Blog Frankowicza

Frankowicze górą. Kredyty denominowane CHF Fortis – BNP Paribas – są nieważne

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze wygrywają w sądach.
Frankowicze górą. Kredyty denominowane CHF Fortis – BNP Paribas – są nieważne

Frankowicze ze społeczności Życie Bez Kredytu w sądowych starciach z bankami cały czas utrzymują przewagę. Dobra passa w sądach dotyczy również kredytów Fortis, powszechnie uważanych przez pospolite kancelarie za sprawy “nie do wygrania”. Nasi eksperci prawa finansowego i ekonomii mają jednak wspaniałą wiadomość dla frankowiczów BNP Paribas Bank Polska SA (kredyt Fortis): kredyty denominowane do CHF zawarte z tym bankiem są nieważne. Członkowie społeczności ŻBK przetarli już szlaki wygranej i z tym bankiem!

Pierwsze prawomocne unieważnienie kredytu Fortis na zasadzie teorii dwóch kondykcji – sygn. akt VI ACa 501/19

Specjaliści oraz członkowie społeczności Życie Bez Kredytu wyznaczają standardy prowadzenia sporu z nieuczciwymi bankami. Niezależnie od banku, dzięki wytężonej pracy, osiągamy wspólnie rekordowe wyroki sądów:

Kolejna rekordowa wygrana w Polsce dla członka społeczności ŻBK! Unieważnienie kredytu na podstawie zasady dwóch kondykcji i łączna potencjalna korzyść w wysokości 4 550 000 zł

Rekordowa w Polsce wygrana członka społeczności ŻBK!!! Unieważnienie kredytu i zobowiązanie banku do zapłaty kwoty 806 663 CHF, czyli ponad 3 500 000 zł. 

Także tym razem nasi eksperci prawa finansowego i ekonomii dokonali przełomowego osiągnięcia, które niewątpliwie pozytywnie odmieni życie członka społeczności Życie Bez Kredytu oraz również przyczyni się do przyszłych sukcesów pozostałych frankowiczów, którzy aktualnie toczą spór z bankiem lub dopiero mają zamiar złożyć pozew sądowy.

Po raz pierwszy prawomocnym wyrokiem Sąd Apelacyjny w Warszawie unieważnił kredyt „Fortis” przy zastosowaniu teorii dwóch kondykcji.

Sąd orzekł na rzecz frankowicza ze społeczności Życie Bez Kredytu łączną kwotę 235 240,36 zł plus odsetki ustawowe za opóźnienie od dnia 26.06.2017 do dnia zapłaty (łącznie odsetki to dodatkowo 45 000 zł). Na kwotę składają się:

  1. a) 13 498,45 zł zasądzone wyrokiem sygn. akt XXV C 1159/17
  2. b) 198 372,41 zł zasądzone wyrokiem sygn. akt VI ACa  501/19   
  3. c) 14 269,50 zł z tytułu zwrotu kosztów postępowania w pierwszej instancji
  4. d) 9 100 zł z tytułu zwrotu kosztów postępowania apelacyjnego
  5. e) jednocześnie saldo kredytu spadło z 320 000 zł do zera

Łączna korzyść wraz z odsetkami to ponad 600 000 zł! W taki właśnie sposób pomagają eksperci Życia Bez Kredytu.

 

Najnowsze wygrane członków ŻBK z bankiem BNP Paribas (kredyt Fortis)

W ostatnich miesiącach cały nasz zespół bardzo intensywnie pracował, dzięki czemu owoce tej pracy są niezwykle zadawalające. Mieliśmy wiele powodów do radości z powodu sądowych sukcesów członków ŻBK, którzy dzisiaj już cieszą się życiem bez kredytu. Wiele z naszych wygranych spraw to właśnie unieważnienia kredytów denominowanych do CHF „Fortis” – obecnie BNP Paribas Bank Polska SA. Nasze ostatnie sukcesy to m.in.:

Ekspresowe ustalenie nieważności kredytu Fortis – sygn. XXV C 2778/19

– wyrok zapadł po niespełna 11 miesiącach procesu

– zasądzenie wraz z odsetkami ponad 162 000 CHF plus odsetki

– saldo kredytu spadło z 120 000 CHF do zera
Łączna korzyść: ponad 282 000 CHF, tj. 1 200 000 zł

 

Ustalenie nieważności kredytu Fortis w wyroku częściowym – sygn. akt XXV C 1429/18

– sąd zabezpieczył roszczenie do czasu prawomocnego wyroku. Bank nie będzie mógł pobierać rat, ani wypowiedzieć umowy kredytowej

– saldo kredytu spadło z 498 779 zł do zera

Ustalenie nieważności kredytu Fortis – sygn. akt XXV C 1167/17

– saldo kredytu spadło z 518 776,00 zł

– bank będzie wykreślony z hipoteki nieruchomości

O pozostałych wygranych z tym bankiem możecie przeczytać na naszym blogu: BNP Paribas – aktualne orzecznictwo

Więcej informacji o naszych wygranych z innymi bankami znajdziecie tutaj:  Jak wygrywamy


Czy kredyt „Fortis” jest trudny? Nie dla ekspertów Życie Bez Kredytu

Wśród frankowiczów długo pokutowało przeświadczenie, że kredyt zawarty pierwotnie z bankiem Fortis, jest bardzo trudną sprawą do wygrania w sądzie. Wielu członków naszej społeczności Życie Bez Kredytu skarżyło się, że przed współpracą z nami długo szukali odpowiedniej i kompetentnej kancelarii, bowiem wiele z tych podmiotów nie chciało w ogóle podjąć się sprawy związanej z kredytem „Fortis”.

O swoich doświadczeniach związanych z walką z bankiem oraz współpracą z ŻBK opowiadał Mariusz Galewski, członek społeczności Życie Bez Kredytu, który w lipcu spektakularnie wygrał wyjątkowo trudną sprawę związaną z kredytem frankowym „Fortis”:

W 2008-2009 roku, kiedy zaczęły się problemy, okazało się, że tzw. „kredyt we frankach” był jedną z najgorszych opcji do sfinansowania mojego wymarzonego mieszkania. Później z dużym niepokojem obserwowałem, że po 10 latach spłaty kredytu saldo mojego kredytu było cały czas większe niż kwota, którą wziąłem na zakup mojego mieszkania. Również raty zaczęły gwałtownie rosnąć. Odczuwałem ogromny niepokój oraz pewną złość, że coś takiego ma miejsce. Przecież po kilku latach moje saldo powinno maleć, a ono wciąż rosło. W momencie kiedy pojawiały się pierwsze informacje w mediach, zacząłem się bardziej interesować tym tematem i tutaj poprosiłem o pomoc Kamila Chwiedosika, założyciela społeczność Życie Bez Kredytu. Kamil Chwiedosik wytłumaczył mi, w jaki sposób zostałem wprowadzony w błąd i że jedynym sposobem na pozbycie się toksycznego kredytu było pozwanie banku. To było mniej więcej trzy lata temu, kiedy zdecydowałem się pozwać bank i wiązało się to wtedy z dużym ryzykiem, ale zdecydowałem, że nie chcę być ofiarą i chcę wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać i przeciwdziałać bezprawiu bankowemu. Przypadek mojej umowy kredytowej generalnie był bardzo skomplikowany, tak bardzo, że wiele kancelarii nawet nie chciało w ogóle podjąć się pozwania mojego banku. Dlatego tym bardziej się cieszę, że udało się osiągnąć prawomocną wygraną z bankiem. Dzisiaj przede wszystkim nie mam już kredytu, a bank musi zwrócić mi to, co zapłaciłem 10 lat wstecz plus odsetki.

Frankowiczu, wybór profesjonalnej pomocy do walki z bankiem jest kluczem do sukcesu w przypadku spraw umów denominowanych lub indeksowanych do CHF. Pozwól sobie pomóc i wybierz Życie Bez Kredytu. Cieszymy się bardzo dobrą opinią i wysoką skutecznością – członkowie naszej społeczności jeszcze ani razu nie przegrali sprawy prawomocnym wyrokiem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy