Blog Frankowicza

Wyrok prawomocny czy ugoda? Jak wyglądają korzyści z prawomocnych wyroków adwokatów KBiW? Bezpłatny webinar dla frankowiczów 20.06.2024 godz. 20:00

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Wyrok prawomocny czy ugoda? Jeżeli nurtuje Cię to pytanie, weź koniecznie udział w wyjątkowym webinarze dla frankowiczów organizowanym przez Życie Bez Kredytu, który odbędzie się 20 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00. To doskonała okazja, aby zgłębić kluczowe aspekty związane z wyborem pomiędzy ugodą a procesem sądowym przeciwko bankowi oraz uzyskać fachową wiedzę, która może okazać się nieoceniona przy podejmowaniu decyzji o pozwie. Webinar poprowadzą wybitni eksperci, którzy od lat wspierają frankowiczów w walce z instytucjami finansowymi.
Wyrok prawomocny czy ugoda? Jak wyglądają korzyści z prawomocnych wyroków adwokatów KBiW? Bezpłatny webinar dla frankowiczów 20.06.2024 godz. 20:00
  • Webinary ŻBK to świetna okazja dla każdego kredytobiorcy na zdobycie kluczowej wiedzy, jak efektywnie walczyć o swoje prawa w sporach z bankami. Już 20 czerwca o godzinie 20:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem nieuczciwych umów kredytowych. Webinar jest całkowicie bezpłatny
  • Podczas webinaru eksperci omówią najnowszą opinię rzecznika generalnego TSUE, która jest istotna nie tylko z punktu widzenia poszkodowanych kredytobiorców z Getin Banku, ale w zasadzie każdej osoby, która posiada umowę z bankiem-wydmuszką
  • Poznasz najnowsze orzecznictwo w sprawach frankowych, w tym naprawdę imponujący wyrok członka społeczności, który uzyskał rekordowe 7 mln w sporze z bankiem!
  • Eksperci przedstawią różnicę między korzyściami wynikającymi z prawomocnych wyroków sądowych a ugodami oferowanymi przez banki w szczególności najnowszej oferty dla frankowiczów od Związku Banków Polskich

 

Wyrok prawomocny? Czekać, czy lepiej zawrzeć ugodę?

Czy warto podjąć walkę w sądzie, aby uzyskać sprawiedliwość, czy lepiej przyjąć ugodę zaproponowaną przez bank? A może są jeszcze inne rozwiązania? Te pytania spędzają sen z powiek wielu frankowiczom. W obliczu rosnącej liczby wyroków sądowych korzystnych dla kredytobiorców, wybór pomiędzy długim procesem prawnym a szybszą, ale nie zawsze sprawiedliwą ugodą, jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Aby pomóc frankowiczom w podjęciu świadomej decyzji, społeczność Życie Bez Kredytu organizuje bezpłatny webinar, który odbędzie się 20 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00.

Podczas tego webinaru eksperci przedstawią różnice między korzyściami wynikającymi z prawomocnych wyroków sądowych a ugodami oferowanymi przez banki. Dowiesz się także, jak skutecznie negocjować z bankiem i przeciwdziałać manipulacjom przedstawicieli bankowych. Poznasz najnowsze orzecznictwo, a także rezultaty ugód, które zawarli frankowicze z pomocą Departamentu Mediacji i Ugód ŻBK. To niepowtarzalna okazja, aby uzyskać kompleksową wiedzę i wsparcie w walce o swoje prawa.

Frankowicze a Getin. Co wynika z opinii rzecznika TSUE?

W zeszły czwartek (13 czerwca) została ogłoszona opinia rzecznika generalnego TSUE, która jest  ważna z perspektywy dziesiątek tysięcy frankowiczów poszkodowanych w związku z przymusową restrukturyzacją Getin Noble Banku. Przyjęta przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny formuła restrukturyzacji ochroniła depozytariuszy, ale frankowicze utracili możliwość odzyskania swoich pieniędzy. Szczególnie wątpliwym pod względem uczciwości jest fakt, że w ramach procesu restrukturyzacji Getin Noble Banku oddzielono zdrowe aktywa, które przeniesiono do VeloBanku, od toksycznych produktów, czyli kredytów CHF, które pozostały w upadłym banku. W takiej sytuacji majątek po upadłym banku może być niewystarczający, aby pokryć roszczenia frankowiczów.

Obecnie, mimo że frankowicze z Getin Noble Banku nie mają możliwości dochodzenia roszczeń pieniężnych, mogą składać pozwy z żądaniem ustalenia nieważności umowy i starać się o sądowe wstrzymanie spłaty rat.

Rzecznik generalny zajął stanowisko w dwóch z czterech kwestii przedstawionych przez sąd odsyłający w pytaniach prejudycjalnych. Kredytobiorcy mogą nadal liczyć na korzystny wyrok TSUE, który w połączeniu z prokonsumenckim orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) może otworzyć drogę do roszczeń odszkodowawczych przeciwko Skarbowi Państwa. Więcej na ten temat opowiedzą eksperci podczas webinaru.

Webinar ŻBK – zadaj pytanie ekspertom!

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze ŻBK? Ponieważ nigdzie indziej nie otrzymasz bezpłatnie wiedzy na tak eksperckim poziomie. Webinar dostarczy Ci najnowszych informacji i fachowej ekspertyzy na temat kredytów frankowych, opinii TSUE oraz praktycznych aspektów dotyczących negocjacji z bankami.

Ponadto poznasz historie frankowiczów, którzy wygrali swoje sprawy sądowe i uzyskali imponujące korzyści finansowe, w tym rekordową wygraną ponad 7 milionów złotych. Będziesz mieć okazję skorzystać z porad i wskazówek ekspertów oraz doświadczonych prawników specjalizujących się w sprawach frankowych. Sesja Q&A pozwoli Ci zadać pytania bezpośrednio ekspertom i uzyskać odpowiedzi na najważniejsze dla Ciebie kwestie.

Plan webinaru:

1) Rzecznik generalny TSUE wspiera Frankowiczów: Decydująca opinia dla klientów Getin Banku!
2) Analiza prawomocnych wyroków vs propozycje ugód. Rekordowa wygrana członka społeczności ŻBK – ponad 7 mln zł!
3) Nowe propozycje ugód dla frankowiczów Związku Banków Polskich. Czy rzeczywiście będzie przełom?
4) Na co zwrócić uwagę wybierając kancelarię prawną do prowadzenia sprawy frankowej?
4) Koniec z blokowaniem wypłat frankowiczom przez zarzut zatrzymania!
5) Michał Pazdan wspiera członków społeczności ŻBK
6) Sesja Q&A

Nie czekaj i zarezerwuj miejsce już teraz! Zapisz się na webinar klikając w zdjęcie poniżej!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy