Blog Frankowicza

Bezwarunkowe odroczenie kredytów. Czy wniosek o odroczenie spłat rat wpływa na unieważnienie umowy kredytowej. Pobierz nowy wzór.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
nowy wzór odroczenie kredytów
Bezwarunkowe odroczenie kredytów. Czy wniosek o odroczenie spłat rat wpływa na unieważnienie umowy kredytowej. Pobierz nowy wzór.

Z perspektywy kredytobiorców nie ma żadnej realnej pomocy w ramach tzw. „tarczy antykryzysowej”.  Niestety, rząd praktycznie w ogóle nie wywiązał się z oczekiwań i nie będzie odroczenia płatności rat, ani też innych rozwiązań, które faktycznie pomogłyby zneutralizować finansowe skutki koronawirusa. Bierzemy wobec tego sprawy w swoje ręce. Przygotowaliśmy wnioski do poszczególnych banków, które nie przeszkodzą w unieważnieniu umowy kredytowej w sądzie.

Najprostszą drogą do skorzystania z naszej pomocy jest wypełnienie formularza :

Skorzystaj z konfiguratora ofert na pozwanie banku

W zakresie jednej umowy zagwarantujemy tarczę ochronną ŻBK:

  1. Przeprowadzenie skutecznego postępowania sądowego przeciwko bankowi
  2. Ochronę przed wierzycielami, a o ile okaże się potrzebna – upadłość konsumencka
  3. Pomoc w sprawach związanych z działalnością gospodarczą i sprawami pracowniczymi

Celem tarczy jest wyprzedzenie działań wierzycieli, w ramach strategii zabezpieczenia majątku, w konsekwencji finansowych skutków epidemii. Każdy przypadek zostanie przeanalizowany indywidualnie, przy czym będzie opierał się na rozwiązaniu najpilniejszych problemów i długofalowo zabezpieczeniu ryzyk wynikających z nieuczciwej umowy o kredyt waloryzowany do CHF.

Posiadamy ogromne doświadczenie w wygrywaniu spraw z bankami i mamy świadomość, że skuteczne postępowanie wpływa bardzo pozytywnie na rodzinne finanse. W umowach z bankami występuję klauzule niedozwolone, a to pokłady ogromnych pieniędzy do odzyskania od banku oraz wielka szansa na odfrankowanie lub unieważnienie umowy kredytowej, podstawa prawna: art. 353[1] k.c. w zw. z art. 58 § 1 i § 2 k.c.

Od banku można odzyskać fizycznie zwrot sporych pieniędzy, średnia kwota to około 120 000 zł, dla kredytów z lat 2005-2010, a rekordowa wygrana członka naszej społeczności ŻBK to 806 663 CHF, czyli ponad 3 200 000 zł: https://zyciebezkredytu.pl/tag/aktualnewyroki/

Poza zwrotem pieniędzy można uzyskać nieważność całej umowy oraz wykreślenie banku z hipoteki lub odfrankowanie kredytu, czyli wyeliminowanie CHF z umowy, tj. pozbycie się ryzyka wzrostu kursu, a także zmniejszenie salda kredytu i raty miesięcznej o ok. 33% w stosunku do bieżącego zadłużenia. Czasami jest to nawet o 50% mniejsze zobowiązanie niż teraz!

Cała tarcza ŻBK przemyślana jest w taki sposób, aby każdy otrzymał właściwą dla swojej sytuacji pomoc. Banki pobierały od kredytobiorców, którzy zawarli umowy o kredyty waloryzowane we franku, nienależnie kwoty i można skutecznie odzyskać te pieniądze wpłacane 10 lat wstecz, podstawa prawna: art. 410 § 1 i 2 w związku z art. 405 k.c.

W czasie trwania procesu sądowego z bankiem będziemy dbać o to, aby minimalizować negatywne skutki finansowe koronawirusa, poprzez działania antywindykacyjne, takie jak mediacje z wierzycielami, odroczenie płatności oraz ewentualnie wnioski o pomoc państwową. Wszystkie dokumenty, które są przygotowane przez naszych ekspertów, nie spowodują utraty możliwości pozwania banku o unieważnienie lub odfrankowanie umowy kredytowej waloryzowanej we franku. Prosimy jednak uważać na dokumenty, które przedłożą banki do podpisania, np. aneksy czy porozumienia:

„Apeluję do klientów banków, aby czytali uważnie i analizowali oferty banków ws. wakacji kredytowych, zanim podejmą jakiekolwiek decyzje – powiedział przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Jak zaznaczył, może się zdarzyć, że klientowi bardziej będzie się opłacało obsługiwać kredyt na bieżąco, niż go zawiesić.

„Należy jednak zachować szczególną ostrożność, jeżeli bank będzie wymagał zawarcia aneksu czy podpisania wniosku, który będzie zawierał ukryte oświadczenia. Wszystko po to,  aby nie utrudnić sobie dochodzenia roszczeń od banku” – zaznaczył adwokat Wiktor Budzewski również na łamach serwisu gazetaprawna.pl

Zaufaj naszemu dorobkowi w dziedzinie spraw finansowych. Dla członków społeczności ŻBK prowadzimy już ponad 500 spraw sądowych, na kwotę ponad 300 000 000 zł i robimy to skutecznie, bowiem ponad 90% prowadzonych przez nas spraw kończy się wygraną

Marzec 2020 #5 Webinarium Życie bez Kredytu – Zapytaj Eksperta

‼️Pamiętaj. Po burzy zawsze przychodzi słońce !

#zostańwdomu Zapraszam do zapoznania się z naszą szeroką biblioteką YT materiałów wideo przygotowanych z myślą o frankowiczach ♥️ #loveżbk https://www.youtube.com/channel/UCXtNr83IhCMW3JZkV_4YUfw/videos

Składanie reklamacji do banku o odroczenia spłat rat kredytowych w związku z koronawirusem COVID-19:

  1. Pobierz z sekcji Pliki wzór reklamacji.
  2. Uzupełnij swoje dane i podpisz wniosek. Wystarczy, że zrobi to jeden kredytobiorca.
  3. Wyślij reklamację mailem na wskazany adres.
  4. Jeśli nie dostaniesz potwierdzenie przyjęcia to dowiedz się na infolinii czy reklamacja została odebrana.
  5. Poproś o wzór dokumentu, który trzeba będzie podpisać lub o warunki, które trzeba zaakceptować.
  6. Skonsultuj z ekspertem ŻBK przed przed podpisaniem czy dokument możne być podpisany.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy