Blog Frankowicza

-+ TAGI

unieważnienie kredytu we frankach - finasowanie procesu

Finansowanie procesu o unieważnienie kredytu we frankach – poradnik dla frankowiczów

Proces o kredyt we frankach wytoczony bankowi to jedyna słuszna droga,  którą powinien podążać frankowicz. A najlepszym wynikiem skutecznego postępowania sądowego będzie unieważnienie kredytu, co jest możliwe po dobrym przygotowaniu pozwu i obsłudze profesjonalnej kancelarii. Ile kosztuje wytoczenie procesu o kredyt CHF?

Czynnik finansowy wydawał się do tej pory zaporą dla osób uwikłanych w toksyczny kredyt, gdyż miesięczne raty były bardzo wysokie. Co prawda frankowicz wie, że po zakończeniu procesu powinien spodziewać się korzystnego rozstrzygnięcia, jednak waha się, ponieważ nie jest przekonany czy poradzi sobie finansowo. Natychmiast trzeba powiedzieć, że korzyści z wygranego procesu (istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo właśnie takiego rozwiązania) znacznie przewyższą koszty postępowania sądowego. Tak naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać.

Całość kwoty, która sfinansuje pomyślny proces może się wahać w zależności od parametrów kredytu. Zwykle firmy zajmujące się frankowiczami i kredytami waloryzowanymi we frankach liczą sobie oddzielnie za przygotowanie pozwu, każdą rozprawę, wpis sądowy, , dostarczenie analizy finansowych do sądu, konsultacje, apelacje. My nie stosujemy takich praktyk, oferujemy jedną, optymalną opłatę ryczałtową na start. Ponadto, po wygranym prawomocnie procesie pobierana jest także opłata success fee, czyli należności za osiągnięte korzyści. Różne kancelarie mogą żądać innych, przeróżnych opłat, które dodatkowo podwyższą koszty dochodzenia swoich praw. Wynagrodzenie dla prawnika to zwykle kilkanaście tysięcy złotych i ustala się je umownie. Za chwilę powiemy dlaczego wszystkie te koszty można obniżyć i zoptymalizować.

Unieważnienie kredytu we frankach teraz taniej

W Życie Bez Kredytu znamy dokładnie problemy frankowiczów z finansowaniem pozwów. Po przeanalizowaniu kosztów, które musimy ponieść w ramach obsługi procesu sądowego postanowiliśmy zaproponować szczególne rozwiązanie, które nie dość, że pozwala wybrać model finansowania procesu, to jeszcze zmniejsza jego koszty. Oddaliśmy więc do Państwa dyspozycji Konfigurator Ofert, prostą w obsłudze aplikację, która dokładnie wylicza koszty postępowania. Konfigurator działa tak, że uwzględnia wszystkie istotne koszty i pozwala zaprogramować się zgodnie z Państwa życzeniem (tzn. indywidualną sytuacją ekonomiczną).

Indywidualny wybór rozliczenia kosztów postępowania sprawia również, że droga sądowa otwiera się dla znacznie większej ilości zainteresowanych. Można bowiem dostosować ofertę cenową do swojego budżetu domowego. Po wejściu na stronę Konfiguratora (link znajduje się w powyższym obrazku) wypełniamy jedynie prosty formularz, po czym nadchodzi wiadomość e-mail, w której znajdują się wszystkie dane (wraz z unikatowym kodem) potrzebne do skonfigurowania oferty. Można zaczynać.

Obserwujemy duże zainteresowanie naszym Konfiguratorem, które zapewne jest spowodowane niższą ceną za postępowanie, którą za jego pośrednictwem można uzyskać. Na początku artykułu podaliśmy kilka liczb. Miały one obrazować koszty procesu. Otóż Konfigurator znacznie obniża te koszty. To mała rewolucja na rynku. Jesteśmy w stanie zaproponować najwyższej jakości usługi po bardzo przystępnych cenach.

Koszty procesu frankowego przeciwko bankowi jako przeszkoda

Nasze rozwiązanie należy do nielicznych, które pozwalają nawet osobom ze średnim budżetem uzyskać olbrzymie korzyści finansowe. Jednakże walka o unieważnienie kredytów waloryzowanych we frankach w innych firmach nie jest aż tak przystępna cenowo jak nasze rozwiązania. To powód, dla którego wielu frankowiczów wstrzymywało się ze słusznej decyzji i pozwaniu banku i… nadal dotykają ich przykre konsekwencje złego produktu finansowego, jakim jest udzielony kredyt waloryzowany we frankach.

Ponadto niższe ceny proponują niedoświadczone kancelarie, które nie potrafią wykazać się skutecznością na wojnie z bankiem. Należy ich unikać. Cóż z tego, że zapłacimy mniej, jeżeli nic w ten sposób nie uzyskamy, ponieważ firma prowadząca naszą sprawę nie wie jak to robić właściwie? Wtedy nie dojdzie do pełnego zwycięstwa frankowicza i utopi o jedynie swoje pieniądze i nabawi się frustracji. Podejrzanie niskie koszty postępowania proponowane przez przypadkowych graczy na rynku powinny skłaniać do ostrożności.

Ale też monstrualne koszty świadczą jedynie o niewłaściwym podejściu do Klienta. Można nabrać podejrzeń, że ktoś chce nienależnie zarobić na frankowiczu. Najlepsza jest droga środkowa, którą oferuje Życie Bez Kredytu. W dobrych cenach otrzymują Państwo usługi prowadzące do realnych skutków – zawsze. Prosimy zatem jeszcze raz o posłużenie się Konfiguratorem Ofert i wybór najkorzystniejszego rozwiązania finansowego.

Unieważnienie kredytu CHF

Zasada jest taka: jeżeli chcemy uzyskać korzyść w postępowaniu sądowym, najpierw musimy ponieść pewne koszty. Np. jeżeli nie wniesiemy opłaty 1000 zł za wniesienie  pozwu, wtedy sąd odrzuci powództwo, ponieważ bez opłaty za pozew sąd nie rozpocznie procesu, itd. W sprawach o unieważnienie kredytu CHF obowiązuje to samo prawo, co w każdym innym procesie cywilnym: istnieje obowiązek zwrotu stosunkowego kosztów procesu dla tego, kto spór sądowy wygrał. Zatem skuteczność prawnicza przekłada się również na niższe koszty procesu. Część pieniędzy za proces, a czasami nawet wszystkie można odzyskać od banku po prawomocnym wyroku.

W sytuacjach niedoboru gotówki można się także zastanawiać nad wzięciem kredytu (oczywiście złotówkowego), który pozwoli na opłacenie procesu. Nie jest to złe rozwiązanie. Przeliczając wszystkie koszty i biorąc pod uwagę dobre dla nas rozstrzygnięcie, przy prowadzeniu sprawy przez fachowców już po roku będziemy mogli wyjść na swoje. Bank odda nam pieniądze lub nasze raty spadną w wyniku odfrankowania kredytu CHF. Dzięki temu będziemy mogli spłacić drobny kredyt zaciągnięty na potrzeby postępowania, a w naszej kieszeni zostanie jeszcze wiele pieniędzy.

Uważamy, że każdy frankowicz, którego na to stać, powinien pozwać bank. Sytuacja prawna sprzyja, szczególnie po niedawnym wyroku TSUE w sprawie Dziubak C-260/18. Sprzyja do tego stopnia, że wygrana staje się niemalże pewna. W najgorszej sytuacji są zatem ci kredytobiorcy, których nie stać na proces. Muszą co miesiąc płacić horrendalne raty. Frankowicze, którzy będą mogli znaleźć w swoim budżecie pieniądze na proces – pomnożą te pieniądze wielokrotnie, a przede wszystkim uwolnią się na zawsze od niczym nieograniczonego ryzyka wynikającego z tego toksycznego kredytu

Proces o kredyt we frankach i jego finansowanie

Istnieje jeszcze jedna możliwość przejścia przez wszystkie procedury, lecz jest ona rzadko oferowana. Współfinansowanie procesu przez podmiot prowadzący sprawę frankowicza. Życie Bez Kredytu ma w swojej ofercie tę możliwość. Możemy współfinansować Twój proces aż do happy endu, czyli wydania orzeczenia przez sąd. Jak Państwo widzą, robimy wszystko, aby odciążyć kredytobiorcę. Możemy tak postępować, ponieważ mamy zaufanie do własnych sił. Wiemy, że najpewniej wygramy z bankiem – tylko dlatego możliwe jest współfinansowanie. Z tego trybu skorzystało już wielu naszych Klientów.

Nie ma jednak nic za darmo. Owszem, po zakończeniu sprawy sytuacja ekonomiczna frankowicza wyraźnie się poprawi. (Mówimy o kwotach nawet rzędu setek tysięcy złotych). Ale nie obejdzie się bez pewnych inwestycji ze strony Klienta. Należy jedynie zadbać o to, aby nie przepłacać. Wybór kancelarii prowadzącej sprawę wyłącznie na podstawie niskich cen usług nie jest dobrym wyborem. Trzeba wiedzieć trochę o jej prawdziwych możliwościach, aby mieć pewność, że nasza sprawa zostanie wygrana. Lepiej unikać hochsztaplerów, od których obecnie aż roi się na rynku usług związanych z kredytami waloryzowanymi we frankach.

Rozłożenie na raty opłat sądowych jest praktyką powszechnie stosowaną. Ilość rat za postępowanie przed sądem oraz ich wysokość różnią się w zależności o oferty kancelarii. W naszym Konfiguratorze Ofert również przewidzieliśmy rozłożenie płatności na raty. Nie ma potrzeby płacenia całej sumy z góry (choć jest to najbardziej korzystne, jeżeli posiadasz odpowiedni kapitał). Im więcej rat, tym wyższe success fee. Wiele zależy także od opłaty wstępnej. Success fee będzie niższe, jeżeli opłatę wstępną uiścisz w całości za jednym razem. W grę wchodzą również takie czynniki jak wysokość kredytu. Analizę umowy i konsultacje otrzymują Państwo u nas za darmo. Część wpłaconych na opłacenie procesu pieniędzy można odzyskać po wygranym procesie.

Jak pozwać bank niedrogo

Opłaty za postępowanie sądowe – na to kładziemy silny akcent – są warte ich poniesienia. Unieważnienie kredytu we frankach (umowy) sprawia, że frankowicz jest zwolniony z odsetek za kredyt. Można jeszcze doprowadzić do zmniejszenia rat (tu kwoty są zależne od wysokości kredytu, ale zwykle liczą się w setkach tysięcy złotych) oraz odzyskać pieniądze z powodu rat nadpłaconych. Bardzo prosta kalkulacja przekonuje nie tylko o rozważeniu pozwu wobec banku, lecz także o racjonalnej konieczności uczynienia tego kroku, jeżeli tylko zależy nam na naszym dobrobycie finansowym. Dysproporcja w starciu kredytobiorcy z bankiem – teraz mówimy wyłącznie o kwestiach finansowych – zaznacza się wyraźnie na korzyść kredytobiorcy. Banki cały czas są zmuszane do ustępstw przez polskie sądy i płacą wysoką cenę (dosłownie!) za wadliwe umowy (klauzule abuzywne).

Wiele ze spraw dotyczących unieważnienia kredytu we frankach poruszaliśmy również w naszej najnowszej publikacji “Sekrety ekspertów od spraw frankowych“. To wydawnictwo, jedyne w swoim rodzaju na rynku, można pobrać bezpłatnie także teraz. Oprócz pełnego kompendium dotyczącego wszystkich spraw związanych z pozwaniem banku (i informacji o skutecznym postępowaniu z bankiem na sali sądowej oraz innych eksperckich rad) można się w nim dowiedzieć o podstawach finansowania profesjonalnie przeprowadzonego procesu, który kończy się po myśli frankowicza. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej publikacji, ponieważ jej tematyka, rozmach, fachowość i przejrzystość są znacznie lepsze niż książek, które można spotkać w księgarniach (w księgarniach tak naprawdę prawie wcale nie ma książek o tej tematyce i przygotowanych tak dobrze).

Frankowicze zawsze mają szanse

Widzimy więc, że finansowanie procesu o unieważnienie kredytu we frankach ma swoje warianty. Przy odpowiednim wyborze nie musi być obciążeniem ponad miarę dla frankowicza. Są sposoby, aby nawet osoby posiadające niższe budżety mogły przeprowadzić swoją sprawę od początku do szczęśliwego końca. Jeżeli tak, to niezrozumiała jest tylko bierność niektórych kredytobiorców. Przecież proces, choć kosztowny (ale nie wymagający nadzwyczajnych nakładów) leży w interesie każdego, kto ma kredyty CHF.

Oprócz zdecydowania się na prowadzenie sprawy przez możliwie najlepszą kancelarię w grę wchodzi również kwestia finansowa. I w jednym i w drugim przypadku Życie Bez Kredytu sprawdza się jako polecany, zaufany partner, który pomógł już setkom frankowiczów, nawet tym, którzy nie do końca czuli się pewnie ze swoimi finansami. Prawo wymaga pewnych opłat za przeprowadzenie procesu, ale przecież można skorzystać z naszego Konfiguratora Ofert, oferty współfinansowania procesu, można z nami zawierać indywidualne umowy wynikłe z negocjacji i rozmów. Nikogo nie pozostawiamy poza burtą.

Zatem jak sfinansować proces przeciwko bankowi o kredyt w CHF? Przedstawiliśmy rozwiązania, które będą dostępne dla większości z Państwa. Podaliśmy informacje o kosztach w zwykłych kancelariach oraz optymalizacji kosztów w Życie Bez Kredytu. Kolej na Państwa ruch. Czy dobrze żyje się z kredytem frankowym? Śmiemy w to wątpić. Zatem – jeśli wszystko przemawia za wygraną a koszty można sprowadzić do minimum – na co czekać?

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 17 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu