Blog Frankowicza

Możesz przestać spłacać swój kredyt już teraz. Wiemy, jak to zrobić. Dwa najważniejsze słowa na 2022: Zabezpieczenie i prawomocny

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Możesz przestać spłacać swój kredyt już teraz. Wiemy, jak to zrobić. Dwa najważniejsze słowa na 2022: Zabezpieczenie i prawomocny

Unieważnienie kredytu we frankach to cel, który każdy frankowicz powinien obrać na 2022 rok. Obecnie ponad 75% kredytobiorców, którzy składają pozew przeciwko bankowi, od razu uzyskują sądowe zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. Członkowie społeczności Życie Bez Kredytu mają już łącznie ponad 300 takich decyzji.

Co ze spłatą kredytu we frankach w 2022 roku? Postępowanie zabezpieczające roszczenia ratuje budżet frankowiczów

Rok 2021 zdecydowanie należał do frankowiczów, ale wszystko wskazuje na to, że 2022 będzie dla nich jeszcze bardziej pomyślny. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wnieśli pozwu przeciwko nieuczciwemu kredytodawcy, mamy rewelacyjną wiadomość – obecnie ponad 75% nowo składanych w sądzie spraw skutkuje od razu się postanowieniem o zabezpieczeniu roszczenia. Sądowe zabezpieczenie roszczenia to jedyny skuteczny i legalny sposób na zaprzestanie spłaty rat kredytu aż do dnia uzyskania prawomocnego orzeczenia, czyli tak naprawdę już na zawsze, bo sąd najprawdopodobniej wyda decyzję o unieważnieniu kredytu. Wymiar sprawiedliwości podejmując decyzję o zabezpieczeniu roszczenia frankowicza, tym samym uznaje roszczenie powoda za zasadne, co pozytywnie rokuje dla ostatecznego rozstrzygnięcia sporu z bankiem.

Frankowiczu, przestań zamartwiać się, czy całkowita spłata kredytu we frankach nie zrujnuje Twojego budżetu. Umowa o kredyt we frankach zawiera klauzule abuzywne, a to oznacza, że w świetle obowiązującego prawa jest po prostu nie ważna. Sądy są po stronie konsumentów, o czym świadczą setki wydanych wyroków zabezpieczających roszczenia frankowiczów. W samej społeczności Życie Bez Kredytu otrzymaliśmy już ponad 300 takich decyzji. Łącznie, wskutek postanowień sądów, banki tylko w naszych sprawach obchodzą się smakiem w kwocie ok. 780.000 zł miesięcznie. Takiej kwoty rat nie muszą płacić nasi frankowicze dzięki zabezpieczeniu roszczenia. Zakładając, że średni czas trwania postępowania sądowego wynosi 36 miesięcy, to w budżetach domowych członków naszej społeczności łącznie pozostanie ponad 28.000.000 zł (28 mln zł)!

Kredyty we frankach – pozwy frankowiczów zalały polskie sądy!

Ku naszej ogromnej satysfakcji, frankowicze coraz śmielej biorą sprawy w swoje ręce i pozywają banki. Jak podaje Business Insider: Z danych uzyskanych z 45 sądów okręgowych w całej Polsce wynika, że od stycznia do września 2021 r. wpłynęło do nich średnio o blisko 100 proc. więcej spraw frankowych niż w analogicznym okresie 2020 r. 

Jesteśmy przekonani, że dalszy dynamiczny wzrost spraw frankowych jest nieunikniony. Kurz po propozycjach ugodowych banków dawno już opadł, ponieważ frankowicze zdają sobie sprawę, że tylko na drodze sądowej korzystnie rozwiążą problem z frankiem.  Przy tak korzystnym dla konsumentów orzecznictwie nie ma najmniejszego sensu godzić się na bankowe warunki ugody, które w rzeczywistości mogą się okazać się po prosu kolejną pułapką finansową. To co proponują banki, czyli zamiana tańszego LIBOR na stopę procentową WIBOR, może spowodować, że rata kredytu po przewalutowaniu będzie niewiele niższa, a w niektórych przypadkach nawet wyższa od obecnej!

Więcej o zagrożeniach wynikających z ugód bankowych przeczytasz w naszym artykule: Ugody – porównanie. Jak nie dać się ponownie wykiwać bankowi. Opinia eksperta.

Pozew do sądu o kredyt we frankach. Prawomocne wyroki społeczności Życie Bez Kredytu

Ostatnie trzy miesiące 2021 roku to był wyjątkowy czas dla wszystkich członków społeczności Życie Bez Kredytu. Bardzo pracowity, pełen wyzwań, niespodzianek… ale przede wszystkim prawomocnych wyroków i szczęśliwych chwil, dzięki którym odmieniliśmy życie setek osób!

Gwarantujemy, że rok 2022 będzie kolejnym rekordowym pod względem wygranych w sądach i nieprzerwanej serii 100% wyroków na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Przypominamy, że prawomocny wyrok unieważniający kredyt w oparciu o teorię dwóch kondykcji to najbardziej korzystne dla konsumenta zakończenie sporu sądowego z bankiem. Taki wyrok gwarantuje frankowiczowi zachowanie kredytowanej nieruchomości, wykreślenie z hipoteki wpisu banku, zaprzestanie płatności rat kredytu już na zawsze, wyzerowanie salda zadłużenia, a także zwrot wszystkich nieprzedawnionych płatności uiszczonych na rzecz banku. Korzyść finansowa związana z unieważnieniem kredytu za zasadzie teorii dwóch kondykcji nierzadko przekracza 1.000.000 zł (1 mln zł)!

Już na początku tego roku, po powrocie sądów do orzekania, tylko jednego dnia, sąd wydał trzy prawomocne wyroki dla członków społeczności Życie Bez Kredytu. Wszystkie to UNIEWAŻNIENIE umowy na zasadzie teorii dwóch kondycji. 

#73 Wyrok – sygn. akt VI ACa 337/19, Sąd Apelacyjny w Warszawie, wygrana z Raiffeisen International AG (Polbank)

Korzyści Frankowicza:

– Prawomocne unieważnienie kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji;

– Zwrot kosztów sądowych za I i II instancję;

– Saldo kredytu spadło z ok. 400.000 zł do zera;

– Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

#74 Wyrok – sygn. akt VI ACa 431/19, Sąd Apelacyjny w Warszawie, wygrana z Raiffeisen International AG (Polbank)

Korzyści Frankowicza:

– Prawomocne unieważnienie kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji;

– Saldo kredytu spadło z ok. 550.000 zł do zera;

– Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

#75 Wyrok – sygn. akt I ACa 579/21, Sąd Apelacyjny w Warszawie, wygrana z Deutsche Bank

Korzyści Frankowicza:

– Prawomocne unieważnienie kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji;

– Zwrot kosztów zastępca procesowego;

– Saldo kredytu spadło z ok. 600.0;00 zł do zera;

– Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

Ufnie patrzymy w Nowy Rok i życzymy wszystkim frankowiczom dużo sił, zdrowia i wytrwałości w swoich dążeniach. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzyliście!

Po co spłacać kredyt, kiedy można unieważnić klauzule walutowe w kredytach hipotecznych? Wybierz Życie Bez Kredytu w 2022 roku!

Posiadając toksyczny kredyt, nie warto tracić czasu! Nie pozwól, by bank nadal bezkarnie ściągał z Twojego konta zawyżone raty kredytu. To bank powinien Tobie zwrócić pieniądze, które latami bezprawnie pobierał! Jednak abuzywne umowy frankowe nie anulują się z automatu i po sprawiedliwość należy udać się do sądu. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ z upływem każdego miesiąca możliwe do odzyskania raty kredytu przedawniają się, a tym samym korzyść finansowa, jaką możesz uzyskać w wyniku pozwu, staje się coraz mniejsza. Pamiętaj również, że kurs franka najprawdopodobniej będzie stale rósł, co spowoduje wzrost raty oraz salda zadłużenia w kolejnych latach. Tylko wniesienie pozwu do sądu pozwoli na jednoczesne złożenie wniosku o zabezpieczenie roszczenia, które umożliwi zawieszenie płatności zawyżonych rat kredytu aż do dnia uzyskania prawomocnego wyroku. Zagwarantuj sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe i wybierz Życie Bez Kredytu. 

Frankowiczu, chcesz się dowiedzieć, czy warto zdecydować się na złożenie pozwu oraz jakie masz szanse wygrać z bankiem? Jakie są przesłanki decyzji o zabezpieczeniu roszczenia i czy możesz się o nie ubiegać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby poznać odpowiedzieć na te, a także na wszystkie inne nurtujące Cię pytania:

KLIKNIJ W BANER PONIŻEJ ŻEBY UMÓWIĆ KONSULTACJĘ Z EKSPERTEM:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy