Blog Frankowicza

Jak odfrankować kredyt

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
przewalutowanie kredytu - kredyt frankowy
Jak odfrankować kredyt

Odwalutowanie kredytu  waloryzowanego do obcej waluty, szczególnie kredytu we frankach, to cel wielu kredytobiorców. Nieprzewidywalne skoki waloryzacji waluty CHF, a co za tym idzie wyższe raty – żadnemu frankowiczowi nie są na rękę.

Odwalutowanie kredytu w największym skrócie polega na tym, że rata wyrażona we frankach szwajcarskich zostaje ponownie przeliczona na złotówki – po wyeliminowaniu abuzywnych klauzul z umowy. Obecnie posiadacze kredytów waloryzowanych do franka zwyczajnie tracą swoje pieniądze. Dzieje się tak, gdyż stosowane przez niemal wszystkie banki niedozwolone postanowienia umowne zwiększają w sposób nieuprawniony raty kredytowe oraz saldo zadłużenia. Rata kredytu znacznie wzrosła od czasu zaciągnięcia kredytu i zaczęliśmy być świadkami wielu ludzkich tragedii, kiedy to posiadacz kredytu nie był w stanie dłużej go spłacać, a bardzo często saldo zadłużenia wzrosło ponad wartość kredytowanej nieruchomości.

Całkowita kwota do spłacenia odfrankowanego kredytu będzie jednak wyraźnie niższa. Ponadto kredytobiorca korzysta z odwalutowania w każdym miesiącu, kiedy nadchodzi dzień spłaty raty. Z uwagi na zmniejszenie salda i wyeliminowanie CHF kredytobiorca może również sprzedać nieruchomość, gdyż zadłużenie wróci do realnego poziomu, a nie będzie wyimaginowane przez bank . Należy zacząć  od analizy umowy o kredyt frankowy. Analiza prawie zawsze wykaże niedozwolone zapisy w umowie. Przeprowadzamy również konsultacje z Klientem, a jeżeli kredytobiorca zdecyduje się na rozpoczęcie postępowania, wtedy sporządzimy odpowiednie dokumenty i wniesiemy sprawę do sądu. Na każdym etapie jej prowadzenia Klient będzie mógł liczyć na naszą fachową pomoc pod każdym względem. Wykażemy bezprawne działania banku, które rażąco naruszały zasady współżycia społecznego (takie właśnie określenie funkcjonuje w prawie polskim). W wyniku naszych działań kredyt frankowy zostanie odwalutowany lub unieważniony, a frankowicz odetchnie z ulgą, ponieważ raty do spłacenia będą znacznie mniejsze lub nie będzie ich już wcale.

Odfrankowanie kredytu jako korzystna opcja

Jako Życie Bez Kredytu i eksperci od spraw frankowych stanowczo zalecamy przynajmniej pogłębioną refleksję na temat wystąpienia na drogę sądową. No bo jak długo można bujać się na tej huśtawce walutowej? Jak długo można żyć na kruchym lodzie? Co, jeśli kurs franka znów się zmieni niekorzystnie, bo przecież zmieni się na pewno?

Pożegnanie na dobre tego ryzyka, to jedna z najlepszych rzeczy związanych z odfrankowaniem.  Przykro jest bowiem patrzeć na bogu ducha winnych kredytobiorców, którzy regularnie spłacają kredyty, a ich zadłużenie nadal narasta. Życie Bez Kredytu nie pozostawia Państwa bez wyboru. Po tak wielu latach działalności nie musimy już nikogo przekonywać do naszej skuteczności na sali sądowej, a Państwo nie muszą obawiać się stresu i kłopotów wynikających z postępowania sądowego, ponieważ w ramach naszych kompletnych usług przygotowujemy Klientów również do pomyślnego przejścia przez wszystkie procedury związane z przewalutowaniem kredytu.

Wybór należy do Państwa. Prosimy więc o dokładne skalkulowanie korzyści wynikających z przewalutowania kredytu. Jeżeli tylko jest to opłacalne, a bank czyni trudności – pozostajemy nieustannie do dyspozycji.

Najnowsze wyroki członków społeczności ŻBK

PRAWOMOCNE stwierdzenie nieważności umowy Deutsche Bank

 

Korzyści członka ŻBK:

– Zasądzone 325 834,49 zł oraz 52 712,24 CHF wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie z uznaniem zarzutu zatrzymania

– Zwrot wszystkich kosztów sądowych 11.834 zł i 8.100 zł

– Saldo kredytu spada z 700.000 zł do zera, a bank zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości

Inne nasze najnowsze wygrane – unieważnienia w oparciu o teorię dwóch kondykcji: 

BNP Paribas Bank (Fortis) – sygn. akt I C 1835/20 

– Zasądzone 54.878.00 zł i odsetki ustawowe

– Zwrot kosztów procesu 11817 zł

– Bank będzie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości

Deutsche Bank, sygn. akt III C 866/19

– Zasądzone 572.938,50 PLN oraz 187.821,55 CHF oraz odsetki ustawowe

– Zwrot wszystkich kosztów sądowych 11.817 zł

– Saldo kredytu spada z 800.000 zł do zera. Łączna korzyść: 2,2 mln (2.200.000 zł), a po uprawomocnieniu bank zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości

Polbank ( Raiffeisen Bank )

– Zasądzone 332.775,88 zł plus odsetki ustawowe za I i II instancję 13.517 zł i 9.100 zł

– Zwrot wszystkich kosztów sądowych

– Saldo kredytów spada z 400.000 zł do zera

– Łączna korzyść: ponad 800.000 zł, a bank będzie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy