Blog Frankowicza

Frankowicze na ostatniej prostej. Poznaj Departament Sukcesu ŻBK

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Prawomocny wyrok to moment, na który z niecierpliwością wyczekuje każdy frankowicz aktywnie walczący o swoje prawa. Jednak ogłoszenie wyroku nie jest ostatnim etapem procesu frankowego. Po wyroku należy wykonać szereg czynności, które pozwolą kredytobiorcy na zawsze usunąć bank ze swojego życia. W tym zakresie frankowiczów wspiera Departament Sukcesu ŻBK.
Frankowicze na ostatniej prostej. Poznaj Departament Sukcesu ŻBK
  • Prawomocny wyrok to nie koniec. Po uzyskaniu wyroku frankowicze muszą przejść przez kilka dodatkowych czynności, aby ostatecznie uwolnić się od banku, w czym wspiera ich Departament Sukcesu ŻBK
  • Wśród czynności, które należy wykonać po wygraniu w sądzie, to rozliczenie się z bankiem oraz wyegzekwowanie zasądzonych kwot
  • Departament Sukcesu ŻBK pomaga wykreślić hipotekę banku z księgi wieczystej. Wykreślenie następuje na podstawie listu mazalnego lub prawomocnego wyroku opatrzonego klauzulą wykonalności
  • Zakończenie sprawy przez Departament Sukcesu ŻBK przynosi frankowiczom ulgę i radość, dzięki czemu mogą oni bez zbędnego stresu i wysiłku odzyskać swoje pieniądze i wolność od toksycznych kredytów

 

Nie możesz przeczytać? Skorzystaj z odtwarzacza i posłuchaj!
Getting your Trinity Audio player ready...

Departament Sukcesu ŻBK – gwarancja odzyskania należnych pieniędzy

Głównym zadaniem Departamentu Sukcesu ŻBK jest finalizowanie już prawomocnie zakończonych postępowań. Pomimo zakończonego procesu przed kredytobiorcą w dalszym ciągu stoją różne wyzwania w postaci wyegzekwowania kwot od banku oraz wykreślenia hipoteki banku. Departament Sukcesu ŻBK stara się bezstresowo przeprowadzić kredytobiorcę na tym ostatnim etapie, gdzie bank ostatecznie zostaje usunięty z ich życia. Egzekucja wyroku to kluczowy etap procesu, który wymaga ścisłej współpracy z klientem.

Departament Sukcesu ŻBK sprawdza, jaki jest wyrok i jakie są zasądzone roszczenia, czyli kwoty, które przysługują kredytobiorcy. Następnie ustalany jest plan działania. W większości przypadków w pierwszej kolejności dbamy o to, aby zasądzone pieniądze jak najszybciej trafiły na konto frankowicza.

Czasami zdarza się, że kredytobiorca spłaca swoje zobowiązanie przez cały czas trwania postępowania, bo np. nie otrzymał zabezpieczenia roszczenia. Jeśli w prawomocnym wyroku w przedmiocie ustalenia nieważności kredytu frankowego sąd nie uwzględni wszystkich spłaconych rat, to trzeba podliczyć ich sumę i skierować do banku wezwanie do zapłaty. Większość banków nie utrudnia procesu rozliczeń między stronami. Niektóre instytucje, takie jak mBank, zdecydowały się nawet na otwarcie dedykowanych rachunków technicznych dla rozliczeń z frankowiczami.

Gdyby jednak bank odmawiał wypłaty zasądzonych środków, Departament Sukcesu ŻBK uruchomi postępowanie komornicze, dzięki któremu wszystkie należne pieniądze sprawnie trafią na konto frankowicza. Warto jednak pamiętać, że bank zwykle potrzebuje kilku tygodni na dokonanie rozliczenia. Często nie ma to nic wspólnego ze złą wolą, lecz wynika z przyczyn organizacyjnych i dużej liczby spraw frankowych, w których bank uczestniczy.

Trwałe zakończenie relacji z bankiem – wykreślenie hipoteki banku

Departament Sukcesu ŻBK również pomaga frankowiczom usunąć hipotekę banku. W tym celu w imieniu kredytobiorcy występuje do kredytodawcy o wydanie listu mazalnego, który jest zgodą banku na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej. Po przegranej sprawie banki zazwyczaj nie stwarzają problemów i wydają takie dokumenty.

Warto zauważyć, że sądy wieczystoksięgowe obecnie dokonują wykreślenia wpisu dotyczącego hipotek zarówno na podstawie listu mazalnego, jak i wyroku zaopatrzonego w klauzulę prawomocności. Dlatego nie ma żadnego powodu do zmartwień, że bank w istotny sposób będzie utrudniał proces uwolnienia nieruchomości spod swoich wpływów. Gdyby bank nie chciał wydać listu mazalnego, wystarczającym dokumentem jest prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności. Niemniej wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej jest procesem, który cechuje się sporym formalizmem, dlatego może on rozciągnąć się nawet do ok. 6 miesięcy.

Kiedy sprawiedliwość zwycięża

Pozytywny finał spraw prowadzonych przez Departament Sukcesu ŻBK to przede wszystkim radość i ulga dla frankowicza.

„Każda reakcja jest indywidualna, ale spotykamy się z bardzo ciepłymi emocjami. Pojawiają się nawet łzy radości. Pamiętajmy, że kredyty frankowe stanowią bardzo duże obciążenie dla kredytobiorców. Przez wiele lat życia byli obciążeni toksycznym kredytem, który drenował ich sytuację finansową oraz przekładał się na ich sytuację osobistą” – mówi główny ekspert Departamentu Sukcesu ŻBK adw. Patryk Zgrzebny.

„Z takich spraw, które najbardziej wyryły mi się w pamięci oraz spowodowały wielką satysfakcję, jest proces klienta, który w 2012 roku przegrał proces przeciwko bankowi. Bank wypowiedział mu umowę i następnie uzyskał BTE, czyli bankowy tytuł egzekucyjny, na mocy którego egzekwował, tj. ściągał należności finansowe z tego człowieka. Po wielu latach ta sprawa trafiła do nas. Okazało się, że byliśmy w stanie uchylić ten BTE, a następnie egzekwować środki w drugim kierunku, czyli od banku dla klienta. Poczucie przywróconej sprawiedliwości niezwykle motywuje nas do dalszej pracy na rzecz frankowiczów. Bardzo dużo radości sprawia nam to, że możemy obserwować, jak nasi klienci realnie odzyskują swoje pieniądze i wolność od kredytu” – kontynuuje adw. Zgrzebny.

Życie Bez Kredytu wyróżnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprawy

Sukces w sądzie to jedno, ale skuteczne odzyskanie pieniędzy, to zupełnie inna historia. Tu właśnie kluczowa jest współpraca z innymi działami ŻBK. W prowadzenie każdej poszczególnej sprawy frankowej zaangażowanych jest wielu prawników i pracowników Działu Administracji. Praca Departamentu Sukcesu ŻBK jest w zasadzie wisienką na torcie – efektem wszystkich czynności, które były podejmowane przez cały czas trwania procesu.

Życie Bez Kredytu na tle innych kancelarii wyróżnia kompleksowa pomoc na każdym etapie sprawy. Od pierwszej konsultacji doświadczeni prawnicy doradzą, jak odzyskać pieniądze zabrane przez nieuczciwe banki. Przez cały proces dbamy o to, aby wyrok zapadł w najszybszym możliwym terminie, a kredytobiorca sprawnie odzyskał należne mu pieniądze.

„To, z czym trafiamy do naszych klientów, to prawdziwe historie, w których pomogliśmy frankowiczom odzyskać wolność finansową. Już na samym początku kredytobiorcy otrzymują od nas szczegółową analizę prawną oraz informacje na temat możliwości unieważnienia umowy kredytowej” – mówi adw. Patryk Zgrzebny.

Jeżeli jesteś ciekawy, jak wygląda pełna droga do Życia Bez Kredytu, polecamy artykuł: Jaką drogę przejdziesz, jeżeli wybierzesz Życie Bez Kredytu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy