Blog Frankowicza

Drugi webinar już za nami

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Drugi webinar już za nami

Sobotni webinar Życia Bez Kredytu znów zgromadził podczas relacji na żywo rekordową liczbę widzów. Sądząc po Państwa pytaniach oraz reakcjach wyrażanych na różne sposoby, mamy prawo twierdzić, że ponownie wywiązaliśmy się z naszych założeń edukacyjnych wobec frankowiczów.

Dostępny jest już zapis grudniowego Webinarium Życie Bez Kredytu w jakości Full HD. Podsumowanie roku 2019 dla Frankowiczów z ekspertami:

  • prezesem CPFiE Kamilem Sienkiewicz 
  • adwokatem KBiW Wiktorem Budzewskim
Cześć I
Część II
Część III
Część IV

Do naszego webinaru wystawiliśmy najmocniejszy skład. Wspaniała plejada ekspertów od kredytów frankowych: pan Kamil Chwiedosik (założyciel społeczności Życie Bez Kredytu liczącej ponad 15000 frankowiczów), adwokat Wiktor Budzewski (kancelaria Kurpiejewski, Budzewski i Wspólnicy) oraz Kamil Sienkiewicz (prezes Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii) – tłumaczyła, wyjaśniała, analizowała, odpowiadała na pytania, przedstawiała scenariusze, walczyła dla Państwa z mitami o kredytach frankowych rozgłaszanymi przez banki.

Zgodnie z programem webinarium udało się nam uchwycić samą istotę wydarzeń w świecie kredytów CHF w roku 2019. Frankowicze uzyskali olbrzymią dawkę wiedzy, inspiracji i porad. Konwencja webinarium pozwoliła nam utwierdzić niektórych w swoich przekonaniach (np. że pozwanie banku jest najlepszym wyjściem), innych pobudzić do myślenia albo wskazać nowe tropy, dzięki którym sprawa kredytu frankowego staje się możliwa do całkowitego rozwiązania już w 2020.

Jak w soczewce, w trakcie trwania webinarium, skupiało się wszystko, co było najważniejsze w roku 2019 i nadal ma swoje skutki. Panowie prowadzący i goście wykazali swój kunszt i znajomość zagadnień. Ponieważ w webinarium mogli Państwo spotkać naszych głównych przedstawicieli, to można też było sobie wyrobić zdanie o tym jak działamy. Znając bowiem główne postacie, kreatorów naszych sukcesów, nietrudno poznać też profesjonalizm i poważne traktowanie spraw frankowych.

Webinarium dla frankowiczów okazało się wielkim sukcesem

Webinarium trwało niemalże 2 godziny. Podsumowanie roku 2019 – od tego zaczęliśmy – było wnikliwe i nakreśliło perspektywy na następne lata. Adwokat Wiktor Budzewski nazwał, ze względu na wyrok TSUE Dziubak C-260/18, rok 2019 “rokiem przełomowym”. W zawiązku z tą sprawą mówił też o “wyłącznie pozytywnych konsekwencjach dla frankowiczów”. Wyrok TSUE został zanalizowany także oddzielnie i w sposób wyczerpujący, włącznie z jego działaniem na polskie sądy. Uważamy też, że udało nam się trochę uspokoić frankowiczów: bank po wygranym procesie już nie odbierze Wam pieniędzy!

Prezes Kamil Sienkiewicz wyjaśnił w trafny sposób wszystkie okoliczności związane z przygotowaniem analiz ekonomicznych do pozwów. Omówił również sposób postępowania banków w ostatnich tygodniach odnośnie przedłużania wydawania istotnych dokumentów, która są niezbędne do przygotowania wyliczeń. Podzielił się również swoją historią związaną z wygraną z bankiem dotyczącą własnego kredytu hipotecznego.

Sporo czasu zajęło omówienie konkretnych prawomocnych wyroków, w których umowy we frankach zostały unieważnione. Nasz wspaniały tercet analizował umowy, strukturę wyroków i ich uzasadnień, a wszystko to na szerokiej płaszczyźnie celu frankowicza (unieważnienie umowy) oraz rzeczywistych skutków prawnych.

Najbardziej cieszymy się oczywiście z trafnych i merytorycznych pytań naszych interaktywnych słuchaczy. Żadne z pytań nie sprawiało kłopotu naszym ekspertom, ale musimy zaznaczyć, że pytania te były zadawane przez świadomych frankowiczów, którzy naprawdę mają potrzebę uporządkowania swojej sytuacji z kredytem we frankach i wyrażali swoje obawy, zapytania, prosili o doprecyzowanie pewnych zagadnień.

Nasze webinarium polecamy również prawnikom bankowym! Jesteśmy ciekawi Waszego zdania! Czy już wiecie, że nie możecie nas powstrzymać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy