Blog Frankowicza

Statystki. Lawina wygranych spraw już się nie zatrzyma. Frankowicze górą w sądach.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Statystyki są bezlitosne dla banków. W całej Polsce w pierwszym półroczu 2022 r. 97% wyroków w sprawach frankowych to wygrane kredytobiorców. Frankowicze coraz chętniej walczą o swoje prawa i pozywają banki. Życie Bez Kredytu cały czas cieszy się pozycją lidera i wszystkie nasze pozwy kończą się unieważnieniem kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji (T2K).
Statystki. Lawina wygranych spraw już się nie zatrzyma. Frankowicze górą w sądach.
  • Banki z kretesem przegrywają z frankowiczami. Eksperci szacują, że tej jesieni miesięcznie będzie zapadać ponad tysiąc wyroków w sprawach frankowych
  • Według dostępnych danych w pierwszym półroczu 2022 roku zapadło już co najmniej 4 tys. sądowych orzeczeń w kwestii frankowiczów. W rzeczywistości mogło być ich znacznie więcej, ponieważ część procesów odbywa się na posiedzeniach niejawnych
  • W całej Polsce tylko 3% wszystkich wyroków to wygrane kredytodawców. Mimo porażek w sądach banki nadal próbują robić dobrą minę do złej gry i wprowadzają w błąd swoich akcjonariuszy
  • W Życie Bez Kredytu niezmiennie cieszymy się skutecznością na poziomie 100%. Wszystkie nasze pozwy zakończyły się prawomocnie na korzyść frankowicza

 

Banki nie mają szans z frankowiczami. Fala nowych wygranych w spawach frankowych coraz bliżej

Lata walki frankowiczów o sprawiedliwość zaowocowały wyśmienitym dla kredytobiorców orzecznictwem w sądach. Według dostępnych danych w pierwszej połowie 2022 roku zapadało ponad 4 tys. wyroków w sprawach frankowych. Liczba rzeczywistych rozstrzygnięć sądu w kwestii frankowiczów może być jednak jeszcze wyższa, ponieważ część orzeczeń zapada na posiedzeniach niejawnych, o których wiedzą tylko pełnomocnicy prowadzący sprawę. Niemniej, zakładając, że w I połowie 2022 r. zapadło ok. 4 tys. wyroków, to wciąż znacznie więcej niż w latach poprzednich. Dla porównania w całym 2021 r. sądy wydały 2780 wyroków w sprawach frankowiczów, a w 2020 roku – 955 wyroków. Dane zatem wskazują jasno, jak bardzo sprawy frankowe nabrały tempa. 

Wymiar sprawiedliwości w Polsce jest niezwykle przyjazny frankowiczom – 97% wszystkich rozstrzygnięć sądów zapadłych w tym roku w sporach o abuzywny kredyt to zwycięstwa frankowiczów. Tylko znikoma część wyroków (ok. 3%) zakończyła się wygraną banków. Zgodnie z dostępnymi danymi w I półroczu 2022 r. zapadło aż 3746 wyroków unieważniających umowę kredytu waloryzowanego do CHF. Odfrankowieniem (zamiana kursu CHF na PLN z oprocentowaniem LIBOR) zakończyło się tylko 166 spraw. Banki wygrały zaledwie 117 wyroków. Choć jest to niewielki procent w morzu wygranych procesów o abuzywny kredyt w CHF, to trzeba pamiętać, że nadal pozew banku nie jest z góry przesądzony. Z tego powodu nie należy oddawać swojej sprawy przypadkowej, niesprawdzonej i niewyspecjalizowanej w sprawach frankowych kancelarii prawnej. Frankowicze powinni wybierać tylko wykwalifikowanych i doświadczonych w prowadzeniu sporów z bankami ekspertów. W Życie Bez Kredytu 100% naszych prawomocnych orzeczeń to wygrane frankowiczów. A od maja 2021 r. – po uchwaleniu przez SN słynnego orzeczenia w składzie siódemkowym – wszystkie wyroki członków społeczności ŻBK to unieważnienia kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji (T2K).

Lawiny korzystnych wyroków dla frankowiczów nic już nie powstrzyma. Eksperci szacują, że tej jesieni miesięcznie będzie zapadać tysiąc lub więcej wyroków. Przyszedł w końcu czas, aby banki zapłaciły za celowe wprowadzenie w błąd setek tysięcy klientów.

Sensacyjna. Rekordowa. Jedyna w swoim rodzaju! Wygrana na ponad 2,5 mln zł!

Banki pomimo twardych danych obłąkańczo próbują zaklinać rzeczywistość. Kuriozalny raport mBanku

Choć wszystkie dane i statystyki wskazują na to, że banki sromotnie przegrywają w sądach, nieuczciwy kredytodawcy ze wszystkich sił próbują przeczyć faktom. Przykładem jest mBank, który wprowadza w błąd nie tylko swoich klientów, ale również swoich akcjonariuszy. Niedawno mBank wydał raport, w którym oświadczył, że prawdopodobieństwo przegrania przez mBank sprawy frankowej w sądzie wynosi 50%. Szacunek ten należy uznać za zupełnie kuriozalny, kiedy przyjrzymy się liczbom. Prawomocne wyroki w sprawach frankowych dla mBank w całym kraju wyglądają następująco:

– I kwartał 2022 – wygrane 4 (1,59%), przegrane 251

– II kwartał 2022 – wygrane 3 (0,94%), przegrane 318

Przypominamy, że w starciu z członkami społeczności Życie Bez Kredytu mBank przegrał prawomocnie 100% spraw!

Zupełnie nie mamy pojęcia, jaką logikę zastosował mBank, szacując prawdopodobieństwo przegarnia sporu o kredyt w CHF na 50%, pomimo że przegrywa niemal wszystkie tego typu sprawy. Przewortnie skomentował ten fakt jeden z członków naszej społeczności na naszym profilu na Facebooku:

“Na dzień 30 czerwca 2022 roku Bank przyjmuje prawdopodobieństwo przegrania sprawy w sądzie na poziomie 50% (na dzień 31 grudnia 2021 roku: 50%). Poziom ten wynika z własnej oceny wspartej zewnętrzną opinią prawną.”

Bank to widzi chyba inaczej:

– Słuchaj, musimy oszacować prawdopodobieństwo przegranej

– Dobra, opcję są dwie: albo wygramy albo przegramy, więc pisz 50%

Niemniej, banki są świadome swojej przegranej pozycji, nawet jeżeli oficjalnie deklarują coś zupełnie przeciwnego. Dowodzą tego wciąż rosnące rezerwy na ryzyko prawe, czyli środki finansowe na pokrycie strat w razie przegranej w sądzie. Obecnie wynoszą one w PKO BP aż 6,7 mld zł, w mBank – 4,39 mld zł, a w Banku Millennium – 4,155 mld zł.

Prawomocne stwierdzenie nieważności umowy Getin Noble Bank!

Życie Bez Kredytu to pewność wygrania pozwu. Ze społecznością ŻBK odzyskasz wolność finansową

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – choć frankowicze odnoszą znakomite sukcesy w sądach, to należy pamiętać, że żadna sprawa o kredyt we frankach nie jest z góry przesądzona. Minimalizacje ryzyka związanego z pozwem oraz maksymalizacje korzyści finansowej osiągniętej w wyniku wygrania sprawy sądowej zagwarantuje tylko doświadczona kancelaria prawna, która specjalizuje się w pozwach banków o kredyt waloryzowany do walut obcych. W Życie Bez Kredytu pracują najlepsi eksperci ds. frankowych. Fakt ten potwierdzają spektakularne sukcesy członków naszej społeczności.

Wyróżnia nas niebywała skuteczność (100% naszych prawomocnych wyroków to wygrane kredytobiorców), holistyczne podejście oraz sprawne zarządzanie całym procesem. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy interes frankowicza i dążymy do tego, aby jak najszybciej uwolnić go od toksycznego jarzma kredytu. W naszej praktyce wraz z pozwem zawsze składamy wniosek o zabezpieczenie roszczenia. Sąd zobowiązany jest do rozpatrzenia takiego wniosku w przeciągu kilku miesięcy. Oznacza to, że frankowicz już po upływie ok. 3 miesięcy od dnia złożenia pozwu może na zawsze uwolnić się od obowiązku opłacania comiesięcznych rat kredytu! Wszystko dzięki ogromnej wiedzy naszych profesjonalistów i latami zdobywanemu doświadczeniu w sprawach abuzywnych kredytów. Sądy, szczególnie warszawski wydział frankowy, chętnie udzielają zabezpieczenia roszczenia kredytobiorcom, gdy widzą w nim uzasadniony interes prawny. Jeżeli frankowicz otrzyma od sądu zabezpieczenie roszczenia, to bardzo dobrze rokuje na ostateczną decyzję sądu, którą będzie najprawdopodobniej unieważnienie umowy kredytu.

Frankowiczu, skontaktuj się z nami już dziś, za analizę Twojej umowy kredytowej oraz oszacowanie szans na wygraną z bankiem nic nie zapłacisz. A zyskać możesz naprawdę bardzo dużo! Nie tylko  uwolnisz się od obowiązku spłacania toksycznego kredytu, ale otrzymasz też ogromną korzyść finansową. Wartość wygranego sporu często przekracza 1 milion złotych!

Najnowszy wyrok członka społeczności #ŻBK!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy