Blog Frankowicza

Zwrot pieniędzy z PRAWOMOCNYCH wyroków dla członków społeczności ŻBK

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Zwrot pieniędzy z PRAWOMOCNYCH wyroków dla członków społeczności ŻBK

Choć czasy dla spłacających kredyt we frankach są coraz trudniejsze ze względu na stale rosnący kurs CHF/PLN, to mamy dla frankowiczów mnóstwo dobrych informacji! Wygranych pozwów o nieuczciwy kredyt przybywa w lawinowym tempie, banki zwracają kredytobiorcom pieniądze w ciągu tygodnia lub dwóch od zapadnięcia prawomocnego wyroku, a drożejąca waluta Szwajcarii pozwala na sądowe zabezpieczenie roszczenia. 

Zwrot kredytu hipotecznego. Banki zwracają pieniądze w ciągu tygodnia lub dwóch od PRAWOMOCNEGO wyroku

Rewelacyjna wiadomość dla frankowiczów! Kredytobiorcy, którzy wygrali proces z bankiem, otrzymują zasądzone kwoty na swoje konto już po tygodniu lub maksymalnie dwóch od wydania wyroku. Nie ma zatem powodów do zmartwień, że banki będą zwlekać z wypłatą roszczenia. Kredytodawcom nie opłaca się rozciągać w czasie wypłaty środków, bowiem z każdym dniem zwłoki naliczane są im odsetki. A nawet w sytuacji, gdyby jednak bank nie śpieszył się z wypłatą zasądzonej kwoty, to istnieją skuteczne instrumenty prawne, takie jak egzekucja komornicza, która usprawni proces wypłaty środków należnych frankowiczowi. W przypadku unieważnienia kredytu nasi eksperci od razu składają wniosek o wykreślenie hipoteki banku z księgi wieczystej. Wykreślenie z księgi wieczystej trwa kilka miesięcy ze względu na procesy urzędowe, niemniej frankowicz nie musi się już o nic więcej martwić, ponieważ jest to tylko formalność. Po zapadnięciu wyroku można się już cieszyć życiem bez kredytu oraz środkami finansowymi, które rychło wpłyną na konto.

Pozew wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia. Rosnący kurs franka pozwala na legalne zaprzestanie spłaty rat

Inflacja, rosnący kurs CHF/PLN, słaby złoty – to wszystko przekłada się na coraz wyższe raty dla frankowiczów. Jedynym skutecznym antidotum na problem z frankiem jest pozew banku. Naprawdę, nie warto zwlekać z tą decyzją, bowiem czas działa na niekorzyść frankowicza. Z każdym miesiącem przedawniają się kolejne raty kredytu, które potencjalnie byłyby do odzyskania dla kredytobiorcy. Ponadto coraz wyższe raty negatywnie wpływają na domowy budżet. Pozew banku wraz z dołączonym od niego wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia pozwoli na legalne zaprzestanie spłaty abuzywnego kredytu i to w dodatku w ciągu maksymalnie kilku tygodni od dnia złożenia pozwu. Tyle czasu ma sąd na odniesienie się do wniosku o zabezpieczenie roszczenia. Warto zauważyć, że w tej sytuacji wzrost kursu franka może obrócić się na korzyść dla frankowicza. 

Frankowicz, który w tej chwili składa pozew do wydziału frankowego i ma spłacony kapitał, jednocześnie może zakładać, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie będzie musiał dalej płacić rat – mówi ekspert ds. frankowych Kamil Chwiedosik. Ten rosnący kurs franka, który był przez nas wcześniej zakładany i który się jeszcze przez najbliższe tygodnie utrzyma, może w tej chwili obrócić się na korzyść dla frankowiczów. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli ktoś spłacał franki, to te franki są mu mnożone przez kurs z dnia złożenia pozwu. To znaczy, że nawet jeżeli państwo kupowali franki po 3 złote lub 3,50 zł, czy w jakiejś innej kwocie, to nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ przy złożeniu pozwu spłacone franki będą przemnożone przez aktualny kurs CHF/PLN, który obecnie wynosi 4,45 zł. To jednocześnie zwiększa wartość przedmiotu sporu, czyli wartość spłaconego kapitału. Oczywiście do tego dodajemy tę część, która była spłacana w złotówkach. W efekcie prowadzi to do pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku o zabezpieczenie roszczenia, a frankowicz nie musi spłacać rat aż do dnia prawomocnego wyroku, czyli już na zawsze, bowiem najprawdopodobniej sąd orzeknie o unieważnieniu kredytu. Tak jak w przeciągu ostatnich 6 miesięcy kończy się 100% spraw członków społeczności Życie Bez Kredytu – kontynuuje.

Najnowsze prawomocne wyroki w sprawie kredytów we frankach społeczności Życie Bez Kredytu

Frankowiczu, pamiętaj, najprawdopodobniej Ty również możesz wygrać wyrok w sprawie kredytu we frankach! Niezależnie od banku, kredytu czy instancji sądu członkowie społeczności Życie Bez Kredytu unieważniają swoje kredyty na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Oto nasze najnowsze wygrane:

#56 Wyrok z dnia 25 listopada 2021 r., Sygn. akt VI ACa 932/19 Sąd Apelacyjny w Warszawie, wygrana z Raiffeisen International AG

Korzyści Frankowicza:

Sąd PRAWOMOCNIE ustalił nieważność umowy Polbank – EFG Eurobank Ergasias

Zasądzona kwota 106.431,44 CHF plus odsetki ustawowe – Zasądzone koszty sądowe za I i II instancję 11.817,00 zł i 8.100 zł

Zwrot kosztów sądowych za I i II instancję 13.234 zł

Już teraz saldo kredytu spada z 950.000 zł do zera

Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości

Zarzut zatrzymania banku został oddalony.

Łączna korzyść ponad 1.400.000 zł (1,4 mln zł)

#55 Wyrok z dnia 23 listopada 2021 r., sygn. akt I ACa 494/21, Sąd Apelacyjny w Warszawie, wygrana z PEKAO Bank Hipoteczny S.A.

Korzyści Frankowicza:

– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji

– Zasądzone kwoty 153.499,83 zł i 41.156,95 CHF plus odsetki ustawowe

– Zasądzone koszty sądowe za I i II instancję 11.817,00 zł i 8.100 zł

– Saldo kredytu spada z 400.000 zł do zera.

 

Łączna korzyść ponad 750.000 zł. 

#54 Wyrok z dnia 24 listopada 2021 r., sygn. akt XVI C 2555/21, Sąd Rejonowy w Warszawie, wygrana z PKO BP, kredyt Własny Kąt

Korzyści Frankowicza:

– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji

– Zasądzona kwota w całości, tj. 74.737,49 zł plus odsetki

– Zwrot kosztów sądowych 6.417 zł 

– Saldo kredytu spada z 150.000 zł do zera.

Łączna korzyść ponad 230.000 zł.

#53 Wyrok z dnia 22 listopada 2021 r., Sygn. akt I ACa 625/21, Sąd Apelacyjny w Warszawie, wygrana z Raiffeisen bank International AG (Polbank)

Korzyści Frankowicza:

– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji

– Zasądzone kwoty 47.696,46 PLN oraz 32.018,13 CHF plus odsetki ustawowe z obowiązkiem zaoferowania zwrotu kapitału

– Zwrot wszystkich kosztów sądowych za I i II instancję

– Saldo kredytu spadło z 300.000 zł do zera.

Łączna korzyść ponad 500.000 zł.

Członkowie społeczności ŻBK otrzymują zwrot pieniędzy na konto od banków!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy