Blog Frankowicza

-+ TAGI

odroczenie spłat kredytów

Odroczenie spłat kredytów na 12 miesięcy – jest projekt ustawy. Uważaj na aneksy z banków.

Ważna informacja! 


Z perspektywy kredytobiorców nie ma żadnej realnej pomocy w ramach tzw. „tarczy antykryzysowej”. Niestety, rząd praktycznie w ogóle nie wywiązał się z oczekiwań i nie będzie odroczenia płatności rat, ani też innych rozwiązań, które faktycznie pomogłyby zneutralizować finansowe skutki koronawirusa. Bierzemy wobec tego sprawy w swoje ręce:

https://zyciebezkredytu.pl/bezwarunkowe-odroczenie-kredytow-czy-wniosek-o-odroczenie-splat-rat-wplywa-na-uniewaznienie-umowy-kredytowej-pobierz-nowy-wzor/


Pobierz i złóż pismo on-line. Nie daj się nabierać na bankowe wakacje kredytowe, bo to dodatkowy koszt dla Ciebie, a zysk dla banku. Odroczenie rat kredytowych, tak jak w innych krajach powinno być bezwarunkowe i darmowe.

Jest projekt ustawy, części tzw. tarczy antykryzysowej, w której UOKiK zaproponował m.in. aby na wniosek kredytobiorcy bank bezwarunkowo zawieszał spłaty kredytów na okres 12 miesięcy. W okresie zawieszenia nie będzie obowiązku spłaty ani odsetek, ani innych opłat. Okres kredytowania w umowie ulegałyby wówczas przedłużeniu o okres zawieszenia wykonywania umowy. Należy uważać na dokumenty, które przy tej okazji będą przedkładały banki do podpisu: aneksy, wnioski z ukrytymi oświadczeniami – radzą eksperci ŻBK.

W dniu 23.03.2020 Rada Dialogu Społecznego zaopiniowała projekty ustaw o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Następnie, najpóźniej do 27.03.2020 procedowaniem ustaw ma się zająć rząd. Przewidują one wprowadzenie m.in. dofinansowania do wynagrodzeń, pomoc w otrzymaniu płynności finansowej, a także wydłużenie wielu terminów obowiązujących przedsiębiorców i w sądach.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaproponował także: „… wzór ustalenia maksymalnej wysokości pozaodsetkowych kosztów kredytu konsumenckiego dla kredytów o okresie spłaty nie krótszym niż 30 dni.  Pozaodsetkowe koszty kredytu konsumenckiego nie mogłyby być wyższe od 45 proc. całkowitej kwoty kredytu. Jeśli w umowie o kredyt konsumencki koszty te przekraczałyby   wartość maksymalną, byłyby traktowane jako nienależne”.

Ponadto według projektu: „… na wniosek kredytobiorcy, kredytodawcy będą  zawieszać wykonanie umowy o kredyt konsumencki. W okresie zawieszenia  konsument nie będzie miał obowiązku spłaty kredytu, a bank nie mógłby  naliczać odsetek ani innych opłat.  Okres kredytowania oraz wszystkie terminy przewidziane w umowie ulegałyby wówczas przedłużeniu o okres zawieszenia wykonywania umowy.

Należy jednak zachować szczególną ostrożność, jeżeli bank będzie wymagał zawarcia aneksu czy podpisania wniosku, który będzie zawierał ukryte oświadczenia. Wszystko po to,  aby nie utrudnić sobie dochodzenia roszczeń od banku. Adwokat Wiktor Budzewski na łamach serwisu https://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/1462369,koronawirus-karencja-w-splacie-kredytu-czym-jest-konsekwencje.html  wyjaśnia czym jest karencja w spłacie kredytu, którą oferują w ostatnim czasie banki, jako formę pomocy kredytobiorcom w dobie panującej pandemii koronawirusa.

Poświęcone temu było również najnowsze #5 Webinarium Życie bez Kredytu – Zapytaj Eksperta 

#loveżbk – Pokochaj z nami życie bez kredytu !

Zachęcamy do aktywnego działania w walce o swoje prawa i swoją przyszłość. Szczególnie teraz, w tak niespokojnym czasie. Polecamy dobrze wykorzystać wolny czas i zapobiec przyszłym ryzykom, w szczególności związanym ze stale rosnącym kursem CHF. Na dzień dzisiejszy w niektórych bankach, trzeba czekać nawet kilka tygodni na wydanie zaświadczenia dotyczącego historii spłat. Pragniemy Państwu w tym pomóc i zachęcić do walki z toksycznym kredytem, dlatego też przygotowaliśmy gotowe do wypełnienia dokumenty. W jednym z naszych artykułów, opublikowaliśmy zbiór wniosków oraz dane kontaktowe dla każdego banku. Można zrobić to bez wychodzenia z domu !

W tym celu udostępniliśmy do pobrania bezpłatne wnioski o wydanie historii spłat: https://zyciebezkredytu.pl/bylo-tsuenami-a-przed-nami-koronami-zloz-juz-teraz-wniosek-do-banku/

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 15 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu