyskujesz bezpłatne wsparcie Prawo-Mocnych, czyli frankowiczów społeczności ŻBK, którzy już wygrali proces sądowy z bankiem. Do Prawo-Mocnych możesz zadzwonić lub umówić indywidualne spotkanie w każdej sprawie związanej z Twoim postępowaniem sądowym.

Jako jedyni zajmujemy się problemami frankowiczów kompleksowo zarówno pod względem ekonomicznym, jak i prawnym. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dla każdego przypadku przygotowujemy profesjonalne i szczegółowe analizy. Ponadto, zapewniamy frankowiczom materiały edukacyjne, ponieważ dogłębne zrozumienie własnej sytuacji prawnej, w której się znaleźliśmy, to podstawa skutecznej walki z bankiem. Gwarantujemy członkom naszej społeczności pełną ochronę, która m.in. obejmuje naszą reprezentację prawną na każdym poziomie sporu z bankiem, tj. zarówno w sądzie I instancji, II instancji, a jeśli istnieje taka potrzeba, to prowadzimy skargi kasacyjne w Sądzie Najwyższym. Nad naszymi klientami sprawujemy też opiekę przez kolejne trzy lata po uzyskaniu prawomocnego wyroku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy