Blog Frankowicza

Frankowicze, uważajcie na propozycje banków! Uwaga na ich podstępne działania

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze muszą być wyjątkowo ostrożni przy podpisywaniu dokumentów bankowych, szczególnie gdy chodzi o ugody i rozliczenia. Historia nauczyła wielu kredytobiorców, że banki, mimo zmian na rynku finansowym, nadal mogą stosować nieuczciwe praktyki. Manipulacje, ukryte klauzule i niekorzystne warunki to tylko niektóre z pułapek, które mogą pojawić się w dokumentach przedłożonych do podpisu.
Frankowicze, uważajcie na propozycje banków! Uwaga na ich podstępne działania
  • Manipulacje banków w ugodach mogą doprowadzić do tego, że frankowicze ponownie znajdą się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. W konsultacjach z przedstawicielami banków kredytobiorcy powinni zachować szczególną czujność
  • Pułapki w propozycjach banków często są trudne do zweryfikowania dla osób nie posiadających odpowiedniej wiedzy finansowej lub prawnej. Dlatego każdą ofertę ugody należy skonsultować z prawnikiem. Banki często próbują ominąć przedstawicieli prawnych i kontaktują się z frankowiczami bezpośrednio, licząc na ich pochopną decyzję
  • Znane są przypadki już po wydaniu przez sąd pozytywnego dla frankowicza orzeczenia sądu, w których banki próbują nakłonić kredytobiorcę do niekorzystnej ugody, pozbawiając go znacznych korzyści finansowych
  • Frankowicze mają możliwość samodzielnie oszacować skutki zawarcia ugody z bankiem oraz pozwania banku i wygrania procesu sądowego. Wystarczy skorzystać z bezpłatnego kalkulatora dla frankowiczów dostępnego na stronie ŻBK

 

Bankowe ugody. Frankowicze muszą zachować czujność

Mimo ubiegłorocznych porażek banków przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), frankowicze wciąż otrzymują rażąco niekorzystne propozycję ugód. Dziesiątki tysięcy wyroków sądowych uznających umowy frankowe za nieważne nie zmieniły praktycznie niczego w podejściu kredytodawców do swoich konsumentów. Banki nadal oferują jedynie symboliczną obniżkę fikcyjnego salda zadłużenia, które w istocie nie istnieje, bo powstało na skutek nielegalnych postanowień umownych. Zresztą zdecydowana większość frankowiczów już ze znaczącą nadwyżką spłaciła kwotę, którą otrzymała od banku.

Dlatego kredytobiorcy w relacjach z bankami powinni kierować się nieufnością jako zasadą. Praktyki banków mogą być zwodnicze, zwłaszcza w kontekście kredytów frankowych, które już w przeszłości sprawiły, że wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Na każdym etapie – przed procesem, w trakcie i po jego zakończeniu – banki starają się maksymalizować swoje zyski, zazwyczaj kosztem klienta. Banki znane są z przedstawiania frankowiczom pozornie atrakcyjnych propozycji ugód, często z krótkimi terminami, aby wymusić podpisanie aneksu bez odpowiedniego rozważenia.

Pożyczkodawcy zawsze próbują wykorzystać nierównowagę sił negocjacyjnych. Frankowicze, którzy zazwyczaj są pozbawieni odpowiedniej wiedzy prawniczej, jak i zasobów finansowych, stają w obliczu znacznej dysproporcji w porównaniu z rozbudowanymi zespołami prawnymi i finansowymi banków. Dokumenty bankowe często zawierają ukryte niekorzystne klauzule lub zrzeczenia się, które mogą narazić na szwank prawa kredytobiorców i potencjalne odszkodowania. Banki próbują przemycać zapisy blokujące drogę do dalszych roszczeń. Przykładem są postanowienia stwierdzające, że umowa kredytowa była ważna lub że kredytobiorca rezygnuje z ubiegania się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie w przyszłości. Dlatego każdy dokument trzeba czytać bardzo uważnie.

Niezależnie od tego, czy rozważasz pozew przeciwko bankowi czy nie, każda propozycja ugodowa powinna być skonsultowana z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w prawie bankowym. To samo tyczy się jakichkolwiek dodatkowych aneksów zawieranych do umowy frankowej. Pomoc specjalistów, którzy są w stanie dostrzec potencjalne zagrożenia i pomóc w negocjacjach z bankiem, jest kluczowa dla ochrony interesów kredytobiorców. Niezależnie od etapu (przedprocesowego, sądowego lub po wyroku) frankowicze zawsze powinni zasięgnąć porady prawnej przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów bankowych.

Posiadacze nieuczciwych umów kredytowych muszą również uważać na bezpośrednią komunikację z bankiem. Kredytodawcy często dzwonią do frankowiczów z informacją, że są gotowi zawrzeć „niezwykle korzystne porozumienie”, o ile konsument podejmie decyzję w bardzo krótkim terminie. Taka taktyka ma na celu przyciśnięcie kredytobiorców do szybkiego i często niekorzystnego zatwierdzenia ugody. Dlatego nie wolno ulegać presji, jaką wywierają kredytodawcy. Każdą propozycję ugodową należy bez pośpiechu szczegółowo przeanalizować ze swoim prawnikiem.

Dowiedz się więcej o manipulacyjnych praktykach bankowych. Ugody frankowicze: https://bankipolskieugody.pl/

Kalkulator ugody – sprawdź, co tracisz, zawierając ugodę z bankiem

Frankowicze muszą pamiętać, że banki są zainteresowane przede wszystkim maksymalizacją swojego zysku. Każda propozycja banku, zwłaszcza w kontekście ugód i rozliczeń po prawomocnych wyrokach sądowych, powinna być skrupulatnie analizowana przez prawnika specjalizującego się w sprawach frankowych. To najlepszy sposób na uniknięcie pułapek i zabezpieczenie swoich praw.

Banki, bezwstydne demonstrując swoją zuchwałość, potrafią wychodzić z niekorzystnymi ofertami ugód zaraz po wydaniu przez sąd wyroku stwierdzającego nieważność umowy frankowej. Jaskrawy przypadek takiej sytuacji miał miejsce z udziałem Banku Pekao SA. Pomimo orzeczenia sądu na korzyść frankowicza, bank próbował oszukać osobę, nakłaniając ją do zrzeczenia się praw, w tym ponad 30.000 zł przyznanych kosztów. Ta kuriozalna propozycja pokazuje, że banki nie znają żadnych granic w walce o nieuczciwe umowy CHF.

Frankowicze, którzy chcą porównać potencjalne skutki zawarcia ugody z bankiem z korzyściami wynikającymi ze złożenia pozwu o unieważnienie umowy frankowej, mogą skorzystać ze specjalnego kalkulatora dostępnego na stronie ŻBK. Kalkulator Frankowicza Ugoda vs Pozew wskazuje opłacalność różnych sposobów na pozbycie się kredytu waloryzowanego we frankach. Aplikacja umożliwia orientacyjne obliczenie kwoty, o którą można ubiegać się, decydując się na wszczęcie postępowania prawnego przeciwko bankowi. Wyliczenia te są oparte na deklaracjach kredytobiorcy dotyczących kwoty kredytu, oprocentowania oraz spreadu. Narzędzie jest zupełnie bezpłatne i niezobowiązujące. Kalkulator nie służy zbieraniu danych wrażliwych ani leadów sprzedażowych, jak często ma to miejsce w podobnych aplikacjach udostępnianych w sieci.

Należy jednak pamiętać, że wyniki kalkulatora służą jedynie orientacyjnemu oszacowaniu opłacalności różnych dróg pozbycia się kredytu we frankach i nie mogą stanowić podstawy do wyliczenia wartości przedmiotu sporu z bankiem. W celu dokonania bezpłatnej analizy umowy kredytowej oraz oszacowania kosztów złożenia pozwu i prowadzenia procesu należy skontaktować się z ekspertami ŻBK. Nasi prawnicy ocenią realne prawdopodobieństwo wygrania procesu przeciwko bankowi i w przypadku decyzji kredytobiorcy o złożeniu sprawy, przygotują skuteczny pozew. W ŻBK w sposób holistyczny zajmujemy się sporem z bankiem i gwarantujemy najwyższą jakość na rynku – 100% spraw, które prowadziliśmy, prawomocnie wygraliśmy, zapewniając frankowiczom maksymalną korzyść finansową.

Kalkulator i konsultacje prawne dla frankowiczów: https://zyciebezkredytu.pl/kalkulator-frankowicza-ugoda-vs-pozew/.

 
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy