Blog Frankowicza

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
pozew o kredyt frankowy
Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają w niedobrej sytuacji finansowej, ponieważ uważają, że koszty procesu przerastają ich możliwości. To nieprawda.

Ile kosztuje napisanie pozwu dotyczącego kredytu frankowego, który z dużym prawdopodobieństwem zakończy się wygraną frankowicza? Przyjrzymy się temu zagadnieniu od strony rynku, a następnie powiemy jak Życie Bez Kredytu potrafi zoptymalizować i obniżyć koszt napisania  pozwu. Wszystko zależy od tego, do kogo Państwo się zwrócą, którą kancelarię wybiorą do złożenia pozwu. Koszty pozwania banku będą się bowiem różnić w zależności od tej decyzji.

Zawsze jest tak, że aby uzyskać pełen spokój od kredytu frankowego (unieważnienie umowy lub jej odfrankowanie), najpierw należy ponieść pewne koszty (które zwracają się z nawiązką po wygranej sprawie). To trzeba zapamiętać, tak dyktuje ustawa: opłata sądowa dla pozwu nigdy nie przekroczy 1000 złotych, a może być też niższa. Inne opłaty to honorarium dla kancelarii oraz ewentualne koszty pracy biegłego sądowego  to około 1500 zł za sporządzenie opinii. Zwykle jest tak, że można zmniejszyć też opłatę wstępną, a wtedy wyższy procent success fee otrzymuje kancelaria. I odwrotnie: wyższa opłata wstępna równać się będzie mniejszemu success fee dla kancelarii. Ale koszty te można zoptymalizować, obniżyć – Życie Bez Kredytu oferuje specjalne sposoby finansowania bez obniżania najwyższej skuteczności w walce z sądami.

Jeżeli chodzi o naszą skuteczność, to należy ona do najwyższych w kraju. Szczególnie po wyroku TSUE w sprawie Dziubak C-260/18 notujemy podwyższenie wysokiej już i tak skuteczności. Wyrok dla frankowiczów w sprawie Dziubak przyniósł nowe przesłanki dla polskich sądów, które jeszcze częściej decydują o zwycięstwie dla frankowicza. Od początku wiedzieliśmy, że sprawa Dziubak C-260/18 będzie miała przełomowe znaczenie. Być może sami nie zdołaliśmy oszacować aż tak wielkiego wpływu tego korzystnego dla frankowiczów wyroku. Obecnie sprawy o kredyty frankowe toczą się prawie wyłącznie na tle orzeczenia TSUE. Pozwy frankowiczów od czasu wyroku TSUE stały się jeszcze łatwiejsze i prostsze do wygrania. Każdy polski sąd stosuje już dyrektywy TSUE wypracowane w orzekaniu podczas sprawy Dziubak C-260/18.

Kredyt we frankach – pozew i związane z nim koszty

Jeżeli zwrócimy się do większości firm zajmujących się kredytami we frankach, to możemy stwierdzić: nie stać mnie na dochodzenie swoich praw! Koszty i ich brak doświadczenia potrafią odstraszyć przed wyegzekwowaniem sprawiedliwości. Ale nie musi tak być. Opłata od pozwu jaką frankowicze muszą ponieść, za skuteczne wytoczenie pozwu bankowi, nie musi stanowić wielkich sum. Nie muszą Państwo płacić wielkich sum za skuteczne wytoczenie pozwu bankowi. W tym miejscu Życie Bez Kredytu wyciąga pomocną dłoń, gotowe zoptymalizować koszty całego postępowania. Nowością na rynku spraw frankowych i tym, czego nie posiadają inne firmy zajmujące się frankowiczami jest nasz innowacyjny Konfigurator Ofert.

Konfigurator Ofert został pomyślany jako przyjazna użytkownikowi aplikacja, w której to sam frankowicz wybiera w jakiej wysokości koszty zechce ponieść. To mała rewolucja. Indywidualny wybór sposobu rozliczenia, wybór jednego z wariantów finansowania, jednym słowem: programowalny Konfigurator w Państwa rękach obniży ryzyko finansowe i koszty postępowania sądowego. Od teraz to frankowicz, zgodnie ze swoimi potrzebami i zdolnościami budżetowymi, może wybrać interesujący go sposób opłacenia procesu sądowego.

W Konfiguratorze opłaty można rozłożyć na raty. Można zdecydować o początkowym wkładzie własnym i wysokości naszej opłaty za wygraną sprawę (success fee). Konfigurator bierze pod uwagę wszystkie segmenty finansowania procesu o kredyt we frankach i pozwala dobrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Na tym się nie kończy. Nawet po zaprogramowaniu Konfiguratora nadal jesteśmy otwarci na rozmowy. Możemy na przykład współfinansować Państwa proces (ta usługa funkcjonuje u nas od dawna, ponieważ nie boimy się banków i wiemy, że większość spraw wygramy w polskich sądach).

Pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach nie musi być bardzo drogi

Koniec ze sztywnymi stawkami innych kancelarii! Niech to frankowicz wybiera, który wariant opłacenia procesu jest dla niego najkorzystniejszy. Niektóre opłaty, takie jak na przykład wpis sądowy są stałe i ustalone sztywno. Ale to, co chcesz frankowiczu zrobić z pieniędzmi pokrywającymi działania specjalistycznej kancelarii, jaką opłatę wstępną chcesz ponieść, na ile rat rozłożyć swoje zobowiązanie – zależy już tylko od Ciebie. W ten sposób nasze usługi, właśnie dzięki Konfiguratorowi, stały się dostępne niemal dla każdego, nawet dla osób z niskim budżetem.

Tak więc pytając się o koszty pozwu banku o kredyt frankowy tak naprawdę pytamy się o kilka różnych spraw. Wystąpią koszty ustawowe, bez których proces się nie rozpocznie – to konieczność. Dalej, inne kancelarie będą chciały nieelastycznych opłat stałych. Życie Bez Kredytu zaproponuje zaś opłaty zgodne z Państwa preferencjami.

Jeżeli dodamy do tego najwyższą skuteczność w doprowadzaniu do korzystnych dla frankowiczów rozwiązań prawnych (pozew o unieważnienie umowy lub odfrankowanie kredytu), wtedy widać wyraźnie czym wyróżniamy się na tle innych podobnych placówek. Z Życiem Bez Kredytu to już nie jest ciężar finansowy. Za sprawą naszych usług,  pozew do sądu o kredyt we frankach, to po prostu pewna inwestycja – inwestycja w spokojną przyszłość, czyli życie bez kredytu i pozbycie się wynikających z posiadania kredytu we frankach niedogodności.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy