Blog Frankowicza

Webinar – 100% prawomocnych wygranych wyroków frankowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Webinar – 100% prawomocnych wygranych wyroków frankowych

Z bankiem można wygrać i dowodzą tego członkowie społeczności, którzy mają już wygrany proces o kredyt we frankach za sobą! Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się toksycznego kredytu, weź udział w naszym bezpłatnym webinarze dla frankowiczów 26 listopada 2021 roku (piątek) o godzinie 18.00. Nasi eksperci będą tłumaczyć m.in., dlaczego banki nie mają racji w sporze o kredyt we frankach.

Czy ktoś wygrał z bankiem? Tak, społeczność Życie Bez Kredytu ma już setki prawomocnych wygranych na swoim koncie

Frankowicze nie mają żadnych powodów, aby obawiać się pozwania banku, ponieważ prawo stoi po stronie konsumentów. W samej społeczności Życie Bez Kredytu mamy już setki osób, które uwolniły się raz na zawsze od nieuczciwej umowy kredytowej. Frankowicze, którzy wygrali z bankiem zachowali swoje mieszkania zakupione za udzielony kredyt i nie muszą już nigdy więcej zamartwiać się o stale rosnący kurs franka. A przecież jeszcze kilka lat temu, kiedy dominowała narracja bankowego lobby zrzucająca całą odpowiedzialność za problem z frankiem na konsumentów, tak pozytywny obrót sprawy był czymś zupełnie nie do pomyślenia. Dlatego ogromnie cieszymy się z każdej wygranej członka naszej społeczności i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnego dla sprawiedliwości społecznej procesu. Tym bardziej, że sprawy nabierają coraz większego tempa, kolejnych pozwów przybywa lawinowo, a obecne orzecznictwo jest jeszcze bardziej korzystne dla konsumenta niż to sprzed roku. Od słynnego wyroku Sądu Najwyższego z dnia 7 maja 2021 r. 100% pozwów członków społeczności Życie Bez Kredytu kończy się unieważnieniem umowy kredytu w oparciu o teorię dwóch kondykcji. Taki wyrok jest najbardziej korzystnym rozstrzygnięciem sporu z bankiem dla frankowicza. Unieważnienie kredytu z zastosowaniem zasady dwóch kondykcji powoduje, że saldo kredytu spada do zera, nie trzeba już nigdy więcej spłacać comiesięcznych rat, kredytobiorca zachowuje nieruchomość, a bank musi usunąć hipotekę z księgi wieczystej oraz zwrócić konsumentowi wszystkie nieprzedawnione raty kredytu oraz inne płatności uiszczone w związku z unieważnioną umową. Nierzadko wygrana w sprawie kredytu we frankach wiąże się z łączną korzyścią dla frankowicza przekraczającą 1 milion złotych!

Frankowicze mogą wygrać, banki się mylą! Jakie sztuczki próbowały przeforsować nieuczciwy kredytodawcy?

Należy powiedzieć to wprost – banki, podpisując z konsumentami umowy obarczone klauzulami abuzywnymi, po prostu łamały prawo. Teraz prawnicy banków dosłownie stają na głowie i uciekają się do różnego rodzaju fikołków prawnych, aby tylko nieuczciwi kredytodawcy uniknęli odpowiedzialności za wprowadzenie setek tysięcy Polaków w błąd.

„W sprawach frankowych niemal od początku dzieje się bardzo dużo. Mieliśmy bowiem tu do czynienia z wyrokami „arbuzowymi”, „wirusem wekslowym”, „teorią salda” i „trwałą bezskutecznością”. Każde z powyższych określeń oznaczało kolejną koncepcję forsowaną przez prawników banków, z których niektóre pojawiały się potem w wyrokach. Ważne jest jednak, że za sprawą kolejnych wyroków SN i TSUE żadna z powyższych koncepcji się nie ostała” – pisze dla Dziennika Gazety Prawnej adw. Wiktor Budzewski.

Najnowszą sztuczką prawną, na którą banki próbują się powoływać w sporach z frankowiczami, to tzw. prawo zatrzymania. 

