Blog Frankowicza

Jak zabrać się za pozwanie banku – 4 proste kroki

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
pozwanie banku o kredyt CHF
Jak zabrać się za pozwanie banku – 4 proste kroki

Wiele osób, które posiadają waloryzowane do franka kredyty doskonale zdaje sobie sprawę, że pozwanie banku w obecnej sytuacji prawnej jest tym, co powinny zrobić. Przeszkodą może być jednak niewiedza, zawierająca się w pytaniu: jak pozwać bank? To nie jest trudne. Śpieszymy z wyjaśnieniami.

1 krok. Kontakt i sprawy przygotowawcze do pozwania banku

Po tym jak już zdecydujemy się na pozwanie banku, należy wybrać odpowiednią kancelarię i po prostu się z nią skontaktować. Kontakt może być telefoniczny, mailowy, lecz zawsze dojdzie w końcu do kontaktu z pracownikami kancelarii. Życie Bez Kredytu umożliwia kontakt dla swoich Klientów na wiele różnych sposobów, używając bardzo często nowych mediów. Ponadto jest możliwość konsultacji w naszej kancelarii w Warszawie przy ul. Pięknej 24/26A, nieopodal Placu Konstytucji. Jest to wskazane choćby dlatego, aby dokładnie omówić wszystkie sprawy i otrzymać specjalistyczną poradę. Do wykonania analizy potrzebny jest skan umowy wraz z aneksami, jeżeli były zawierane. Dokumenty te posłużą nam w celu odpowiedzi na pytanie: czy umowa kwalifikuje się do skutecznego postępowania sądowego Po przeprowadzeniu analizy dowiedzą się Państwo czego można się spodziewać po procesie sądowych w 3 najczęściej spotkanych scenariuszach, z zastrzeżeniem że to niezawisły sąd podejmuje indywidualną decyzję w poszczególnych sprawach. Porozmawiamy także o warunkach finansowania dalszych etapów postępowania, a warunki te w Życie Bez Kredytu są bardzo elastyczne i na każdą kieszeń.

2 krok. Przygotowanie dokumentów potrzebnych, aby pozwać bank

Sąd będzie mógł rozpocząć działania tylko wtedy, gdy otrzyma odpowiedni materiał dowodowy poparty specjalistycznymi analizami wykonanymi przez naszych analityków. Najpierw jednak należy wystąpić do banku o przesłanie historii kredytu. Ten dokument wiele nam powie. Przygotujemy Klientowi stosowny wniosek, aby zaświadczenie z banku było pełne. W oczekiwaniu na dokumenty z banku, równolegle nasze zespoły procesowe rozpoczynają procedurę przygotowania  pozwu. Proszę pamiętać, że dobrze opracowany pozew i jego siła to wielki krok do sukcesu. Nie należy zatem wiązać się z firmami, które robią to nieumiejętnie. Pozew, wyliczenia i kilka innych istotnych dokumentów należy następnie dostarczyć do sądu – nasi prawnicy z przyjemnością się tym zajmą. Pozew składamy wtedy, gdy mamy już opracowaną strategię, o której szczegółach powiadamiamy Klienta. Materiał dowodowy jest niezwykle ważny z uwagi na prekluzje dowodową. Jakość przygotowanych przez nas dokumentów i analiz często decyduje o zwycięstwie nad bankiem i skutecznym postępowaniu sądowym.

3 krok. Przejście przez proces sądowy – bank zostaje pozwany

Pozwanie banku w toku, a więc rozpoczyna się proces sądowy. Prowadzimy go profesjonalnie i pomagamy zrozumieć Klientowi na każdym jego etapie jakie czynności procesowe następują po sobie. Ta faza jest najdłuższa, może trwać nawet dwa lata. Tyle czasu potrzebuje sąd na wydanie orzeczenia. Niekiedy procesy mają swoje “zakręty”, ale jako wieloletni praktycy sal sądowych znamy każdy z nich. Nie grozi nam kraksa. Klient Życia Bez Kredytu może także liczyć na darmowe konsultacje telefoniczne i w kancelarii, w tym przygotowanie do wzięcia udziału w rozprawie. Jesteśmy dla Państwa cały czas dostępni, uruchamiamy specjalne kanały komunikacji. Jeżeli pewne kwestie prawne pozostają dla Państwa niejasne – dokładnie wszystko tłumaczymy. Jeżeli podczas procesu występują alternatywy, zawsze pytamy o zdanie Klienta – co wolisz? – oczywiście rekomendując najlepsze rozwiązanie. Niemal zawsze w czasie trwania procesu rozszerzamy zakres naszego powództwa, aby końcowy efekt był najlepszy dla Klienta. Wynika to z naszej specjalizacji i doświadczenia. Potrafimy skutecznie zareagować na wszelkie ukazujące się okoliczności podczas drogi sądowej. Niekiedy niezbędne będzie osobiste stawiennictwo w sądzie, ale prosimy się tego nie bać. Cały czas pozostają Państwo pod naszą pieczą, aż do samego końca, którym zapewne będzie nasza wspólna wygrana, czyli prawomocny wyrok i jego egzekucja, za co bierzemy odpowiedzialność.

4 krok. I wreszcie życie bez kredytu – pozwanie banku zakończone sukcesem

Większość prowadzonych przez nas spraw kończy się zwycięstwem frankowicza. Sąd zasądza unieważnienie umowy i wtedy pokonany bank przelewa na Państwa konto pieniądze. Innym rozwiązaniem jest pozbycie się waluty szwajcarskiej z kredytu, czyli jego odfrankowanie. W tym przypadku rata kredytu drastycznie spada i sytuacja ekonomiczna Klienta znacznie się poprawia. Bank zwraca także nienależnie pobrane opłaty, zmuszony do tego prawomocnym wyrokiem. Świętujemy, ponieważ od tego momentu nasi Klienci mogą pozwolić sobie na życie swobodniejsze i przyjemniejsze. Ich problem z kredytem frankowym zostaje rozwiązany. Tak kończy się zwykle pozwanie banku razem z Życie Bez Kredytu.

Na każdym z wymienionych etapów głównych Życie Bez Kredytu dokłada wszelkich starań, aby każda podejmowana czynność przebiegała prawidłowo i profesjonalnie. Już na etapie kontaktu nasi pracownicy wykazują się uprzejmością i chętnie udzielają informacji. Wszystkie sprawy przygotowawcze i pierwsze rozmowy odbywają się w miłej atmosferze i nic nie jest zatajane przed Państwem. Konsultacje mają doprowadzić do optymalnego rozpoznania sprawy, poznania Państwa preferencji, optymalizacji kosztów postępowania. Podobnie jest z przygotowaniem dokumentów. Tutaj dbamy o ich siłę prawną, dokładność i bezbłędność. Gdy wchodzimy razem na salę sądową, to nasi Klienci wiedzą czego się spodziewać i są dokładnie przygotowani. Prowadzimy nie tylko proces sądowy, lecz również Klientów, ponieważ ci mogą znajdować się w takiej sytuacji po raz pierwszy. Nasze obowiązki obejmują także prowadzenie sprawy w drugiej instancji, jeżeli jest to konieczne.

Powyższe informacje powinny wystarczyć na sam początek, aby pozwać bank i osiągnąć zamierzony cel. Wszystkie  szczegóły procesu sądowego lub zwroty akcji omawiamy wspólnie z Klientami, aby dokładnie wiedzieli, co się dzieje. Tak właśnie działamy w Życie Bez Kredytu, a nasza skuteczność nie ma sobie równych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy