Blog Frankowicza

-+ TAGI

Drugi webinar już za nami

Sobotni webinar Życia Bez Kredytu znów zgromadził podczas relacji na żywo rekordową liczbę widzów. Sądząc po Państwa pytaniach oraz reakcjach wyrażanych na różne sposoby, mamy prawo twierdzić, że ponownie wywiązaliśmy się z naszych założeń edukacyjnych wobec frankowiczów.

Dostępny jest już zapis grudniowego Webinarium Życie Bez Kredytu w jakości Full HD. Podsumowanie roku 2019 dla Frankowiczów z ekspertami:

  • prezesem CPFiE Kamilem Sienkiewicz 
  • adwokatem KBiW Wiktorem Budzewskim
Cześć I
Część II
Część III
Część IV

Do naszego webinaru wystawiliśmy najmocniejszy skład. Wspaniała plejada ekspertów od kredytów frankowych: pan Kamil Chwiedosik (założyciel społeczności Życie Bez Kredytu liczącej ponad 15000 frankowiczów), adwokat Wiktor Budzewski (kancelaria Kurpiejewski, Budzewski i Wspólnicy) oraz Kamil Sienkiewicz (prezes Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii) – tłumaczyła, wyjaśniała, analizowała, odpowiadała na pytania, przedstawiała scenariusze, walczyła dla Państwa z mitami o kredytach frankowych rozgłaszanymi przez banki.

Zgodnie z programem webinarium udało się nam uchwycić samą istotę wydarzeń w świecie kredytów CHF w roku 2019. Frankowicze uzyskali olbrzymią dawkę wiedzy, inspiracji i porad. Konwencja webinarium pozwoliła nam utwierdzić niektórych w swoich przekonaniach (np. że pozwanie banku jest najlepszym wyjściem), innych pobudzić do myślenia albo wskazać nowe tropy, dzięki którym sprawa kredytu frankowego staje się możliwa do całkowitego rozwiązania już w 2020.

Jak w soczewce, w trakcie trwania webinarium, skupiało się wszystko, co było najważniejsze w roku 2019 i nadal ma swoje skutki. Panowie prowadzący i goście wykazali swój kunszt i znajomość zagadnień. Ponieważ w webinarium mogli Państwo spotkać naszych głównych przedstawicieli, to można też było sobie wyrobić zdanie o tym jak działamy. Znając bowiem główne postacie, kreatorów naszych sukcesów, nietrudno poznać też profesjonalizm i poważne traktowanie spraw frankowych.

Webinarium dla frankowiczów okazało się wielkim sukcesem

Webinarium trwało niemalże 2 godziny. Podsumowanie roku 2019 – od tego zaczęliśmy – było wnikliwe i nakreśliło perspektywy na następne lata. Adwokat Wiktor Budzewski nazwał, ze względu na wyrok TSUE Dziubak C-260/18, rok 2019 “rokiem przełomowym”. W zawiązku z tą sprawą mówił też o “wyłącznie pozytywnych konsekwencjach dla frankowiczów”. Wyrok TSUE został zanalizowany także oddzielnie i w sposób wyczerpujący, włącznie z jego działaniem na polskie sądy. Uważamy też, że udało nam się trochę uspokoić frankowiczów: bank po wygranym procesie już nie odbierze Wam pieniędzy!

Prezes Kamil Sienkiewicz wyjaśnił w trafny sposób wszystkie okoliczności związane z przygotowaniem analiz ekonomicznych do pozwów. Omówił również sposób postępowania banków w ostatnich tygodniach odnośnie przedłużania wydawania istotnych dokumentów, która są niezbędne do przygotowania wyliczeń. Podzielił się również swoją historią związaną z wygraną z bankiem dotyczącą własnego kredytu hipotecznego.

Sporo czasu zajęło omówienie konkretnych prawomocnych wyroków, w których umowy we frankach zostały unieważnione. Nasz wspaniały tercet analizował umowy, strukturę wyroków i ich uzasadnień, a wszystko to na szerokiej płaszczyźnie celu frankowicza (unieważnienie umowy) oraz rzeczywistych skutków prawnych.

Najbardziej cieszymy się oczywiście z trafnych i merytorycznych pytań naszych interaktywnych słuchaczy. Żadne z pytań nie sprawiało kłopotu naszym ekspertom, ale musimy zaznaczyć, że pytania te były zadawane przez świadomych frankowiczów, którzy naprawdę mają potrzebę uporządkowania swojej sytuacji z kredytem we frankach i wyrażali swoje obawy, zapytania, prosili o doprecyzowanie pewnych zagadnień.

Nasze webinarium polecamy również prawnikom bankowym! Jesteśmy ciekawi Waszego zdania! Czy już wiecie, że nie możecie nas powstrzymać?

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 20 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Kontakt:
📩info@zyciebezkredytu.pl
🎯575 337 667 lub 575 339 602

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu