Blog Frankowicza

Banki wyrzucone z Sądu Najwyższego. Światło dzienne ujrzała właśnie przełomowa decyzja w sprawie frankowiczów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Wymiar sprawiedliwości ponownie po stronie frankowiczów. Banki, które w desperacji składały skargi kasacyjne od wyroków unieważniających umowy frankowe, zostały poinformowane o bezcelowości takich działań. Sąd Najwyższy wydał decyzję, że nie ma konieczność rozpatrywania skarg kasacyjnych banków, tym samym potwierdzając słuszność roszczeń frankowiczów.
Banki wyrzucone z Sądu Najwyższego. Światło dzienne ujrzała właśnie przełomowa decyzja w sprawie frankowiczów.
  • Banki, które z kretesem przegrywają z frankowiczami, próbowały odwoływać się od prawomocnych wyroków w Sądzie Najwyższym
  • Skargi kasacyjne banków były odrzucane przez Sąd Najwyższy, co wskazuje na zasadność roszczeń frankowiczów względem nieuczciwych kredytodawców
  • Sąd Najwyższy wydał już oficjalne postanowienie, w którym stwierdził, że nie będzie rozpatrywał skarg kasacyjnych banków, gdy umowa frankowa została unieważniona z powodu zawartych w niej klauzul abuzywnych
  • Banki mają związane ręce i nie pozostaje im nic innego jak zwrot frankowiczom bezprawnie pobieranych przez lata pieniędzy

 

Sąd Najwyższy oddala skargi kasacyjne banków w sprawach frankowych. Prawo po stronie frankowiczów

Banki i ich pełnomocnicy w zaparte brną w swojej obłudzie i chciwości. Pomimo ujednoliconego orzecznictwa w sprawach frankowych oraz wyroków TSUE, które jednoznacznie przyznają racje poszkodowanym frankowiczom, nieuczciwi kredytodawcy zalewali Sąd Najwyższy skargami kasacyjnymi. Takie działania banków w prawdzie niczego nie zmieniały, ponieważ SN zazwyczaj oddalał tego typu wnioski. Już wcześniej Sąd Najwyższy wielokrotnie orzekał korzystnie dla frankowiczów. Ostatnio światło dzienne ujrzała przełomowa decyzja Sądu Najwyższego, która powinna zakończyć daremne odwoływanie się banków od prawomocnych wygranych frankowiczów. SN wydał postanowienie o sygn. akt I CSK 2912/22, w której stwierdza, że:

”nie zachodzi potrzeba przyjęcia skargi kasacyjnej banku do rozpoznania, gdy zasadniczą przyczyną ustalenia stwierdzenia nieważności umowy był fakt przyjęcia, że klauzule umożliwiające stosowanie do przeliczeń kurs kupna i sprzedaży franka szwajcarskiego, ustalone według tablicy kursowej banku, kształtują prawa i obowiązki konsumenta w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy”.

W taki sposób Sąd Najwyższy pozbył się setek wpływających skarg kasacyjnych banków w sprawach frankowych. Jeśli skarga kasacyjna dot. wyroku, w którym stwierdzono nieważność umowy ze względu na wadliwe kształtowanie tabel kursowych (czyli niemal każdy wyrok dot. abuzywnych umów w CHF), to SN nie przyjmuje jej do rozpoznania.

Sprawy frankowe nabierają tempa. Z pozwem banku nie warto czekać

Jeżeli masz kredyt we franku i nadal zwlekasz z pozwaniem banku, to przypominamy, że nie warto odkładać w czasie decyzji o wytoczeniu powództwa przeciwko bankowi. Raty frankowe będą tylko rosły, a w czasach inflacji zaprzestanie spłaty comiesięcznych płatności z pewnością będzie ogromnym odciążeniem dla domowego budżetu. Ponadto, zgodnie z najnowszym wyrokiem TSUE jest wysoce prawdopodobne, że bank będzie zobligowany do zwrotu wszystkich rat kredytu, które pobierał z Twojego konta w związku z wykonywaniem nieuczciwej umowy CHF. Więcej o rewelacyjnej uchwale TUSE przeczytasz w naszym artykule: TSUE ponownie wspiera frankowiczów. Ogromny sukces w Luksemburgu. Wysłannicy #ŻBK byli na miejscu i znają szczegóły.

Powierzenie swojej sprawy frankowej ekspertom ŻBK to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na uwolnienie się od frankowego jarzma. Nasi specjaliści zajmą się Twoją sprawą w sposób kompleksowy, zadbamy o każdy szczegół i zapewnimy najwyższą korzyść finansową, jaką możesz uzyskać w wyniku pozwu banku. Nasi Prawo-Mocni Pomocni udzielą Ci wsparcia na każdym etapie sprawy i będziesz z nimi mógł porozmawiać o wszelkich wątpliwościach związanych z Twoim kredytem. Ochronimy Cię przed niekorzystnymi zdarzeniami i zabezpieczymy wszelkie ryzyka związane z wytoczeniem sprawy przeciwko bankowi. Zaufało nam już 1700 frankowiczów, a wielu z nich dziś już nie płaci rat kredytu. Wybierz Życie Bez Kredytu i pozwij bank z kancelarią, która jest liderem wśród pomocy dla frankowiczów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy