Eksperci Życia Bez Kredytu

Kamil Chwiedosik

Ekspert w dziedzinie kredytów frankowych, założyciel i lider największej w Polsce społeczności frankowiczów Życie Bez Kredytu, która obecnie liczy ponad 40 tysięcy osób. Od 8 lat z ogromnym zaangażowaniem pomaga konsumentom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej przez banki oraz wyznacza nowe standardy w podejściu do trudnych spraw frankowych.


W ramach zespołu ekspertów prawa finansowego i ekonomii prowadzi ponad 2300 spraw przeciwko bankom o łącznej wartości przedmiotu sporu ponad 1,2 miliarda złotych. Jest autorem bestsellerowych książek „Droga do Życia Bez Kredytu” oraz „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków.”


Kamil jest  również bardzo zaangażowany w działalność edukacyjną i informacyjną. Współtworzy wiele wartościowych treści dla kredytobiorców, które publikuje na Facebooku, YouTube, stronie internetowej społeczności Życie Bez Kredytu oraz jego własnym blogu.  Organizuje konferencje i webinary, gdyż poprzez dostarczenie wiarygodnych informacji kredytobiorcom pragnie zmotywować ich do konstruktywnego działania celem odzyskania wolności finansowej.

Jego celem jest pomoc jak największej liczbie osób, które zostały uwikłane w nieuczciwe mechanizmy finansowe, bowiem tylko wówczas banki oferujące kredyty zawierające klauzule abuzywne, czyli rażąco naruszające zasady współżycia społecznego, poniosą odpowiedzialność za swoje czyny.


Obecnie pełni funkcję Head of Counsel Rady ds. frankowiczów. Rada ekspertów ds. frankowiczów będzie wspierała zarówno postępowania sądowe, jak i angażowała się w projekty społeczne oraz naukowe.