„Prawo zatrzymania uprawnia dłużnika do powstrzymania się ze zwrotem swojego świadczenia wzajemnego do czasu aż druga strona nie zaoferuje zwrotu swojego świadczenia albo nie zabezpieczy takiego roszczenia o zwrot. Zarzut zatrzymania może odnieść skutek tylko jeżeli od umowy odstąpiono bądź uznano ją za nieważną” – tłumaczy adw. Budzewski.

Prawo zatrzymania nie może mieć zastosowania w przypadku spraw o nieuczciwe kredyty waloryzowane do CHF. Umowę kredytu trudno uznać za umowę wzajemną, choć co prawda jest umową dwustronnie zobowiązującą i odpłatną.

„Jednak nawet przyjmując, że umowa kredytu jest umową wzajemną, to za taką nie może zostać uznana umowa kredytu powiązanego z walutą obcą. W kredycie denominowanym kwota oddana do dyspozycji (kwota w umowie i wyrażona w CHF), która jest przez kredytobiorcę zwracana, jest oderwana od kwoty jaką kredytobiorca otrzymuje w PLN. W kredycie indeksowanym od kwoty kredytu (wyrażonej w umowie w PLN), oderwana jest natomiast kwota jaką kredytobiorca ma oddać. Ta jest bowiem przeliczana na CHF w chwili jej wypłaty” – pisze dla DGP adw. Budzewski.

„W mojej ocenie prawa zatrzymania w przypadku umów kredytów hipotecznych przeznaczonych na zakup nieruchomości nie można zastosować także dlatego, że wypłata kwoty kredytu przez bank następuje nie na rzecz kredytobiorcy, a na rzecz sprzedającego nieruchomość. Wypłata kwoty kredytu nastąpiła oczywiście na skutek dyspozycji wypłaty złożonej przez kredytobiorcę. Ta została jednak złożona w wykonaniu umowy kredytu, która jest nieważna.

Jeżeli zatem umowa kredytu była nieważna uznać należy, że nie istniała także podstawa (causa) do złożenia polecenia wypłaty przez bank kwoty kredytu na rzecz sprzedającego. Wypłata ta nastąpiła zatem bez podstawy prawnej – czyli była nienależna. Tym samym jeżeli to świadczenie wypłacone na rzecz sprzedającego było świadczeniem nienależnym, nie można przyjąć, że do jego zwrotu zobowiązany jest kredytobiorca” – kontynuuje.

Weź udział w bezpłatnym webinarze dla frankowiczów i wygraj z bankiem!

Wszystkich frankowiczów, którzy chcą wziąć własny los w swoje ręce, poprawić swoją sytuację finansową i uwolnić się od toksycznego kredytu, serdecznie zapraszamy na kolejny bezpłatny webinar ŻBK. Nasze webinary cieszą się ogromną popularnością, a widzowie szczególnie cenią je za wysoką wartość merytoryczną. Misją społeczności ŻBK jest wsparcie osób pokrzywdzonych przez banki, dlatego dokładamy największych starań, aby przekazać frankowiczom niezbędną wiedzę potrzebną do zaskarżenia nieuczciwych umów kredytowych.

Prelegentami nadchodzącego webinaru będą:

Kamil Chwiedosik – Główny ekspert kancelarii prawnej Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii oraz założyciel społeczności Życie Bez Kredytu​​​​​​​;

Wojciech Łański – Ekspert ds. procesów obsługi klienta w kancelarii prawnej Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii. Prowadzący program “Kawa z ekspertem”. Uczestniczył w tworzeniu społeczności Życie Bez Kredytu​​​​​​​;

Gość Specjalny – Członek społeczności Życie Bez Kredyty, który w ostatnich tygodniach prawomocnie wygrał z bankiem.

Plan najbliższego spotkania:

  1. Roszczenia banku – czy jest się czego bać?
  2. Prawomocna seria zwycięstw z bankami. Najnowsze wyroki
  3. Ugoda bankowa vs sądowa vs pozew
  4. Sesja Q&A z gościem specjalnym

Widzimy się już w najbliższy piątek (26.11.2021 r.) o godzinie 18.00!

Zapisz się na webinar: Bezpłatny webinar online dla frankowiczów – piątek godz. 18.00.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy