Blog Frankowicza

Sensacyjna liczba! Już 2000 złożonych pozwów przez członków społeczności #ŻBK. Determinacja jest coraz większa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Najprężniej rozwijająca się społeczność frankowiczów w Polsce złożyła już 2000 spraw przeciwko bankom o nieuczciwe kredyty we frankach. Coraz więcej kredytobiorców CHF ma dosyć spłaty lichwiarskiego kredytu i udaje się do sądu po sprawiedliwość. Sukcesy wygranych frankowiczów z ŻBK motywują pozostałych do działania!
Sensacyjna liczba! Już 2000 złożonych pozwów przez członków społeczności #ŻBK. Determinacja jest coraz większa.
  • Trudno było to sobie wyobrazić jeszcze 7 lat temu, ale dziś 2000 złożonych pozwów nie wydaje się niczym zadziwiającym z uwagi na nieprzerwaną serię wygranych członków społeczności #ŻBK
  • Frankowicze mają dosyć dyktatu nieuczciwych banków i są bardzo zdeterminowani, aby uwolnić się od wadliwych prawnie, a co najgorsze toksycznych kredytów waloryzowanych do CHF, EUR czy JPY
  • U progu 2023 roku w zasadzie nie ma logicznie myślących ludzi, niezależnie od tego czym się zajmują w życiu zawodowym, którzy uważają, że kredyty frankowe były uczciwe. To również zmiana w percepcji problemu
  • Ta okrągła liczba 2000 pozwów to wielka zasługa założyciela społeczności #ŻBK Kamila Chwiedosika, który zmotywował kredytobiorców do działania oraz ekspertów prawa finansowego i ekonomii, dzięki którym możliwe są dotychczasowe sukcesy w sądach

 

Kolejny rekord największej społeczności frankowiczów w Polsce. Do sądów trafiło już łącznie 2000 spraw frankowych

Społeczność Życie Bez Kredytu to największa społeczność frankowiczów w Polsce. Na naszych social media liczy ona już ponad 30.000 osób. Z ramienia społeczności ŻBK do sądów trafiło już 2000 pozwów. Kredytobiorcy frankowi stawiają na rzetelność oraz profesjonalizm i decydują się na pozew banku razem z ekspertami ŻBK. Nasze imponujące portfolio wygranych procesów przeciwko bankom mówi samo za siebie (dosłownie 100% skuteczności!). Wszystkie prawomocne wyroki członków społeczności ŻBK to zwycięstwa frankowiczów. Ponadto, po wpływowym orzeczeniu SN z maja 2021 r., które pomogło ujednolicić linię orzeczniczą w sprawach frankowych, w społeczności ŻBK trwa nieprzerwana seria wygranych na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Taki wyrok, czyli unieważnienie umowy z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji (T2K), to najkorzystniejsze rozwiązanie problemu z frankiem dla kredytobiorcy. Co oznacza wyrok T2K? Przede wszystkim frankowicz nie będzie musiał nigdy więcej spłacać rat a jego saldo kredytu zostanie wyzerowane. Odzyska także wszystkie nieprzedawnione raty kredytu (często są to wszystkie płatności uiszczone do banku od samego początku zawarcia umowy) i z księgi wieczystej kredytowanej nieruchomości zostanie usunięty wpis banku. Łączna korzyść frankowiczów z pozwania banku razem z ŻBK często przekracza kwotę 1.000.000 zł (1mln zł)!

Przekonaj się o naszej skuteczności i sprawdź nasze ostatnie wygrane na blogu założyciela ŻBK Kamila Chwiedosika: Jak wygrywamy? Portfolio wyroków frankowiczów społeczności Życie Bez Kredytu.

Kiedyś nikt nie wierzył w sukcesy frankowiczów. Dzisiaj członkowie ŻBK są pewni swojej wygranej

Jeszcze 7 lat temu prawie nikt nie wierzył, że kredytobiorcy mogą z sukcesem pozwać bank. Nasi eksperci jednak już wtedy dojrzeli wadliwość prawną umów frankowych i rozpoczęli działalność na rzecz frankowiczów. Początki nie były łatwe. Orzecznictwo dopiero się kształtowało, a propaganda lobby bankowego oczerniała frankowiczów i cały czas próbowała całą winę za problem z frankiem zrzucić na kredytobiorców. Z tego względu w szczególności dziękujemy tym frankowiczom, którzy jako pierwsi zaufali nam i podjęli ryzyko, dzięki któremu dzisiaj już cieszą się życiem bez kredytu. Warto było nam zaufać!

Z perspektywy tych 7 lat widać, jak bardzo zmieniła się społeczna perspektywa problemu toksycznych umów waloryzowanych do walut obcych. Frankowicze, którzy razem z ekspertami ŻBK przecierali szlaki na drodze do sprawiedliwości wyznają, że podjęcie decyzji o pozwaniu banku w 2015 r. było niezwykle wręcz trudne. 

Szczególnie, że bardzo często spotykali się z brakiem zrozumienia u innych ludzi. Rodzina i znajomi nie dawali wiary, że można wygrać taki proces. Mimo tego nasi frankowicze zdecydowali się powierzyć swoją sprawę profesjonalistom, ponieważ mieli dosyć spłaty absurdalnie zawyżonych rat kredytu. Słusznie czuli, że zostali oszukani i postanowili powziąć działania, aby poprawić jakość swojego życia i walczyć o sprawiedliwość. W końcu przedstawiciele bankowi nieuczciwie zapewniali, że rata wzrośnie maksymalnie o 10-15%. Banki ponadto obiecywały, że kredyt frankowy to bardzo bezpieczny kredyt pod każdym względem, także ze względu na potencjalne ryzyka i zmieniającą się sytuację ekonomiczną oraz gospodarczą w Polsce i na świecie. W dodatku bardzo często kredytobiorcom po prostu nie chciano udzielić innego kredytu niż kredytu waloryzowanego do franka szwajcarskiego.

Dzisiaj nikogo już chyba nie zaskakuje fakt, że frankowicze walczą o swoje prawa w sądzie. W zasadzie zadziwiające jest to, że nadal tylko 20% kredytobiorców frankowych zdecydowało się pozwać bank, kiedy orzecznictwo jest tak dla nich korzystne (za to nie bardzo dla banków…). Aż 95% wszystkich spraw frankowych w całej Polsce kończy się pomyślnie dla frankowiczów. W społeczności ŻBK 100% naszych prawomocnych wyroków to wygrane kredytobiorców! W dodatku sądy znacznie chętniej niż jeszcze dwa lata temu przyznają zabezpieczenie roszczenia. Obecnie już po ok. 3 miesiącach można zupełnie legalnie zaprzestać spłaty rat i czekać na ostateczny werdykt sądu, który z największym prawdopodobieństwem orzeknie o nieważności umowy frankowej. Uzyskanie decyzji o zaprzestaniu spłaty rat to ogromna ulga dla portfeli frankowiczów oraz odciążenie psychiczne. Aż 91% frankowiczów twierdzi, że postanowienie sądu w przedmiocie zabezpieczenia roszczenia wzmocniło ich w przekonaniu, że wygrają sprawę lub ewentualnie nie miało to wpływu na ich przekonania o wyniku sprawy, bo już wcześniej byli przekonani o tym, że wygrają proces z bankiem. Więcej danych o wpływie kredytu frankowe na życie kredytobiorców przeczytasz w artykule: Jak przekuć strach i irytację w ulgę oraz szczęście?

Kamil Chwiedosik wraz z zespołem ekspertów prawa finansowego i ekonomii zmotywował tysiące frankowiczów do działania i poprawy jakości swojego życia

Niebagatelne zasługi w znaczącej poprawie sytuacji prawnej frankowiczów ma założyciel społeczności ŻBK Kamil Chwiedosik wraz z ekspertami prawa finansowego i ekonomii. Oprócz już siedmioletniej i bardzo skutecznej krucjaty w sądach przeciwko bankom cały nasz zespół aktywnie działa na rzecz frankowiczów. Tworzymy wiele materiałów edukacyjnych, które pomagają uświadomić osoby poszkodowane przez banki o przysługujących im prawach oraz możliwościach wyjścia z frankowego potrzasku. Publikujemy bardzo wartościowe treści na naszych social media: Facebooku i YouTubie. Na blogu ŻBK wnikliwie rozprawiamy się z propagandą banków, demontujemy nieprawdziwe pogłoski w sprawach frankowych oraz analizujemy bieżącą sytuację ekonomiczno-prawną frankowiczów. Te wszystkie działania oddziałują na opinię publiczną, która – ku naszej ogromnej satysfakcji – już coraz bardziej jest świadoma tego, że to banki, a nie kredytobiorcy, odpowiadają za problem frankowy.

„W moim odczuciu i z tego, co pokazują badania, a mamy badania do mojej nowej książki, aż 86% badanych wskazuje na to, że kredyt CHF niszczy ich życie w każdej sferze: finansowej, emocjonalnej, zdrowotnej, czy też w związkach małżeńskich. Oznacza to, że niepozwanie banku jest ogromnym błędem. Skoro mamy cały czas 80% frankowiczów, którzy nie pozwali banku, to tak naprawdę to są osoby, które potrzebują jedynie mobilizacji do działania. Orzecznictwo jest bardzo korzystne dla frankowiczów. Ja cały czas zachęcam do tego, aby przynajmniej spróbować zająć się swoją sprawą. Zrobić to, co dla danej osoby w konkretnej sytuacji pomoże nie tylko im samym, czyli tym frankowiczom, którzy widnieją na umowach, ale również osobom, które są w tę całą sprawę zaangażowane emocjonalnie. To bardzo często poza dziećmi są również rodzice tych osób, którzy cały czas się martwią, czy ich dorosłe dzieci dadzą radę spłacić ten kredyt. Kredyty frankowe to bardzo poważny problem społeczny, który nie wiedząc czemu wiele instytucji zamiata pod dywan. Jedyną szansą na uwolnienie się od tego problemu to sprawa w sądzie, do czego cały czas gorąco namawiam” – mówi Kamil Chwiedosik.

Najnowsze wyroki członków społeczności #ŻBK:

#PRAWOMOCNE unieważnienie umowy #T2K numer #270. Niezmiennie 100% skuteczności #ŻBK.
Korzyści frankowiczów z #ŻycieBezKredytu:
👑 Prawomocna nieważność umowy
👑 Zwrot wszystkich kosztów sądowych.
👑 Saldo kredytu spada z około 500.000 zł do zera i niebawem bank zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.
Sygn. akt V Ca 2725/21
Sąd Okręgowy w Warszawie
Data: 05.12.2022
 
Niezmiennie w imię sprawiedliwości zwyciężamy dla Was!
#269 wygrana #T2K #BNPParibas (#Fortis) 100% skuteczności.
Sąd wydał korzystny wyrok na korzyść członków społeczności Życie Bez Kredytu, w którym:
🎯 Zasądził 100% dochodzonych pozwem kwot zarówno w PLN, jak i CHF
🎯 Koszty w całości ponosi pozwany bank
🎯 Saldo kredytu spada do zera i po uprawomocnieniu się wyroku bank zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości
Tym razem #268 WYGRANA na zasadzie T2K. Stwierdzenie nieważności #BPH i wciąż 100% skuteczności #ŻBK
Korzyści członków społeczności #ŻycieBezKredytu:
✅ Ustala nieważność umowy
✅ Zasądza kwotę 295.535,88 zł i odsetki ustawowe za opóźnienie
✅ Koszty sądowe w całości ponosi pozwany bank
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy