Blog Frankowicza

Przewodniczący KNF z ogromną podwyżką, a my znamy już datę wyroku TSUE w sprawie o korzystanie z kapitału. Eksperci ŻBK będą jak zwykle prowadzili relację na żywo z posiedzenia w Luksemburgu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Niebotycznie wysoka podwyżka dla Przewodniczącego KNF! Jacek Jastrzębski, który wywołał zgorszenie wśród sędziów TSUE w związku z jego kuriozalną obroną interesów sektora bankowego, otrzymał prawie 50 tys. zł miesięcznej podwyżki. Pomysłodawca nieuczciwych ugód frankowych całe szczęście już wkrótce kończy kadencję. Frankowicze natomiast nie muszą zawierać pseudo-ugód z bankami, bo już w czerwcu zapadnie niezwykle korzystny dla nich wyrok w Luksemburgu.
Przewodniczący KNF z ogromną podwyżką, a my znamy już datę wyroku TSUE w sprawie o korzystanie z kapitału. Eksperci ŻBK będą jak zwykle prowadzili relację na żywo z posiedzenia w Luksemburgu.
  • Przewodniczący KNF, ten sam, który plecie androny o niechybnym upadku sektora finansowego w Polsce spowodowane wygranymi frankowiczów w sądach, otrzymał miesięczną podwyżkę w wysokości ok. 49.000 zł  oraz dodatkową nagrodę roczną w kwocie ok. 90.000 zł!
  • Niestety, Komisja Nadzoru Finansowego nie jest tak szczodra wobec polskich konsumentów jak wobec swojej kadry zarządzającej. Kredytobiorcom frankowym KNF nadal jest w stanie zaoferować jedynie niezwykle niekorzystne i w swojej istocie nieuczciwe ugody
  • Całe szczęście znamy już datę ważnego wyroku TSUE w sprawie o korzystnie z kapitału. Wyrok ten jak zawsze będzie korzystny dla konsumentów i zakończy liczne nieuczciwe praktyki sektora bankowego
  •  W czwartek 15 czerwca 2023 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosi wyrok w jednej z najważniejszych spraw dla frankowiczów i banków. Eksperci ŻBK jak zawszę będą na gorąco zdawać relację z Luksemburga!

 

Dla Jastrzębskiego 49500 zł podwyżki i w promocji 99000 zł nagrody rocznej, a dla Was "ugody #KNF" z nieuczciwymi bankami!

Działający wbrew interesom obywateli Przewodniczący KNF otrzymał gigantyczną podwyżkę

Szef KNF Jacek Jastrzębski dał się już poznać jako gorliwy poplecznik interesów sektora bankowego. Jego słynna tyrada podczas procesu w Luksemburgu w sprawie o wynagrodzenie za kapitał wzbudziła mieszankę rozbawienia i zgorszenia nawet sędziów Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Zaciekłe przekładanie zysków nieuczciwych kredytodawców nad wspólne dobro wszystkich uczestników rynku przyniosło wymierne korzyści Przewodniczącemu KNF. Jacek Jastrzębski doczekał się sowitej podwyżki. Choć już wcześnie jego pensja jako urzędnika państwowego wcale nie była niska (33 tys. zł miesięcznie), to obecnie jego wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosić ok 72 tys. zł do czego dochodzą również liczne dodatki i premie. Ponadto szef KNF będzie mógł liczyć jeszcze na nagrodę roczną w wysokości ok. 90 tys. zł!

Jako urzędnik państwowy Jastrzębski będzie zarabiał znacznie więcej niż prezydent lub premier (pensja prezydenta wynosi ok. 30 tys. zł). Kto za to zapłaci? Należy mieć na uwadze, że KNF, będąc instytucją państwową, nie jest finansowana z budżetu państwa. Pensja Jastrzębskiego będzie pokrywana z wpłat nadzorowanych instytucji, czyli m.in. banków. Jak widać, Jastrzębskiemu opłaciła się solidarność z lobby bankowym.

Niestety ani banki, ani KNF nawet w części nie zamierzają tak szczodrze potraktować wrobionych w nieuczciwe umowy frankowe kredytobiorców. Pseudo-ugody obliczone na dalsze wykorzystywanie finansowe frankowiczów nadal są jedynym promowanym przez sektor bankowy i jego protektorów (pseudo)rozwiązaniem problemu toksycznych umów CHF. Na szczęście kredytobiorcy frankowi są grupą o wysokiej świadomości własnych praw konsumenckich i nie chcą zawierać z bankami nieuczciwych ugód. Frankowicze dzielnie walczą o swoje prawa w sądach, unieważniają toksyczne umowy i odzyskują należne im pieniądze. Już w czerwcu na pomoc frankowiczom przybędzie kolejne orzeczenie TSUE!

TSUE w sprawie wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Wyrok już 15 czerwca!

Bardzo ważny wyrok TSUE w sprawach frankowych zapadnie już 15 czerwca tego roku! Europejski Trybunał Sprawiedliwości wypowie się w kwestii wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Do tej pory banki, chcąc zatrzymać falę pozwów w sprawach frankowych, odgrażały się  kontr-pozwami o zwrot kapitału. Choć już teraz sądy powszechne w większości odrzucają tego typu roszczenia banków wobec frankowiczów, to wyrok TSUE na dobre pozbawi kredytodawców tego argumentu w sporach frankowych.

Kredytobiorcy frankowi mogą spodziewać się tylko dobrych informacji z Luksemburga. W szczególności, że już w lutym opublikowana została opinia rzecznika generalnego TSUE, która była nad wyraz korzystna dla posiadaczy toksycznych kredytów CHF. Rzecznik Collins w sposób jednoznaczny podkreślił, że o jakimkolwiek wynagrodzeniu dla banków za udzielnie kwoty kredytu na nieuczciwych warunkach nie może być mowy. Byłoby to sprzeczne z zasadami wynikającymi z unijnej dyrektywy 93/13. W dodatku rzecznik TSUE zaznaczył, że to tylko pokrzywdzonym przez banki kredytobiorcom może należeć się dodatkowa waloryzacja w ramach wpłacanych przez lata rat kredytu. Opinia rzecznika otworzyła szerokie możliwości frankowiczom do dochodzenia swoich praw w zakresie uzyskania odszkodowania, zadośćuczynienia oraz dodatkowej rekompensaty w związku z wplątaniem ich przez bank w nieuczciwą umowę. W tym zakresie pilotażowe pozwy w społeczności ŻBK już zostały przygotowane. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule: Frankowiczki pozywają bank o korzystanie z kapitału i odszkodowanie. Opinia Rzecznika Generalnego TSUE.

Jak zawsze eksperci ŻBK będą w samym sercu ważnych wydarzeń dla frankowiczów. Bezpośrednio z TSUE będziemy relacjonować ogłoszenie wyroku w sprawie C-520/21. Z całą pewnością będziemy mieć tylko pozytywne wiadomości dla kredytobiorców, niemniej będzie nam niezwykle miło, jeżeli będziecie razem z nami śledzić wydarzenia w Luksemburgu. Wspólnie cieszmy się z kolejnego sukcesu i kolejnego triumfu sprawiedliwości. Śledźcie nasze social media: Facebook – profil ŻBK.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy