Blog Frankowicza

-+ TAGI

przewalutowanie kredytu - kredyt frankowy

Jak odfrankować kredyt

Odwalutowanie kredytu  waloryzowanego do obcej waluty, szczególnie kredytu we frankach, to cel wielu kredytobiorców. Nieprzewidywalne skoki waloryzacji waluty CHF, a co za tym idzie wyższe raty – żadnemu frankowiczowi nie są na rękę.

Odwalutowanie kredytu w największym skrócie polega na tym, że rata wyrażona we frankach szwajcarskich zostaje ponownie przeliczona na złotówki – po wyeliminowaniu abuzywnych klauzul z umowy. Obecnie posiadacze kredytów waloryzowanych do franka zwyczajnie tracą swoje pieniądze. Dzieje się tak, gdyż stosowane przez niemal wszystkie banki niedozwolone postanowienia umowne zwiększają w sposób nieuprawniony raty kredytowe oraz saldo zadłużenia. Rata kredytu znacznie wzrosła od czasu zaciągnięcia kredytu i zaczęliśmy być świadkami wielu ludzkich tragedii, kiedy to posiadacz kredytu nie był w stanie dłużej go spłacać, a bardzo często saldo zadłużenia wzrosło ponad wartość kredytowanej nieruchomości.

Całkowita kwota do spłacenia odfrankowanego kredytu będzie jednak wyraźnie niższa. Ponadto kredytobiorca korzysta z odwalutowania w każdym miesiącu, kiedy nadchodzi dzień spłaty raty. Z uwagi na zmniejszenie salda i wyeliminowanie CHF kredytobiorca może również sprzedać nieruchomość, gdyż zadłużenie wróci do realnego poziomu, a nie będzie wyimaginowane przez bank . Należy zacząć  od analizy umowy o kredyt frankowy. Analiza prawie zawsze wykaże niedozwolone zapisy w umowie. Przeprowadzamy również konsultacje z Klientem, a jeżeli kredytobiorca zdecyduje się na rozpoczęcie postępowania, wtedy sporządzimy odpowiednie dokumenty i wniesiemy sprawę do sądu. Na każdym etapie jej prowadzenia Klient będzie mógł liczyć na naszą fachową pomoc pod każdym względem. Wykażemy bezprawne działania banku, które rażąco naruszały zasady współżycia społecznego (takie właśnie określenie funkcjonuje w prawie polskim). W wyniku naszych działań kredyt frankowy zostanie odwalutowany lub unieważniony, a frankowicz odetchnie z ulgą, ponieważ raty do spłacenia będą znacznie mniejsze lub nie będzie ich już wcale.

Odfrankowanie kredytu jako korzystna opcja

Jako Życie Bez Kredytu i eksperci od spraw frankowych stanowczo zalecamy przynajmniej pogłębioną refleksję na temat wystąpienia na drogę sądową. No bo jak długo można bujać się na tej huśtawce walutowej? Jak długo można żyć na kruchym lodzie? Co, jeśli kurs franka znów się zmieni niekorzystnie, bo przecież zmieni się na pewno?

Pożegnanie na dobre tego ryzyka, to jedna z najlepszych rzeczy związanych z odfrankowaniem.  Przykro jest bowiem patrzeć na bogu ducha winnych kredytobiorców, którzy regularnie spłacają kredyty, a ich zadłużenie nadal narasta. Życie Bez Kredytu nie pozostawia Państwa bez wyboru. Po tak wielu latach działalności nie musimy już nikogo przekonywać do naszej skuteczności na sali sądowej, a Państwo nie muszą obawiać się stresu i kłopotów wynikających z postępowania sądowego, ponieważ w ramach naszych kompletnych usług przygotowujemy Klientów również do pomyślnego przejścia przez wszystkie procedury związane z przewalutowaniem kredytu.

Wybór należy do Państwa. Prosimy więc o dokładne skalkulowanie korzyści wynikających z przewalutowania kredytu. Jeżeli tylko jest to opłacalne, a bank czyni trudności – pozostajemy nieustannie do dyspozycji.

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 17 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu