Blog Frankowicza

Setna wygrana z rzędu na zasadzie teorii dwóch kondycji. Prawomocne ustalenie nieważności umowy frankowej członka społeczności Życie Bez Kredytu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
W Życie Bez Kredytu od prawie roku wszystkie prawomocne orzeczenia to unieważnienia kredytu we frankach na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Dzisiaj już setny raz z rzędu cieszymy się tego typu wygraną. Do tej pory pomogliśmy kilkuset frankowiczom uwolnić się od toksycznego kredytu, a w toku prowadzimy sprawy dla ponad 1000 członków społeczności ŻBK.
Setna wygrana z rzędu na zasadzie teorii dwóch kondycji. Prawomocne ustalenie nieważności umowy frankowej członka społeczności Życie Bez Kredytu.
  • Frankowicze ze społeczności Życie Bez Kredytu biją kolejne rekordy PRAWOMOCNYCH wyroków. Franki szwajcarskie już na zawsze znikają z ich życia
  • Kredyty frankowe są unieważniane na zasadzie teorii dwóch kondykcji w naszej nieprzerwanej serii od uchwały Sądu Najwyższego sygn. akt III CZP 6/21 z 7 maja 2021
  • Odfrankowienie kredytu to już przeszłość. 100% naszych PRAWOMOCNYCH wyroków to unieważnienie umowy kredytowej we frankach na zasadzie teorii 2K
  • Franki przestały być już zmorą kilkuset frankowiczów. W kolejce na takie wspaniałe wyroki w sprawie kredytów we frankach czeka ponad 1000 członków społeczności ŻBK

 

Wyrok korzystny dla frankowiczów – Życie Bez Kredytu bije kolejne rekordy

Społeczność Życie Bez Kredytu to najprężniej działająca grupa frankowiczów, która aktywnie walczy o swoje prawa. Członkowie ŻBK osiągają niebotyczne sukcesy w sądach – 100% naszych prawomocnych wyroków to wygrane z bankami. W tym zakresie jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku. Banki drżą przed każdym złożonym przez nas pozwem, ponieważ już od prawie roku wygrywamy z bankami, uzyskując tylko i wyłącznie prawomocne unieważnienia kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji. 

Dzisiaj z ogromną radościom możemy ogłosić, że padł kolejny rekord w naszym nieprzerwanym paśmie zwycięstw: setne orzeczenie sądu unieważniające umowę kredytu oparte o teorię dwóch kondykcji. Tak, to już setny raz z rzędu członek naszej społeczności w najbardziej korzystny sposób wygrał spór sądowy z bankiem, osiągając największą możliwą do wywalczenia korzyść finansową. Przypominamy, że tego typu orzeczenie oznacza, że frankowicz już na zawsze uwolnił się od płatności comiesięcznych rat, jego saldo kredytu spadło do zera, zachował kredytowaną nieruchomość, odzyskał od banku wszystkie nieprzedawnione płatności uiszczone w związku z nieważną umową, a kredytodawca jest zobligowany do usunięcia wpisu hipotecznego z księgi wieczystej. Unieważnienie kredytu to ogromna radość, ulga dla domowego budżetu, a przede wszystkim odzyskanie komfortu psychicznego. Jeżeli zastanawiasz się, jak to jest wygrać z bankiem, to polecamy zapoznać się z naszą niezwykle optymistyczną serią na YT: WF – Wygrani Frankowicze, w której członkowie ŻBK dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi ze sporem sądowym z bankiem oraz odczuciami po uzyskaniu wygnanej.

Wszystkim wygranym członkom naszej społeczności z całego serca gratulujemy i pragniemy podziękować, że wybrali właśnie Życie Bez Kredytu jako pomoc prawną w sporze z bankiem. Z naszej strony jest to niesamowita przyjemność, że tylu wspaniałym ludziom, którzy odważnie postanowili wziąć swój los we własne ręce, pomogliśmy w walce o sprawiedliwy wyrok.

Odfrankowienie kredytu to już przeszłość. Tylko unieważnienie kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji

Dzisiaj, tj. na początku 2022 roku, członkowie społeczności Życie Bez Kredytu osiągnęli ogromny sukces, który jeszcze parę lat temu był czymś niewyobrażalnym. W ostatnich latach bardzo dużo dzieję się w sprawach frankowiczów, a przede wszystkim zmieniło się orzecznictwo, które obecnie niezwykle sprzyja kredytobiorcom. Na naszą nieprzerwaną passę zwycięstw unieważniających kredyt na zasadzie teorii 2K wpływ miała m.in. uchwała Sądu Najwyższego o sygn. akt III CZP 6/21 z 7 maja 2021 r. Uchwała ta, mająca moc zasady prawnej, okazała się niezwykle korzystna dla frankowiczów i uregulowała dotychczasowe orzecznictwo. Nasi eksperci od zawsze stali na stanowisku, że jedynym słusznym, bo mającym oparcie w obowiązujących przepisach prawa, sposobem postępowania wobec abuzywnej umowy kredytu jest jej unieważnianie na zasadzi teorii dwóch kondykcji. Jednak przed zapadnięciem uchwały SN w składzie siódemkowym sądy nie zawsze w tym zakresie były ze sobą zgodne. Istniały pewne rozbieżności w wyrokach sądowych dot. spraw frankowych. W styczniu 2021, choć dominowały unieważnienia z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji (ok. 75% wszystkich rozstrzygnięć), zdarzały się wyroki unieważniające oparte o teorię salda (ok. 20%) lub odfrankowienia (ok 5%). Wyrok SN z dnia 7 maja 2021 r. rozwiał wszelkie wątpliwości w tym zakresie i kancelaria prawna, która ma odpowiednie know-how oraz doświadczenie w sporach z bankami, jest w stanie uzyskać dla swojego klienta unieważnienie kredytu w oparciu o teorię dwóch kondykcji. Bowiem zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego o sygn. akt III CZP 6/21:

„Jeżeli bez bezskutecznego postanowienia umowa kredytu nie może wiązać, konsumentowi i kredytodawcy przysługują odrębne roszczenia o zwrot świadczeń pieniężnych spełnionych w wykonaniu tej umowy (art. 410 § 1 w związku z art. 405 k.c.). Kredytodawca może żądać zwrotu świadczenia od chwili, w której umowa kredytu stała się trwale bezskuteczna.”

Złóż pozew o unieważnienie kredytu we frankach i wybierz Życie Bez Kredytu!

Już kilkaset frankowiczów społeczności Życie Bez Kredytu unieważniło kredyt na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Obecnie prowadzimy sprawy dla ponad 1000 członków naszej społeczności, którzy z najprawdopodobniej już wkrótce również uzyskają tak wspaniały wyrok. Wydział Frankowy Sądu Okręgowego w Warszawie działa bardzo sprawnie i niedługo nadejdzie kolejna fala prawomocnych zwycięstw frankowiczów. Wszystko nabiera coraz większego tempa, wokandy są wyznaczane jedna po drugiej. Coraz częściej jednego dnia mamy kilka rozpraw, które, oczywiście, kończą się sukcesem naszego klienta. Zawsze walczymy o to, aby każdy frankowicz uzyskał nie tylko unieważnienie kredytu, ale także możliwie największą korzyść finansową. Nierzadko łączna suma korzyści członków społeczności ŻBK wynikająca z pozwania banku przekracza 1.000.000 zł (1 mln zł). 

Nie warto tracić czasu, płacąc coraz wyższe raty kredytu. Kredyt we frankach jest nieważny, co do tego sądy nie ma już najmniejszych wątpliwości. Jednak z automatu umowa nie upadnie i należy udać się do sądu, aby wyegzekwować przysługujące frankowiczom prawa. Przypominamy, że od momentu złożenia pozwu już w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni można legalnie zaprzestać spłaty comiesięcznych rat. Wszystko dzięki zabezpieczeniu roszczenia, o którym pisaliśmy w naszym artykule: Sprawy frankowe nabrały tempa. Kredyty we frankach można przestać spłacać, zanim skończy się rozprawa. Nie należy odkładać decyzji na pozwanie banku na później, bo banki nigdy same z siebie nie zaproponują korzystnej ugody. Wytoczenie procesu sądowego przeciwko kredytobiorcy nie jest wcale bardzo kosztownym przedsięwzięciem, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę to, ile tracimy spłacając nieuczciwy kredyt. W Życie Bez kredytu jesteśmy bardzo elastyczni i oferujemy rozwiązania kosztowe dostosowane dla każdego naszego klienta. Pamiętaj, pierwszy kontakt z nami, na którym ocenimy Twoje szanse na wygraną z bankiem i oszacujemy, ile bank powinien zwrócić Ci pieniędzy, jest bezpłatny!

Zrób pierwszy krok i wybierz Życie Bez Kredytu!

Najnowsze wyroki członków społeczności #ŻBK:

Mamy to! #REKORD korzyści !! PRAWOMOCNE unieważnienie #GETIN 100% skuteczności #ŻBK 
100. raz z rzędu unieważnienie na zasadzie teorii 2K.
Korzyści członka społeczności #ŻycieBezKredytu:
– Zasądzone 385.515,55 CHF oraz odsetki ustawowe (ok 53.000 CHF), na dziś  łącznie 438.515,55 CHF (niespełna 2 mln zł)
– Zwrot kosztów sądowych za I i II instancję 23.312 zł
– Saldo kredytu spada UWAGA z 4.200.000 zł (4,2 mln) do zera, a bank zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości
 
Łączna korzyść: ponad 6.200.000 zł (6,2 mln)  bez zarzutu zatrzymania 
Sąd Apelacyjny w Warszawie sygn. akt VI ACa 538/20
#99 stwierdzenie nieważności na zasadzie teorii 2K Getin 🥳
 Ustalenie nieważności umowy
– Zasądzona kwota 338.726,71 zł plus odsetki ustawowe
– Zwrot kosztów procesu – 11.834 zł
– Saldo kredytu spada z ok. 400.000 zł
Łączna korzyść ponad 800.000 zł, a bank po uprawomocnieniu się wyroku będzie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.
 
I C 254/21 Sąd Okręgowy w Warszawie
Data: 25.02.202

PRAWOMOCNE #DeutscheBank  100% skuteczności #ŻBK !
98. raz z rzędu unieważnienie na zasadzie teorii 2K.

Korzyści członka społeczności #ŻycieBezKredytu:
Zasądzone 536.903,28 zł oraz odsetki od dnia 31.10.2017 (ok 143.000 zł) z uwzględnieniem zarzutu zatrzymania
Zwrot kosztów sądowych 17.740,00 zł
Saldo kredytu spada z 700.000 zł do zera, a bank zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości

V ACa 116/20, Sąd Apelacyjny w Warszawie
Data: 24.02.2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy