Blog Frankowicza

Wywiad na pierwszej stronie w Wyborczej z ekspertem Kamilem Chwiedosikiem. Czym są sprawiedliwe ugody?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze chcą sprawiedliwych ugód z bankami. Dowiedz się, jak możesz zawrzeć uczciwą ugodę z bankiem, dzięki której już nigdy nie będziesz płacić rat!
Wywiad na pierwszej stronie w Wyborczej z ekspertem Kamilem Chwiedosikiem. Czym są sprawiedliwe ugody?

Sprawiedliwe ugody frankowe to sposób na sprawne zakończenie problemu z frankiem bez konieczności prowadzenia kilkuletniego sporu sądowego z bankiem. Negocjacje prowadzone przez Department Mediacji i Ugód budzą ogromne zainteresowanie. Ekspert ds. frankowych Kamil Chwiedosik udzielił na ten tematu wywiadu dla Gazety Wyborczej.

  • Sukces społeczności ŻBK! W Gazecie Wyborczej został opublikowany wywiad z założycielem społeczności ŻBK Kamilem Chwiedosikiem dotyczący sprawiedliwych ugód z bankami
  • Sprawiedliwe ugody to takie, które oparte są na wyrokach sądowych, a nie te, które oferują banki w ramach kampanii „ugoda lepsza niż proces”
  • Ugody zawarte przed sądem zawarte za pośrednictwem Departamentu Mediacji i Ugód ŻBK gwarantują całkowite zakończenie sporu z bankiem. Dzięki ugodzie sądowej kredyt frankowy zostanie unieważniony, czyli saldo, a poprzez to rata kredytu, spadnie do 0 zł, z księgi wieczystej zostanie usunięty wpis hipoteczny banku, a frankowicz odzyska nadpłacone pieniądze
  • Ugoda pozwala na znacznie szybsze zakończenie sporu sądowego z bankiem ze skutkiem podobnym do prawomocnego wyroku, który zapadłby po pełnym postępowaniu sądowym. Negocjacje prowadzone przez Department Mediacji i Ugód ŻBK prowadzone są równolegle z postępowaniem sądowym o unieważnienie umowy frankowej i zapłatę. Negocjacje nie wpływają i nie spowalniają biegu sprawy w sądzie, dlatego jeżeli frankowicz w ostateczności nie zdecyduje się na zawarcie ugody, to wciąż może poczekać na prawomocny wyrok sądu

 

Życie Bez Kredytu w Gazecie Wyborczej!

Informacje o działalności społeczności Życie Bez Kredytu docierają do coraz szerszej publiczności! W Gazecie Wyborczej 22 sierpnia 2023 r. został opublikowany wywiad z założycielem i głównym ekspertem ŻBK Kamilem Chwiedosikiem. Rozmowa dotyczyła nowego projektu naszej społeczności, czyli sprawiedliwych ugód o kredyt waloryzowany do franka.

Uczciwe ugody z bankami to niewątpliwe temat, który budzi ogromne zainteresowanie. Wielu frankowiczów jest skłonnych do zawarcia porozumienia z bankami, o ile banki w końcu przestaną manipulować i zaproponują uczciwe warunki. Niestety, kampania lobby bankowego pod hasłem „ugoda lepsza niż proces” świadczy tylko o tym, że banki nadal liczą na to, że mogą oszukiwać kredytobiorców i zarabiać na ich niewiedzy. Na szczęście frankowicze już są świadomi swoich praw i nie chcą zawierać niekorzystnych dla nich ugód oferowanych przez banki.

W kontrze do pseudo-ugód bankowych społeczność Życie Bez Kredytu wyszła z inicjatywą grupowych ugód, które będą stanowiły dla frankowiczów rzeczywiste i definitywne rozwiązanie problemu toksycznego kredytu. To także ruch w stronę banków. Chcemy im pokazać, że wielu frankowiczów chętnie zawarłoby ugodę, gdyby tylko jej warunki były uczciwe. Na naszych ugodach kredytodawcy również mogą zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Wszyscy są już świadomi faktu, że banki są na przegranej pozycji w sporach sądowych z frankowiczami. Prowadzenie pełnowymiarowego procesu, który na koniec dnia i tak przegrają, jest dla banków o wiele kosztowniejsze niż zawarcie ugody sądowej. Ponadto chęć ze strony banków w znalezieniu sensownego porozumienia z frankowiczami w ogromnym stopniu dociąży polskie sądownictwo. 

Przeczytaj artykuł w całości na stronie Gazety Wyborczej: Frankowicze chcą ugód z bankami, ale sprawiedliwych. Czyli jakich?

Ugody sądowe to bezpieczne i szybkie rozwiązanie problemu frankowego

„Uważam, że tylko ugody zawarte przed sądem będą dawać gwarancję całkowitego zakończenia sporu z bankiem, ponieważ są niepodważalne i jednocześnie stanowią tytuł egzekucyjny. Dzięki ugodzie sądowej kredyt frankowy zostanie unieważniony, czyli saldo, a poprzez to rata kredytu spadnie do 0 zł, z księgi wieczystej zostanie usunięty wpis hipoteczny banku, a frankowicz odzyska nadpłacone pieniądze” – tłumaczy Kamil Chwiedosik w Gazecie Wyborczej.

Do programu ugód sądowych mogą dołączyć wszyscy członkowie społeczności ŻBK, którzy już pozwali bank oraz inni frankowicze. Jedynym warunkiem jest złożenie z naszą pomocą pozwu o kredyt CHF do końca września bieżącego roku. Dzięki temu nasi eksperci będą mogli rozpocząć negocjacje z bankami na tyle wcześnie, aby część porozumień udało się zawrzeć jeszcze przed końcem 2023 roku! Przypominamy, że prowadzone przez naszych specjalistów negocjacje nie wiążą się z dodatkowymi opłatami dla frankowiczów, ani nie wpływają w żaden sposób na bieg postępowania sądowego o unieważnienie kredytu CHF. Proces sądowy będzie toczył się równolegle i w żaden sposób nie zostanie opóźniony. Jeżeli frankowicz uzna, że jednak woli poczekać na prawomocny wyrok, będzie miał możliwość wycofać się z negocjacji.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy