Blog Frankowicza

Co banki mogą zyskać na sprawiedliwych ugodach sądowych? Departament Mediacji i Ugód ŻBK. Webinar. Getin.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Nasz program sprawiedliwych ugód cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymujemy mnóstwo wiadomości w związku z nowopowstałym Departamentem Mediacji i Ugód ŻBK. Innym gorącym tematem jest oczywiście upadłość Getin Noble Banku. Zarówno o ugodach z bankami, jak i upadłości Getin Banku, w szczegółach opowiedzą eksperci ŻBK podczas bezpłatnego webinaru, który odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 19:00!
Co banki mogą zyskać na sprawiedliwych ugodach sądowych? Departament Mediacji i Ugód ŻBK. Webinar. Getin.
  • Departament Mediacji i Ugód ŻBK będzie negocjował o ugody dla wszystkich frankowiczów, którzy wyrazili wolę objęcia ich sprawy mediacjami. Mediacje będą prowadzone równolegle do postępowania o nieuczciwy kredyt CHF i w żaden sposób nie wpłyną na opóźnienie potencjalnego wyroku
  • Pokładamy ogromne nadzieję w nasz program mediacji dla frankowiczów, ponieważ wiemy, że banki również mają bardzo wiele do zyskania dzięki proponowanym przez nas ugodom. Nasze ugody oznaczają dla banków ogromną oszczędność na wydatkach związanych z prowadzeniem pełnowymiarowego procesu, który w ostateczności i tak przegrają
  • Nasz program ugód budzi ogromne zainteresowanie, dlatego już 31 sierpnia odbędzie się bezpłatny webinar ŻBK, na którym szczegółowo omówimy negocjacje prowadzone przez Departament Mediacji i Ugód ŻBK. Podczas webinaru odbędzie się jak zwykle sesja pytań i odpowiedzi
  • W czasie webinaru poruszymy również temat upadłości Getin Noble Banku. Sytuacja frankowiczów z Getin jest dość skomplikowana, ale nie jest to sytuacja bez wyjścia. Wszyscy posiadający kredyt w upadłym banku dysponują szeregiem narzędzi prawnych, które pozwalają na poprawę ich bezpieczeństwa finansowego

 

Departament Mediacji i Ugód ŻBK to szybkie i korzystne zakończenie sporu z bankiem

O ugodach frankowych w ostatnich kilku miesiącach było bardzo głośno, głównie za sprawą agresywnej kampanii lobby bankowego. Banki ze wszystkich sił nakłaniają frankowiczów do zawierania porozumień na warunkach określonych przez KNF w 2020 roku. Niestety takie ugody nie przynoszą kredytobiorcom żadnych korzyści. Jedynymi ich beneficjentami są chciwe banki. Po zawarciu pseudo-ugody z bankiem frankowicz nadal będzie musiał spłacać raty przez kolejne 10-15 lat, które mogą być wyższe od tych obecnych ze względu na niepewny wskaźnik WIBOR. Więcej o nieuczciwych propozycjach banków możesz przeczytać na stronie: bankipolskieugody.pl

W Życie Bez Kredytu wierzymy jednak w uczciwe porozumienia w sprawach frankowych. Chcemy dać szanse bankom i umożliwić obu stronom szybsze zakończenie sporu o kredyt CHF. Oczywiście w ŻBK zawsze stoimy po stronie pokrzywdzonych, dlatego nasze propozycje ugodowe chronią interesy frankowiczów, a w zasadzie pozwalają im uzyskać te same korzyści, które płynęłyby z prawomocnego wyroku sądu.

Sprawiedliwe ugody zawarte dzięki wsparciu Departamentu Mediacji i Ugód ŻBK całkowicie rozwiążą problem toksycznego kredytu. Frankowicz nie będzie musiał już nigdy więcej spłacać rat, gdyż podstawą zawarcia ugody będzie uznanie umowy frankowej za nieważną. To oznacza, że zadłużenie wobec banku zostanie wyzerowane, a frankowicz odzyska nadpłacone raty. Dodatkowo frankowicz uwolni się całkowicie spod wpływu banku, a z księgi wieczystej zostanie usunięta hipoteka banku. 

„Ja osobiście gorąco wierzę, że przynajmniej kilkuset frankowiczów w tym roku uwolni się od kredytu, przystępując do negocjacji prowadzonych przez Departament Mediacji i Ugód ŻBK. Chciałbym podkreślić, że prowadzone negocjacje nie wstrzymują postępowania sądowego, lecz dają istotną alternatywę. Jeżeli bank nie zgodzi się na naszą propozycję opartą o zapadłe wyroki w sprawach frankowych, to dalej będziemy prowadzić postępowanie i w tym zakresie frankowicze nic nie stracą. Nie opóźni to postępowania sądowego dążącego do unieważnienia umowy. Kredytobiorcy również nie będą ponosić jakichkolwiek kosztów mediacji, ponieważ negocjacje będą prowadzone przez naszych ekspertów, a nie mediatora sądowego” – tłumaczy założyciel społeczności ŻBK Kamil Chwiedosik.

 

Departament Mediacji i Ugód ŻBK to także ogromna szansa dla banków

Wiele osób wysyła do nas wiadomości, w których pyta, w jaki sposób skłonimy banki do zawierania sprawiedliwych ugód. Otóż należy uświadomić sobie, że banki na naszych ugodach również mają bardzo wiele do zyskania. Co prawda w przypadku sprawiedliwych ugód banki nie będą już dłużej zarabiać na oszukiwaniu frankowiczów, jak ma to miejsce w pseudo-ugodach bankowych. Natomiast kredytodawcy zyskają dzięki oszczędności na wydatkach związanych z pełnowymiarowym procesem sądowym, który i tak ostatecznie zakończyłby się ich porażką. Poniżej prezentujemy korzyści, które banki osiągną, jeżeli zdecydują się na zawarcie z nami ugody:

– oszczędność na odsetkach ustawowych (obecnie 12,25% w skali roku), które będą naliczone za krótszy okres postępowania sądowego, tj. do czasu zawarcia ugody, a nie przez cały okres postępowania sądowego, które skończyłoby się PRAWOMOCNĄ wygraną frankowicza. Takie odsetki wynoszą średnio 100.000-200.000 zł w zależności od kredytu;

– oszczędność na obsłudze prawnej w drugiej instancji i kosztów zastępstwa procesowego (przynajmniej 8100 zł);

– obniżenie kosztów postępowania sądowego poprzez brak konieczności składania apelacji, która wiąże się z opłatą 5% od przegranej kwoty w pierwszej instancji i wartości kredytu (WPS), co w zależności od kredytu stanowi kwotę 50.000 zł -100.000 zł.

Oznacza to, że banki na każdej pojedynczej sprawie zakończonej ugodą ŻBK mogą zaoszczędzić ok 150.000-300.000 zł. Ponadto ugody sądowe będą objęte klauzulą poufności, co również stanowi korzyść dla banku.

Kolejny webinar ŻBK już 31 sierpnia!

O tym, jak przez negocjacje z bankiem można szybciej zakończyć spór z o kredyt CHF, będziemy mówić podczas zbliżającego się webinaru ŻBK. Webinar odbędzie się w ostatni dzień sierpnia, tj. 31 sierpnia (w czwartek), o godzinie 19:00. Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne i każdy jest na nim mile widziany! Transmisja webinaru będzie dostępna na naszych kanałach social media: YouTube oraz Facebook. Tematy, które poruszymy, to m.in.:

– Czy z winnymi nigdy nie należy negocjować? Czyli dlaczego warto rozważyć sprawiedliwe ugody ŻBK?

– Jak banki manipulują w kwestii ugód i dlaczego o nie “błagają”?

– Pierwsze osiągnięcia Departamentu Mediacji i Ugód ŻBK.

– Frankowicze a upadłość Getin Noble Bank.

– Przyspieszenie spraw w sądach. Nowelizacja kpc przywraca jednoosobowe składy sędziowskie w apelacji oraz ustanawia na stałe zdalne rozprawy.

Tradycyjnie odbędzie się również sesja Q&A, na której każdy będzie mógł uzyskać wyczerpującą odpowiedź na nurtujące pytania.

Zajmij miejsce na webinarze tutaj


Getin Bank w upadłości. Co powinni zrobić frankowicze?

„System KRD niestety jest niewydolny. To było wiadomo od początku, że przy szczytowym momencie zgłoszeń będzie się zacinał. Informowaliśmy o tym już od wielu miesięcy. Przewidzieliśmy to wcześniej i na taką ewentualność mieliśmy przygotowane wszystkie czynności. Oczywiście niektórych zgłoszeń nie można było szybko zakończyć, ponieważ był cykl czynności, które należało wykonać przed zgłoszeniem wniosków o upadłość, m.in. wezwanie do zapłaty, wymagalność itd. Wszystko mamy pod jak największą kontrolą. Frankowicze, którzy się do nas zgłosili o zajęcie się zgłoszeniem ich wierzytelności do syndyka, nie mają podstaw do zamartwień. Wszystkie sprawy zostały we właściwy sposób złożone. Oczywiście w specyficznych sytuacjach konsultujemy się z frankowiczem, co klient w danych okolicznościach woli zrobić” – tłumaczy Kamil Chwiedosik. 

Każdy, kto ma kredyt w Getinie, również będzie mógł zadawać pytania na webinarze ŻBK 31 sierpnia. Podczas webinaru nasz ekspert wyjaśni, co należy zrobić poza zgłoszeniem wierzytelności do syndyka. 

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego live z ekspertem Kamilem Chwiedosikiem: Aktualności dla frankowiczów Kamil Chwiedosik – Ugody – Webinar – Getin

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy