Blog Frankowicza

Webinar: Porozmawiajmy o rozwiązaniach. Jak poradzić sobie z ogromnym szumem informacyjnym i co realnie może zrobić frankowicz, żeby uwolnić się od płacenia rat? Piątek 27.10.2023 godz. 19:00.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Hasło „pomoc frankowiczom” było już odmienione przez wszystkie przypadki i mamy wrażenie, że w tym temacie obecnie panuje ogromny chaos informacyjny. Dlatego podczas najbliższego webinaru ŻBK dokonamy przeglądu dostępnych rozwiązań dedykowanym frankowiczom. Dzięki uczestnictwu w naszym spotkaniu online kredytobiorcy frankowi będą znacznie lepiej orientować się we własnych możliwościach prawnych. Zarezerwuj sobie miejsce i zapisz się na bezpłatny webinar już dziś!
Webinar: Porozmawiajmy o rozwiązaniach. Jak poradzić sobie z ogromnym szumem informacyjnym i co realnie może zrobić frankowicz, żeby uwolnić się od płacenia rat? Piątek 27.10.2023 godz. 19:00.
 • Podczas webinaru dla frankowiczów dowiesz się, co to są tzw. „porównywarki ofert” i czy warto się nimi kierować podczas poszukiwania właściwej kancelarii prawnej do prowadzenia sprawy o kredyt CHF
 • Poznasz alternatywne rozwiązania problemu frankowego takie jak negocjacje grupowe w ramach prowadzania pozwu hybrydowego
 • Zdobędziesz wiedzę na temat typów ofert dla frankowiczów i związanych z nimi kosztów. Dowiesz się, czy bardziej korzystne jest wysokie czy niskie success fee i od czego zależy jego wysokość. Ta wiedza pomoże każdemu frankowiczowi wybrać odpowiednią ofertę do swoich potrzeb
 • Poznasz odpowiedzi na pytania: „czy banki rzeczywiście zwracają pieniądze frankowiczom”; „ile trwa wykreślenie hipoteki banku z księgi wieczystej”. Pod koniec webinaru tradycyjnie odbędzie się się sesja Q&A, podczas której uczestnicy mogą zadawać nurtujące ich pytania

 

Jak frankowicze mogą odnaleźć się w gąszczu informacji?

Sytuacja frankowiczów z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza. Sprzyjające kredytobiorcom frankowym orzecznictwo skłania kolejne kancelarie i inne podmioty prawne do oferowania swoich usług osobom poszkodowanym przez banki. Kancelarie te kuszą promocjami i niskimi cenami, które niestety często idą w parze ze słabą jakością usług i brakiem doświadczenia w prowadzeniu sporów o kredyt frankowy.

Z drugiej strony lobby bankowe robi co tylko może, aby storpedować starania frankowiczów o zdjęcie z siebie jarzma frankowego. Banki za wszelką cenę chcą zniechęcić kredytobiorców do składania pozwu. To z kolei powoduje, że frankowicze mogą napotkać w internecie wiele sprzecznych ze sobą informacji. Niestety, w sieci znajduje się wiele nierzetelnych i często nieprawdziwych wiadomości dotyczących możliwości uwolnienia się od kredytu CHF.

Aby poradzić sobie z szumem informacyjnym dotyczącym sytuacji frankowiczów, należy przede wszystkim ocenić i zbadać wiarygodność znalezionych materiałów. Warto korzystać ze sprawdzonych źródeł, takich jak strony internetowe organów strzegących praw konsumenckich (np. Rzecznik Finansowy i UOKiK) lub kancelarii prawnych specjalizujących się w kredytach frankowych. Życie Bez Kredytu publikuje bardzo dużo cennych i przede wszystkim zgodnych z prawdą materiałów zarówno na blogu oraz w social mediach (m.in. YouTube i Facebook). Nasi pełnomocnicy niemalże codziennie są obecni na salach sądowych w sprawach frankowych, dlatego zawsze jesteśmy najlepiej poinformowani o aktualnej o sytuacji kredytobiorców frankowych.

Należy również ostrożnie podchodzić do artykułów typu „porównywarki kancelarii dla frankowiczów”. Takie zestawienia niestety nie opierają się na jakichkolwiek obiektywnych danych i są niczym innym jak płatną reklamą do pozyskiwania leadów sprzedażowych przez firmy marketingowe. Po tego typu działania sięgają najczęściej niedoświadczeni radcy prawni i adwokaci, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia ani pokaźnego portfolio wygranych spraw frankowych. Dla takich podmiotów jest to jedyna możliwość na pozyskanie klienta.

Weź udział w bezpłatnym webinarze dla frankowiczów!

Znalezienie odpowiedniego prawnika do prowadzenia sprawy o abuzywny kredyt wcale nie jest łatwe. Na rynku obecnie jest bardzo dużo ofert, różniących się od siebie zakresem usług oraz ceną. Choć każdy podmiot będzie deklarował swoją „skuteczność”, to w istocie nie każda kancelaria podoła prowadzeniu pełnego postępowania o kredyt waloryzowany do franka. Ponadto warto rozważyć jeszcze inne rozwiązania, np. sprawiedliwą ugodę sądową.

Chcemy ułatwić frankowiczom właściwy wybór, dlatego w październikowym webinarze dla frankowiczów omówimy wszystkie obecne możliwości, jakie są dostępne dla kredytobiorców frankowych. Oto tematy, które zostaną omówione przez naszych ekspertów:

 • Czy warto ufać znalezionym w sieci poradnikom dla frankowiczów i artykułom typu „porównywarki ofert”?
 • Co to są negocjacje grupowe w ramach pozwu hybrydowego? Jakie niosą korzyści dla frankowiczów?
 • Czy istnieje pozew bez ryzyka finansowego z gwarancją zwrotu pieniędzy?
 • Typy ofert dla frankowiczów. Co wybrać: niskie czy wysokie success fee?
 • Jakie koszty ponoszą banki w związku z prowadzeniem postępowania sądowego? Czy sprawy frankowe będą się kończyć na pierwszej instancji?
 • Czy banki rzeczywiście zwracają pieniądze frankowiczom?
 • Ile czasu zajmuje usunięcie hipoteki banku z księgi wieczystej?

Nie zabraknie również sesji Q&A, podczas której najlepszy ekspert ds. frankowych w Polsce Kamil Chwiedosik będzie odpowiadał na pytania uczestników wydarzenia.

Wierzymy, że zbliżający webinar pomoże frankowiczom lepiej zrozumieć konkretne możliwości w dochodzeniu swoich praw. Po webinarze kredytobiorcy frankowi będą już wiedzieli, czym się kierować przy wyborze oferty pomocy prawnej. Webinar jest oczywiście całkowicie bezpłatny! Do zobaczenia 29 października (piątek) o godz. 19:00!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy